2733
2734
دیروز یکیو دیدم راضی نبود میگفت سال۷ پزشکیشه ۸۰۰ تومن میگیره و به من گفت کاش یکی منو هم راهنمایی می ...

چه عجیب 

حالا اگه میگفت کاش دندونپزشکی میخوندم برام قابل قبول بود ولی یکدفعه  بگه کاش فرهنگیان.میرفتم .. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

راه های راحت تر و کم دردسر تر از پزشکی خوندن هم واسه درآمد هست  خیلی پولدارها اغلب پزشک نیستن& ...

آره دقیقا همیشه نیاز بهش هست، خیلی رشته های خوب دیگه هم هست ، ولی بعضی از رشته ها با گذشت زمان کنار گذشته میشه و نیازی بهش نیست، ولی پزشکی اینجوری نیست، حالا شاید درآمد با اشباع شدن پایین بیاد

2731
آره دقیقا همیشه نیاز بهش هست، خیلی رشته های خوب دیگه هم هست ، ولی بعضی از رشته ها با گذشت زمان کنار ...

صد در صد درآمدش سال به سال کمتر میشه 

البته مثل هر شغل دیگه بسته به فاکتورهای مختلف دو‌هم رشته هم سن و سال ممکنه تفاوت درآمدی خیلی زیاد داشته باشن

چه عجیب  حالا اگه میگفت کاش دندونپزشکی میخوندم برام قابل قبول بود ولی یکدفعه  بگه کاش فره ...

دقیقا، آخه فرهنگیان در طول دوران تحصیل هم حقوق میگیرن و جز سنوات خدمتشون حساب میشه، مثل اینه که شما بعد از دیپلمت وارد بازار کار شدی و بیمه هم هستی

چه عجیب  حالا اگه میگفت کاش دندونپزشکی میخوندم برام قابل قبول بود ولی یکدفعه  بگه کاش فره ...

ن چون من از بین پزشکی و فرهنگیان،فرهنگیانو انتخاب کردم

از اون سوال کردم که عایا اشتباه کردم یا نه

در واقع خودم عاشق پزشکیم ولی خانوادم نزاشتن چون پزشکی راه دور قبول میشدم

اونا بهم گفتن بعد از اینکه معلم شدی برا پزشکیت بخون

2738
ن چون من از بین پزشکی و فرهنگیان،فرهنگیانو انتخاب کردم از اون سوال کردم که عایا اشتباه کردم یا نه ...

اگه قرار بوده پزشکی بخونی چرا باید اول معلمی میخوندی؟ چرا باید زمان رو از دست بدی؟ 

والا خواهر من پشیمونم میگه هیچی از زندگیم نفهمیدم قبلش که همش درس درس الانم که همش کار کار واقعا ...

همه ما آدما واسه زندگیمون به پول نیاز داریم، خوب غیر از علاقه مسلما خواهرتون به درآمد رشته هم نگاه کرده. درسته بچه هایی که رشته های تاپ تجربی خوندن واقعا هیچ وقت نفهمیدن چه جوری زندگی کردن. من خودم یکی از رشته تجربی که بعد از سه رشته اصلی دندون و دارو و پزشکی تاپ هست، ارشد دارم. کار هم میکنم. ولی عادت کردم به درس خوندن ، انگار این مدت که درس نمیخونم یه خلایی تو زندگیم هست. میخوام بدونم برای من که کار هم دارم ارزش داره پزشکی خوندن؟ با توجه به اینکه تفریح من شاید درس خوندن باشه و هیچ لذتی از کارای دیگه نمیبرم چون عادت کردم و واقعا نمیتونم ترک کنم

گفتم چون باید تو استان خودمون قبول شم راه دور و دانشگاه درجه سه ارزششو نداره

خوب یه سال دیگه میخوندی 

البته منظورم این نیست که معلمی نباید میرفتی 

منظورم اینه که تحصیل برای معلمی شما رو به هدفت برای پزشکی خوندن نزدیکتر نمیکنه اگر البته این هدفت بوده

2706