2733
2739
عنوان

پسرم در حفظ کردن درساش خیلی کند هست

1006 بازدید | 13 پست

پسرم 13 ساله است کلاس هفتم

تو حفظیاتش خیلی کند عمل میکنه مثلا یه متن 5 خطی رو نیم ساعت طول می کشه حفظ کنه. تو انجام تکالیف نوشتاریش بهتره اما اونم خیلی سریع انجام نمیده. از لحاظ هوشی خوبه و نمره هاش اکثرا عالی. خودش میگه میخوام خوب یاد بگیرم مثلا یه جمله رو بیست سی بار میگه تا بخواد حفظ بشه. گاهی هم میگه حواسم وسط درس پرت میشه. این طور میشه که همه اش در طول شبانه روز یا سر کلاس انلاینه یا در حال درس خوندن و نوشتن و این خوب نیست از نظر من

خودم  به اینکه ممکنه به وسواس دچار شده باشه شک دارم  از یه طرف فکر میکنم شاید مهارت درست درس خوندن و حفظ کردن رو بلد نیست

اصلا هم حاضر نیست پیش روانشناس بیاد یعنی وقتی بهش میگم به شدت عصبانی میشه یا نارحت درحدی که بغض میکنه و میگه دوست ندارم بیام

سلام عزیزم 

مهارت یادگیری 

یک موضوع کلی از یک درس 

دو موضوع کلی را جز به جز کنه 

یعنی از کل برسه به جز 

مثلا درباره ادم صحبت کن 

ادم میشه یک موضوع کلی

وقتی بیاییم جزیی تر صحبت کنیم 

ادم نخسنین انسان روی زمین 

"ما هر آنچه را که به آن فکر کرده، چه خوب چه بد، جذب خود می‌کنیم. "

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ایشون کند خوان هستند یعنی میخوان یک مطلبو تا وقتی جوری حفظ بشه که یادش نره حفظ کنه این ممکنه در درسشون تاثیر منفی بذاره و از درس زده بشه

در تاریخ ۹۹/۹/۹بهترین اتفاق زندگیم افتاد💜💜💙💚💚💚💛💛🧡🧡🧡🧡🧡❤❤❤❤کاربر محدثه ۴۵۳ هستم😊😊
2731
سلام عزیزم  مهارت یادگیری  یک موضوع کلی از یک درس  دو موضوع کلی را جز به جز کنه&nb ...

مدل درس خوندنش اینطوره که اول از روی درس یه بار روخونی میکنه مفهوم کلی درس رو درک میکنه بعد میره سراغ حفظ جزء به جزء. دقیق میخواد عین جملات جزوه یا کتاب رو حفظ کنه. اینه که خیلی طول میکشه  و من به وسواس یه کم شک کردم

ایشون کند خوان هستند یعنی میخوان یک مطلبو تا وقتی جوری حفظ بشه که یادش نره حفظ کنه این ممکنه در درسش ...

دقیقا  خودش هم میگه میخوام جوری حفظ کنم که تو طولانی مدت هم یادم بمونه

مشکل اینجاست که حجم درسا روز به روز داره بیشتر میشه و من نگرانم که 24 ساعت شبانه روز هم برای این مدل درس خوندنش کفایت نکنه

مدل درس خوندنش اینطوره که اول از روی درس یه بار روخونی میکنه مفهوم کلی درس رو درک میکنه بعد میره سرا ...

نیازی نیست که مثل کتاب حفظ کنه 

هرچی از اون جمله یاد گرفت 

کلمات کلیدی جمله را پیدا کنه 

و تو جملات مفهومی بگه 

مثلا در درس فارسی 

اثار نظامی را نام ببرید 

مخزن الاسرار

لیلی و مجنون 

شیرین و فرهاد 

و... 

بیاد از کدینگ استعاده کن 

ملش 

2740
دقیقا  خودش هم میگه میخوام جوری حفظ کنم که تو طولانی مدت هم یادم بمونه مشکل اینجاست که حجم درس ...

من پایه دهم هستم این سبک درس خوندن خیلی میتونه به ضررشون تموم بشه پیشنهاد من اینه که با یک مشاور تحصیلی حتما مشورت کنید 

دقیقا  خودش هم میگه میخوام جوری حفظ کنم که تو طولانی مدت هم یادم بمونه مشکل اینجاست که حجم درس ...

عزیزم کدوم شهری 

من مشاور هستم و فرهنگی 

من پایه دهم هستم این سبک درس خوندن خیلی میتونه به ضررشون تموم بشه پیشنهاد من اینه که با یک مشاور تحص ...

نمیاد پیش مشاور و روانشناس. نمیدونم خودم برم فایده داره یا نه

نمیاد پیش مشاور و روانشناس. نمیدونم خودم برم فایده داره یا نه

روانشناس نه مثلا مشاور مدرسشون که حس بدی بهشون دست نده اینطوری خیلی خوب میتونه باهاش کنا  بیاد