2733
2734
توی کانادا که زایمان به انتخاب مادره و هر دوش مجانیه هنوز تعداد سزارین خیلی خیلی پایینه،  کلا ...

نه عزیزم. لطفا حسی حرف نزن. با عدد و رقم بگو. تو هلند یکی از پایین تزین نرخ سزارین هست اما خوب زایمان طبیعی اجباریه. همین طور تو المان و بلژیک. تو استرالیا میزان سزارین بالاست علی رقم اینکه هزینه زیادی داره اگه الکتیو باشه. چون حدااقا فرد این حق انتخاب رو داره که پول بده بره خصوصی. تو هلند فرد این گزینه رو هم نداره!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نه عزیزم. لطفا حسی حرف نزن. با عدد و رقم بگو. تو هلند یکی از پایین تزین نرخ سزارین هست اما خوب زایما ...

حسی حرف نمیزنم، من خودم کانادا زندگی میکنم، و قبل زایمانم کلی تحقیق کردم، هردوش هم برام مجانی بود و به اختیار خودم بود نوع زایمان

2731
کانادا جزو معدود کشورهایی هست که هم طبیعی هم سزارین مجانی هست و دست مادره انتخاب، برای همین معیار خو ...

نه عزیزم. اصلا معیار نیست. هر کشور و هر ملیت دیدگاه خودشون رو دارند. تو استرالیا با اینکه یه اوت او پاکت بالای ده هزار دلار داره سزارین با اینحال خیلی ها حاضر اند این هزینه رو بدند و سزارین بشند. کلا هر روش زایمان مزایا و معایب خودش رو داره

نه عزیزم. اصلا معیار نیست. هر کشور و هر ملیت دیدگاه خودشون رو دارند. تو استرالیا با اینکه یه اوت او ...

من الان استرالیا رو چک کردم بود ۳۳ درصد

تازه باید اینم در نظر گرفت که درصد بالایی از این ها حالت امرجنسی داشته

اما بیایم از یه نظر دیگه نگاه کنیم

نمیدونم شما بچه داری یا نه

اما ما عنوان مادر بعد سلامتی بچه چی برامون مهمه؟ قطعا سزارین اپشن خوبیه برای وقتی که سلامت بچه در خطره اما در بقیه موارد چی؟؟؟

نوزاد از لحظه ی تولدش به تنها کسی که نیاز صد در صد داره مادره و این به نظرم خودخواهی ماست که به خاطر درد یا هرچیز دیگه وارد پروسه ای بشیم به اسم سزارین که عملا نگهداری از نوزاد رو برای چند روز اول دارای مشکل میکنه

مشکل بعدی سزارین شیر دادن به نوزاده، همون هورمونی که باعث زایمان میشه باعث راه افتادن شیر میشه، در سزارین همچین اتفاقی نمیافته

من یک مثال خوبی هستم، من بچم شرایطی داشت که من از درست بعد زایمان یکسره بچم بغلم بود و در حال راه رفتن بودم، من اگه سزارین میکردم باید شاهد میبودم که جگر گوشم یکسره گریه میکنه و من فقط میتونم نظاره گر باشم

فکر میکنم قبل انتخاب زایمان باید به جایگاه مادر بودنمون هم فکر کنیم

2738