2737
2739
عنوان

کیا بخاطر جهیزیه و کم رو بودن تحقیر شدن تا حالا بیاید درد دل کنیم

| مشاهده متن کامل بحث + 2389 بازدید | 67 پست

تازه سالن خونه ما هفتاد متره تی ویمون سایز34 همه میگن یه بزرگ بخرین ولی من عینه خیالم نیست چون بچم کارتون میبینه و خیلی عقب نمیشینه چشمش اذیت میشه برا همینم نخریدم ..دکوری مکوری هم هیچی ندارم نه کنار سالنی نه گلدون نه ازین چیز میزا که مده برا دل خودم زندگی میکنم وسعیم اینه خونم همیشه تمیزو مرتب و خوشبو باشه زن بودن به جهاز بردن و اینچیزا نیست که به خوب شوهر داری کردن عزیزم اینا فرهنگشون پایینه که برا چش مردم لوازم میخرن 

لطفا حسود نباشیم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مامان من میگفت هر چی بده باز حرف میزنن فرضشو کن سال ۹۳شوهر من میگفت بلید ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون جهاز بدی ...

با عرض پوزش، اشتباه کردید دیگه

همون لحظه باید میگفتید دوست دارم وسایلم رو طبق سلیقه خودم خریداری کنم و تمام.

⁦💚☁️⁩وسعت قلمرواش فراتر از آسمانها و زمین است🌏💙
هیچی کارم نداش

وااااااا

والا قدیم که رسم جهیزیه رو برای دختر گذاشتن. پسرها همه کار داشتن و صاحب خونه بودن.

نه این که خونه مستاجری آدم اسباب کول کنه هی اینور و اونور.

ببین بذار خیالت رو راحت کنم. به جهیزیه نیست. آدم بی چشم و رو اگه طلا هم ببری غر می زنه. من ازدواج کردم قیمت ها مثل الآن نبود و خانواده ام همه وسایل منو مارک های خارجی و خوب خریده بودن فرش ایرانی خوب و چینی و .... شوهرم کار داشت ولی مستاجر و بدون ماشین!!

بعد انقدر شوهرم ایراد گرفت گریه ام رو درآورد. می گفت چرا مولینکس تو ۹ تا رنده داره! خواهر من ۱۳ تا رنده داره مولینکسش!!!( خواهرش مجرد بود اون موقع) هی گفت و هی گفت تا یه روز گفت خوش به حال خواهرم خوش به حال شوهرش انقدر مادرم واسه اش جهیزیه گرفته.

گفتم آره خوش به حالش؛ همه چیزش تکمیله و فقط شوهرش کمه!

خلاصه هر جا می نشستن از جهاز این می گفتن. تا بالاخره شوهر کرد. شوهره خونه داشت و ماشین. کار خوب و حقوق خوب. ولی جهیزیه ....رفتم دیدم اوه چیزی هم نداشت. تمام وسایل برقی اش ایرانی و ارزون ترین جنس! چینی مارک مرجان. راستی اصلا مولینکس نداشت!

خواستم بگم غصه نخور. هر چی دادن دست شون درد نکنه. شوهرت خونه نداشته که

لطفا برای فرزندانم دعا کنید بزرگواران.
2728

اگه عکس گذاشت منم لایک کنید

🇮🇷 سلام .من میخام برا حاجتتون صلوات بفرستم اگه دوست داشتی بهم بگو ...شما هم اگه دوست داشتی برا خونه دار شدنم یه صلوات مهمونم کن... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.....

جهاز چیه ؟

این رسمو رسوما چیه اصلا اه

من واقعا درک نمیکنم چقد دیگران مادی گرا میتونن باشن ک ب جهاز معمولی ینفر ایراد بگیرن چرا اصلا؟

چرا اصل زندگیو نمیچسبن؟

من پول داشته باشمم جهاز خیلی خیلی معمولی و کم میخرم بلکه کمکی بشع رسمو رسوم برچیده بشه والا

چرا وقتی از جهازتون ایراد میگیرن باخاک یکسانشون نمیکنید؟ 

آدم بی چشم و رو رو باید جوابشو داد

دفعه بعد بگو دختر خوبو بخاطر خودش میگیرن. بعضیام باید کمبوداشونو با جهاز پر کرد

دردم از یار است و درمان نیز هم
2738

استارتر جهیزیت که خیلی هم عالیه، به چیش ایراد میگیرن دقیقا؟ 🤔

اگر جواب بی ادبی و گستاخی یه عده رو نمیدم، برای حفظ شأن خودمه، وگرنه ضایع کردن آدمای بی شخصیت واسه من کاری نداره، و اینکه دوس ندارم کاربریم بخاطر یه آدم بی ارزش به فنا بره😊

یکم اعتماد بنفس داشته باش دختر جون، عمه ی من هیچی جهاز نداشت، فقط یه دست سرویس چینی و دودست رختخواب داشت، تنها وسیله تو چشمش چرخ گوشت بود که اونم بابای من بعنوان کادوی عروسیش خرید، حالا شوهرش ماشین سنگین داشت و وضعش توپ، سه سالم ازخودش کوچیکتر و از هرلحاظ سرتر، اما انقدر اعتماد بنفس داشت که احدی جرات نکرد بهش حرفی بزنه، بعد از عروسیشم بلافاصله با پولای شوهرش شروع کرد به تکمیل وسایل خونش، الان ماشالله خونش و وسایلش شیکتر از خونه همه افراد فامیله، باسیاست شوهرشو گرفته تو مشتش و پولاشو ازش میگیره😀

اگر جواب بی ادبی و گستاخی یه عده رو نمیدم، برای حفظ شأن خودمه، وگرنه ضایع کردن آدمای بی شخصیت واسه من کاری نداره، و اینکه دوس ندارم کاربریم بخاطر یه آدم بی ارزش به فنا بره😊
یکم اعتماد بنفس داشته باش دختر جون، عمه ی من هیچی جهاز نداشت، فقط یه دست سرویس چینی و دودست رختخواب ...

والا میگم که کامله ولی بقول پدر شوهر یک نیس من وسایل لوکس نخریدم

دعا کنین تو این روزای پربرکت که روزای سخت بیماری کوچولوم دیگه برنگرده التماس دعا
2706