2737
2739
با اجازه اسی  بچه‌ها منم راهنمایی کنید لطفا  من رو گوشیم قران نصبه اگه خوابیدنی یا پاهام ...

لطفااینم جواب بدین

ذکر یونسیه :لا اله الا انت سبحانک انّی کنتُ من الظّالمین فَاسْتَجَبْنا له و نَجّیناهُ من الغم و کذلک نُنجیِ المومنین 
با اجازه اسی  بچه‌ها منم راهنمایی کنید لطفا  من رو گوشیم قران نصبه اگه خوابیدنی یا پاهام ...

خوب کم بخون. روزی یه صفحه. حتی از امام رضا روایت داریم بهتره به جای اینکه قرآن رو تو چند روز ختم کنید ختم رو طولانی تر کنید ولی با تفکر و تعمق بخونید. میتونی آیه قرآن رو نشسته و با آداب بخونی ولی معنی یا تفسیرشو خوابیده 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من اول با ختم قرآن شروع کردم خودش ی انگیزه س بعد کم کم گفتم خب الان اینو میخونم با معنی هم بخون حتما ...

چ راهکار خوبی 

ممنونم

دلم گم شده پیداش میکنم من 💚 اگه عاشقه که وای به حالش ؛ رسواش میکنم من
2728
مسئله غير ممكنى رو در ازاى اين نذر خدا برام ممكن كرد نذرم اين بود كه تا عمر دارم هرجايى ب ...

چقد عالی 

من از خودم میترسم ک نذر کنم و ول کنم

ب دلم ک خیلی هست  ینی آرزومه

اکر ارزوته پس از همین الان بهت تبریک میگم تو بالاخره یه نمازخون میشی😊 یکی از قشنگی های دعا کردن برای اینکه نماز خون بشی میدونی چیه؟؟؟ اینه که همیشه به یادت میمونه تو قبلا راه خدا رو نمیشناختی و خدا هدایتت کرد. و این هیچوقت تو رو مغرور نمیکنه حتی همیشه بابت هدایت شدنت خدارو شکر میکنی چون جیزی بکد که عمیقا خواستی و بهش رسیدی 

2738
من از چهارم ابتدایی همینطوری خودجوش شروع کردم الان نزدیک سی سالمه میخونم البته یه دوره چند ساله نخون ...

چه خوب ک از سن کم شروع کردی

نه اینکه من سی سالم شده و تازه یاد نماز افتادم

چ راهکار خوبی  ممنونم

فدات موفق باشی 

با 🚬 سیگارم 🚬 سوزوندم نوک این زبونمو که به هیچکی نگم دوس‍ــت دارم..❌یه چهارتا قوالله بخون که نشه شروع روزت با من..🔥من ماده شیر نداشتم تا الان که افتادم دست ی مشت بچه پلنگ 🤭🤍
بگو 

اول که اومدم حساب کردم حدودی چند نماز صبح قضا دارم؟ چند تا ظهر. چند تا ظهر شکسته. چند تا آیات... البته همه اینا حدودی بود. نوشتم تو یه دفترچه. بعد واسه هر ماه یه جدول ستونی کشیدم. تو هر ردیفش که مربوط به یک روز هست.به  تعداد نماز های قضایی که تصمیم داری در یک روز بخونی خونه خالی بذار.(مثلا من واسه هر روز سه تا خونه گذاشتم) بعد همزمان تو دفترچه بادداشت گوشیم یه لیست اینجوری نوشتم 

صبح 0

ظهر0

عصر0

مغرب0

عشا0

بعد هر بار که یه نماز قضا میخوندم جلوی اون نماز یه دونه اضافه میکردم. تا اینکه وقتی همشون به ده تا میرسیدن تو دفترچه یادداشتم که تعداد نماز های قضارو حساب کرده بودم عدد قبلی رو خط میزدم ده تا ازش کم میکردم و جلوش مینوشتم. بعد دفترچه یادداشت گوشیمم پاک نیکردم و همینجوری ادامه میدادم. 

بگو 

خوبیه دفتر چه یادداشت گوشیم این بود که همیشه همراهم بود و راحت میتونستم عدد قبلی رو ماک کنم و یه دونه بهش اضافه کنم. ولی خدب جون ممکنه یهو یه بلایی سر گوشیت بیاد بعدش باید اعداد گوشبتو تو همون دفترچه وارد کنی . خوبیه اون جدولی هم که گفتم که خونه هاشو رنگ میکنن اینه که بهن یه احساس تعهد میده که باید روزی حتما سه تا نماز قضا بخونم تا خونه هاشو رنگ کنم. و اگر یه روز یه خونه خالی بمونه توش با خودکار یه منفی میذارم که حواسم باشه باید این خونه رو جبران کنم و بعد از جبران رنگش میکنم. این جدوله واسه ثبت روز های عادت ماهیانه هم عاااالیه. من خونه های پریودم رو مثلا با یه رنگ دیگه رنگشون میکنم.

این ایده جدول رو از یه پیج اینستا گرفتم nerdishme همچین چیزی بود اسمش. اون بنده خدا برای نماز های یومیه اش ازش استفاده میکرد یعنی به نظرم برای استارتر هم میخواد نماز های الانشو بخونه هم خوبه باشه و کمک کنه. هر نماز قضا شد منفی بذار داخلش و خودتو موظف کن که بعدا باید حتما قضاشو بخونی تا رنگش کنی. من با دو سال تجربه به این راهکار ها رسیدم امیدوارم بهتون کمک کنه. 

2706