2733
2734
عنوان

خریدای خونه رو چطور انجام میدین ت این وضع😔ک پسنداز میکنید

| مشاهده متن کامل بحث + 3813 بازدید | 209 پست
من شهرم حقوقش 4تومنه با سه تا بچه مای 1500میتونیم پسنداز کنیم 

واقعا؟؟؟

چطور مگ میشه اخه برنج دیگ بدرد نخورش ۱۰کیلو۲۵۰تومن

یه صلوات میفرستی برام🙏🙏...... من خدایی دارم مثل گلبرگ شقایق زیباست ... درد هرچقدر بزرگ باشه خدا بزرگتره .... خدا وقتی تورا می آفرید حواسش به آرزو های من بود تو شدی همان آرزوی من 😍😍😍ایشالا برسه اونروزی که نی نی دار بشم 😍😍😍.         روز تعطیله و مشغول تمیز کردن خونه هستم. تصمیم میگیرم سر و سامونی به کمد لباسام بدم. در کمد رو که باز میکنم چشمم میوفته به لباسهای مهمونیم. یه دفعه یادم میوفته که کم مونده یه سال بشه که هیچکدومشون رو نپوشیدم. کفشها و کیفهایی که از بیشترشون مدتهاست هیچ استفاده ای نکردم. کابینتها رو که میخوام تمیز کنم  چشمم به ظرف و ظروفی میفته که یه ساله هیچ غذایی دلشون رو گرم نکرده.مبلهایی که یه ساله رومبلیشون کنار نرفته تا پذیرای حضور گرم عزیزی بشن. باورم نمیشه که مدتهاست مثل خیلی ها هیچ مهمونی نداشتیم و هیچ جایی مهمونی نرفتیم. یه ترسی دلمو چنگ میزنه.نکنه عادت کنیم؟؟؟عادت کنیم به خلوت خونه هامون، به تنهاییمون، به سکونمون و به سکوت. از عادت میترسم، همون که  اوریانا فالاچی میگه بی رحمترین سَمّیه که میتونه اسیرت کنه، که به هر شرایطی سر خم کنی. نکنه عادت کنیم به بی خبری از هم. به بی عشق ماندن، به بی دوست ماندن..  با خودم فکر میکنم شاید مرگ بدترین پیامد پاندمی کرونا نباشه، شاید اگر کرونا کمی بیشتر طول بکشه تو دنیای پساکرونا بیماری تنهایی و مردم گریزی چنان تو سلولهامون رخنه کنه که با هیچ واکسنی ایمنی پیدا نکنیم.از ته دل دعا میکنم قبل از یخ زدن دلامون، از این ویروس ویرانگر نجات پیدا کنیم که زندگی بی دوست داشتن، بی رفت و آمد، بی دید و بازدید، بی حضور انسانها، بی امید دیدار به هیچ نمی ارزه.به قول شاملو  "سالیان بسیار نمی‌بایستدریافتن راکه هر ویرانه، نشان از غیاب انسانی ست،که حضورِ انسانآبادانی‌ست".
چطوری واسه  شش ماه میگیری؟؟

ببین من برنامه غذایی دارم

میدونم هفته ای ۱بار مرغ ۱بار قرمه ۱بارقیمه ۱بار کتلت و...

پس ماهی ۴بار مرغ میشه گوشت نفری۳تیکه ماهی۲۴تیکه

چرخ کرده باشه نفری ۴تا ماهی ۳۲تیکه

قرمه ۴بسته ماهی

همه اینارو با برنامه ریزی میخرم که زیاد نمونه و کمم نیاد

مثلا پودر ماشین ازاین بزرگها کیلوییا از عمده فروشی بخری کلیم تخفیف داره

خریدهای هرماهم از فروشگاه های تخفیف دار میگیریم

میوه هم از مناطق پایین و ماشینی یا چرخیا میگیریم که قیمتشون فوق العاده خوبه میخریم

وزن ابتدا رژیم👈۱۰۴ وزن اکنون👈۶۹وزن هدف👈۶۸

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
ببین من برنامه غذایی دارم میدونم هفته ای ۱بار مرغ ۱بار قرمه ۱بارقیمه ۱بار کتلت و... پس ماهی ۴بار م ...

خیلی خوبه ...بچه هم داری ؟چن نفرید

نگران نیستم .همه چیز درست میشود.آب ریخته روی زمین،جمع نه اما خشک میشود.قلب شکسته خوب نه اما ترمیم میشود.وهنوز هم میتوان در گلدان شکسته گل کاشت.
2740
ببین من برنامه غذایی دارم میدونم هفته ای ۱بار مرغ ۱بار قرمه ۱بارقیمه ۱بار کتلت و... پس ماهی ۴بار م ...

من قورمه سبزی ۵۰دسته گرفتم خوردکردم ،گوجه۵۰کیلو گرفتم ربش گرفتم کرفس ۲کیلو گرفتم خورد کردم گزاشتم فریزر دیرو باز ۲۰کیلو سیب زمینی خریدم گزاشتم زیرزمین سرده و تاریک دیگ تا زمستون تا هروقت ک برسه استفاده کنیم البته زیاد استفاده نمیکنم الان تصمیم دارم یه  کیسه ۱۰کیلویی برم ماکارونی بخرم 

یه صلوات میفرستی برام🙏🙏...... من خدایی دارم مثل گلبرگ شقایق زیباست ... درد هرچقدر بزرگ باشه خدا بزرگتره .... خدا وقتی تورا می آفرید حواسش به آرزو های من بود تو شدی همان آرزوی من 😍😍😍ایشالا برسه اونروزی که نی نی دار بشم 😍😍😍.         روز تعطیله و مشغول تمیز کردن خونه هستم. تصمیم میگیرم سر و سامونی به کمد لباسام بدم. در کمد رو که باز میکنم چشمم میوفته به لباسهای مهمونیم. یه دفعه یادم میوفته که کم مونده یه سال بشه که هیچکدومشون رو نپوشیدم. کفشها و کیفهایی که از بیشترشون مدتهاست هیچ استفاده ای نکردم. کابینتها رو که میخوام تمیز کنم  چشمم به ظرف و ظروفی میفته که یه ساله هیچ غذایی دلشون رو گرم نکرده.مبلهایی که یه ساله رومبلیشون کنار نرفته تا پذیرای حضور گرم عزیزی بشن. باورم نمیشه که مدتهاست مثل خیلی ها هیچ مهمونی نداشتیم و هیچ جایی مهمونی نرفتیم. یه ترسی دلمو چنگ میزنه.نکنه عادت کنیم؟؟؟عادت کنیم به خلوت خونه هامون، به تنهاییمون، به سکونمون و به سکوت. از عادت میترسم، همون که  اوریانا فالاچی میگه بی رحمترین سَمّیه که میتونه اسیرت کنه، که به هر شرایطی سر خم کنی. نکنه عادت کنیم به بی خبری از هم. به بی عشق ماندن، به بی دوست ماندن..  با خودم فکر میکنم شاید مرگ بدترین پیامد پاندمی کرونا نباشه، شاید اگر کرونا کمی بیشتر طول بکشه تو دنیای پساکرونا بیماری تنهایی و مردم گریزی چنان تو سلولهامون رخنه کنه که با هیچ واکسنی ایمنی پیدا نکنیم.از ته دل دعا میکنم قبل از یخ زدن دلامون، از این ویروس ویرانگر نجات پیدا کنیم که زندگی بی دوست داشتن، بی رفت و آمد، بی دید و بازدید، بی حضور انسانها، بی امید دیدار به هیچ نمی ارزه.به قول شاملو  "سالیان بسیار نمی‌بایستدریافتن راکه هر ویرانه، نشان از غیاب انسانی ست،که حضورِ انسانآبادانی‌ست".

من خودم ماهی ۴ و نیم حقوقمه این ماه همش خرج شد البته ۵۰۰ قسط وام خونگی دادم فقط بقیه اش خرج الکی شد.من به خودم و پسرم سختی نمیدم راحت خرج میکنیم البته پس انداز هم دارم ولی شوهرم بیشتر اهل پس انداز.

گاهی اونقدر دلتو پر کردند که تا میای حرف بزنی از چشمات میریزه بیرون.
نه عزیزم گاهی هم بیشتر پسندازم میکنیم خرجمونم ماهنه میگیرم مثل برنج روغن ماهی مورغ 

بسلامتی عزیزم

انشاءالله هر هزارتومنش کلی پربرکت باشه برات 

میشه برای حاجتم  که اینده و زندگیم رو تغییر میده  از ته دل دعا کنید  و صلوات بفرستید...

واقعا خیلی برنامه ریزیت عاقلانه اس خوبه ک

بعد هم استارتر مطمئن باش کسی که پس انداز میکنه با حقوق ۴ ۵ تومن از خیلی چیزها میزنه و کیفیت زندگیش پایین میاد.

گاهی اونقدر دلتو پر کردند که تا میای حرف بزنی از چشمات میریزه بیرون.
2706