2733
2739
عنوان

مطالبه مهریه

1252 بازدید | 40 پست

زوجه می تواند بدون مراجعه به دادگاه

از طریق واحد اجرای سازمان ثبت اسناد

نسبت به وصول مهریه اقدام کند.

برخی از مزایای روش مذکور

۱- می توان بلافاصله ممنون الخروجی زوج را تقاضا نمود.

۲-  نیاز به پرداخت هزینه دادرسی نیست.

۳- عملیات اجرا بلافاصله شروع می شود در حالیکه در دادگاه بعد از قطعیت حکم می توان تقاضای صدور اجرائیه داشت.

۴- هزینه اجراییه نیم عشر دولتی به معنی یک بیستم کل مبلغ مهریه است که زوجه باید به حساب دادگستری واریز کند .

وکیل کانون وکلای دادگستری (حق الوکاله: مطابق بخش نامه رسمی قوه قضاییه و تعرفه قانونی)    دعاوی خانوادگی:طلاق،مهریه، حضانت،اثبات زوجیت، اثبات نسب، استرداد جهیزیه و... دعاوی کیفری:کلاهبرداری، خیانت در امانت، روابط نامشروع، ترک انفاق، افشای اسرار خصوصی و...دعاوی حقوقی:اختلافات ناشی از قرارداد، انحصار وراثت، دعاوی مربوط به چک، مطالبه وجه، الزام به انجام تعهد، اثبات مالکیت، استرداد وجه و... 

عزیزم یکی از دوستان مهریه اش عندالاستطاعه هست درشرف جدایی،چندتا از دفاتر اسناد ووکلا گفتن با عندالمزالبه فرقی نداره اینم زندانی نداره واقساط میتونه بکنه؟

تورندگی یچیزایی روآسون میشه فهمید،،،سختمیشه فهموند
عزیزم یکی از دوستان مهریه اش عندالاستطاعه هست درشرف جدایی،چندتا از دفاتر اسناد ووکلا گفتن با عندالمز ...

وسوال بعدی الان میتونه بره دفتر اسناد یه چیزایی رو اضافه کنه به مهریش وحق طلاق اینارم بگیره؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم یکی از دوستان مهریه اش عندالاستطاعه هست درشرف جدایی،چندتا از دفاتر اسناد ووکلا گفتن با عندالمز ...

رویکرد و رویه در حال حاضر اینکه کسی برای مهریه زندان نده اما اگه به هیچ وجه پرداخت نداشته باشه حق خواهان مبنی برای الزام به پرداخت از بین نمیره نهایتا تا زمان پرداخت این حق محفوظ خواهد.  بله در شرایط کنونی مهریه در صورت عدم توانایی مالی زوج  بصورت اقساطی پرداخت خواهد شد 

وکیل کانون وکلای دادگستری (حق الوکاله: مطابق بخش نامه رسمی قوه قضاییه و تعرفه قانونی)    دعاوی خانوادگی:طلاق،مهریه، حضانت،اثبات زوجیت، اثبات نسب، استرداد جهیزیه و... دعاوی کیفری:کلاهبرداری، خیانت در امانت، روابط نامشروع، ترک انفاق، افشای اسرار خصوصی و...دعاوی حقوقی:اختلافات ناشی از قرارداد، انحصار وراثت، دعاوی مربوط به چک، مطالبه وجه، الزام به انجام تعهد، اثبات مالکیت، استرداد وجه و... 
2731
 رویکرد و رویه در حال حاضر اینکه کسی برای مهریه زندان نده اما اگه به هیچ وجه پرداخت نداشته باشه ...

ممنون از پاسخگویی تون،لطف کردین دوست عزیز🙏

وسوال بعدی الان میتونه بره دفتر اسناد یه چیزایی رو اضافه کنه به مهریش وحق طلاق اینارم بگیره؟

بعد از عقد نکاح زوج میتونه تعهد جدیدی رو بپذیرد اما به معنایی مهریه نیست یک دین و تعهد جدید خواهد بود و برای مطالبه باید به دادگاه های عمومی مراجعه کرد.  وکالت در طلاق هم به عنوان تعهد جدیدی بین زوجین امکان ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی وجود دارد.

بعد از عقد نکاح زوج میتونه تعهد جدیدی رو بپذیرد اما به معنایی مهریه نیست یک دین و تعهد جدید خواهد بو ...

ممنون از شما بابت وقتی که گذاشتین وپاسخگوییتون🙏

از طریق سازمان ثبت اسناد،دیگه نیازی به کپی برابر اصل مدارک (مثلا اموالی که به نام همسر )هست یا نیست؟

جایی دورتر از خودم ایستاده ام،به تماشای کسی که جای من زندگی میکند.                                                                   چه بی رحمانه تنهاست و چه به ناچار قوی  
2740
از طریق سازمان ثبت اسناد،دیگه نیازی به کپی برابر اصل مدارک (مثلا اموالی که به نام همسر )هست یا نیست؟

شما یا اموال رو معرفی میکنید مثل پلاک ثبتی املاک یا شماره پلاک وسیله نقلیه یا شماره حساب بانکی و... یا تقاضا استعلام میدید به اجرا ثبت. نخیر نیازی به ارائه  به مدارک و یا اصل اونها نیست.

اون وقت خانمی که همون اول هزینه اجرایی،که یک بیستم هست رو نداشته باشه چی؟میشه بعد از دریافت مهریه پرداخت بشه یا نه؟

جایی دورتر از خودم ایستاده ام،به تماشای کسی که جای من زندگی میکند.                                                                   چه بی رحمانه تنهاست و چه به ناچار قوی  
اون وقت خانمی که همون اول هزینه اجرایی،که یک بیستم هست رو نداشته باشه چی؟میشه بعد از دریافت مهریه پر ...

باید اعسار بده. 

در خواست اعسار در همون سازمان ثبت اسناد باید بده یا جای دیگه؟

در خواست اعسار در همون سازمان ثبت اسناد باید بده یا جای دیگه؟

در پست اشتباه به جای واژه زوج،زوجه درج شده.

[QUOTE=161950692]در پست اشتباه به جای واژه زوج،زوجه درج شده.[/QUOT

سلام

من خانمی هستم ۲۴ ساله که۸ ساله ازدواج کردن ودوتا فرزند پسر ۷ ساله ویک سالو نیمه دارم بنا به دلایلی دیگه نمیتونم باهمسرم زندگی کنم و تقاضای طلاق توافقی دادم وهمه چیو بخشیدم ولی الان نظرم عوض شده .ام مقداری از مهریمو بگیرم باید چیکار کنم؟؟؟

الان پروندمون دست مشاور هست ویه جلسه هم رفتیم

آخه به کدامین گناه فرت وفرت قطع دسترسیم میکنید😢😢این کاربری چهارممه😬😬کاربری اولم برای۹۴/۲/۶بود