2733
2739
عنوان

بومی گزینی آزمون استخدامی

8341 بازدید | 12 پست

سلام دوستان 

من شنیدم بومی گزینی اومده،من یکی از شهرهای اطرافم زدم که فاصله اش تا شهرمون ربع ساعته الان باید ویرایش کنم شهر خودم بزنم ؟تو رو خدا اگر میدونید راهنمایی کنید 

خدایا همین که تو هستی برای من کافیه🙃
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

شاید اشتباه کنم،ولی بنظر اگر نمره یه بومی با شخصی که یه از شهر دیگه هست و اونجا رو انتخاب کرده برابر باشه اولویت با اون شخصی هست که بومی اون شهرستانه،واین واسه یه فرد شهرستانی که شهر تهران یا مرکز استانی رو انتخاب کرده تفاوتی نداره و شرایطشون برابر هست.

زیر اطلاعیه نوشته که این شرایط اطلاع رسانی میشه

پسر هستم
شاید اشتباه کنم،ولی بنظر اگر نمره یه بومی با شخصی که یه از شهر دیگه هست و اونجا رو انتخاب کرده برابر ...

اها. ممنون

آخه شهر من تا شهری که انتخاب کردم فاصله خیلی کمی داره 

خدایا همین که تو هستی برای من کافیه🙃
2740
اها. ممنون آخه شهر من تا شهری که انتخاب کردم فاصله خیلی کمی داره 

خواهش میکنم،اگر از یک استان باشید شاید ملاک استانی باشه،ولی گفته بود بومی شهرستان،حالا باید منتظر اطلاعیه جدید بمونیم،موفق باشین

پسر هستم

🔴نکاتی در مورد شرط بومی گزینی در آزمون استخدامی فراگیر هشتم

✔️آیا اگر غیر بومی شرکت کنم و نمره ی خوبی بیارم به خاطر غیر بومی بودن رد میشم؟

✅پاسخ:

خیر؛ اینکه شما غیر بومی یک شهر باشید لزوما باعث نمیشه ردتون کنند ، آنچه که ملاک هست ، نمره ی کلی هست که شما کسب میکنید .

در  آزمون استخدامی سال گذشته که شرط بومی بودن در نظر گرفته نشده بود، نمره کل افراد از طریقِ زیر محاسبه میشد:

✅میانگین درصد دروس عمومی ×۴ تقسیم به ۱۰

✅میانگین دروس تخصصی ×۶ تقسیم به ۱۰

((حاصل جمع دو عبارت بالا میشه نمره ی کل شما)).

ولی  امسال که شرط بومی گزینی اعمال  شده محاسبه ی نمره کل افراد تغییراتی میکنه.

به نمره ی کلِ افراد بومی یک ضریب دادن که قاعدتا این ضریب باعث میشه نمره اشون بالا بره ولی نمره ی کل افراد غیر بومی بدون ضریب هست. همین عامل باعث میشه که رقابت برای افراد غیر بومی یکم سخت بشه نه اینکه نشه رقابت کرد! اگر غیر بومی شرکت کردید باید خیلی قوی باشید که بتونید قبول بشید چون نمره اتون بدون ضریب محاسبه میشه.

حالا دو تا ضریب داریم:

✅ ضریب بومی شهرستانی(۱/۲)

✅ضریب بومی استانی(۱/۴)

🔴خب این یعنی چی؟

ببینید فرض کنید شما اهل شهرستانِ پلدختر در استان لرستان هستید، ولی شهری که انتخاب کردید شهرستان بروجرد هست که اون هم یکی از شهرهای استان هست . اینجا شما بومی محسوب میشید ولی بومی استان هستید نه بومی شهرستان. بنابراین؛ در محاسبه ی نمره ی کل ، نمره شما ضریب (۱/۲) میگیره که ضریب استانی هست و اگر یک شخصی که اهل همون شهر هست اونجا رو انتخاب کنه نمره ی کل ایشون در (۱/۴) ضرب میشه ، میبینید که ضریب بومی شهرستان بیشتر از استان هست پس یه کم شانس قبولی فردِ بومی شهرستان بالاتره ولی اگر شخص غیر بومی قوی باشه میتوته نمره  بالاتری بدست بیاره جوری که اون ضریب بومی هم نتونه مانعش بشه.

✅مثلا

فرض کنید نمره کل فرد بومی شهرستان شده ۴۰ نمره این فرد در ضریب بومیِ شهرستانی ضرب میشه و در نهایت نمره کل ایشون برابر با ( ۵۶) خواهد شد.

حال اگر فرد ی که بومی استان هست  هم نمره ی ۴۰ گرفته باشه ، نمره ای ایشون در ضریب استانی ضرب میشه( ۱/۲)  و در نهایت نمره کل این فرد برابر با (۴۸). میشه

تو این مثال سعی شد، تاثیر ضریب بومی استانی و شهرستانی رو براتون توضیح بدم. میبینید که شانس قبولی فردِ بومی شهرستانی بیشتر از فرد بومی استان هست.

حالا اگه فرد بومی استان بخواد قبول بشه باید بتونه نمره ی کل بالاتری از اون فرد بومی شهرستان بدست بیاره نه برابر تا بتونه موفق بشه.

✔️تو مثال بالا اگر فرد بومی استان بتونه به جای نمره ی ۴۰ نمره ی ۴۸ بیاره از فرد بومی شهرستان جلو میوفته و نمره کل این فرد برابر با ۵۷.۶ خواهد شد.

🔺(۴۸×۱.۲=۵۷.۶)

این مثال ها برای نشون دادن نحوه ی تاثیر ضریب بومی استانی و شهرستانی ذکر شد.

حالا اگر فرد( غیر بومی که نه بومی استانه نه شهرستان از یه استان دیگه شرکت کرده) با این دو نفر بخواد رقابت کنه خب قطعا کارش خیلی سختر میشه چون نمره ایشون دیگه (بدون ضریبه).

فرد غیر بومی باید بتونه بدون ضریب نمره ایی بالاتر از ۵۷ بدست بیاره که بیوفته جلو اون دونفر دیگه.

ودر نهایت به این نکته دقت کنید که در مصاحبه هم این ضریب ها اعمال میشه.

البته اگر نمره کل شما خیلی بالاتر از بومی ها بشه جای نگرانی نیست. چون در نهایت نمره کتبی ۷۰ درصد تاثیر داره و نمره مصاحبه ۳۰ درصد.

با توجه به وزن اهمیت نمره مصاحبه که ۳۰ درصد هست اگر ضریب هم بگیره به شرط اختلاف نمره بالا با افراد بومی نمیتونند به شما برسن . پس توصیه میکنم اگر غیر بومی شرکت کردید خیلی خوب بخونید وگرنه کارتون سخت میشه.

با آرزوی موفقیت برای تک تک مخاطبین عزیز کانالِ موفقیت در استخدامی

🌸🌸🍃🍃🌸🌸🍃🍃🌸🌸🍃🍃

عشقم دخترم و باباشه
من اصلا نمی‌دونم قضیه اش چی هست اگر کسی می‌تونه راهنمایی کنه خواهشاً خدا خیرتون بده 

🔴نکاتی در مورد شرط بومی گزینی در آزمون استخدامی فراگیر هشتم

✔️آیا اگر غیر بومی شرکت کنم و نمره ی خوبی بیارم به خاطر غیر بومی بودن رد میشم؟
✅پاسخ:

خیر؛ اینکه شما غیر بومی یک شهر باشید لزوما باعث نمیشه ردتون کنند ، آنچه که ملاک هست ، نمره ی کلی هست که شما کسب میکنید .
در  آزمون استخدامی سال گذشته که شرط بومی بودن در نظر گرفته نشده بود، نمره کل افراد از طریقِ زیر محاسبه میشد:

✅میانگین درصد دروس عمومی ×۴ تقسیم به ۱۰
✅میانگین دروس تخصصی ×۶ تقسیم به ۱۰

((حاصل جمع دو عبارت بالا میشه نمره ی کل شما)).

ولی  امسال که شرط بومی گزینی اعمال  شده محاسبه ی نمره کل افراد تغییراتی میکنه.
به نمره ی کلِ افراد بومی یک ضریب دادن که قاعدتا این ضریب باعث میشه نمره اشون بالا بره ولی نمره ی کل افراد غیر بومی بدون ضریب هست. همین عامل باعث میشه که رقابت برای افراد غیر بومی یکم سخت بشه نه اینکه نشه رقابت کرد! اگر غیر بومی شرکت کردید باید خیلی قوی باشید که بتونید قبول بشید چون نمره اتون بدون ضریب محاسبه میشه.

حالا دو تا ضریب داریم:

✅ ضریب بومی شهرستانی(۱/۲)

✅ضریب بومی استانی(۱/۴)

🔴خب این یعنی چی؟

ببینید فرض کنید شما اهل شهرستانِ پلدختر در استان لرستان هستید، ولی شهری که انتخاب کردید شهرستان بروجرد هست که اون هم یکی از شهرهای استان هست . اینجا شما بومی محسوب میشید ولی بومی استان هستید نه بومی شهرستان. بنابراین؛ در محاسبه ی نمره ی کل ، نمره شما ضریب (۱/۲) میگیره که ضریب استانی هست و اگر یک شخصی که اهل همون شهر هست اونجا رو انتخاب کنه نمره ی کل ایشون در (۱/۴) ضرب میشه ، میبینید که ضریب بومی شهرستان بیشتر از استان هست پس یه کم شانس قبولی فردِ بومی شهرستان بالاتره ولی اگر شخص غیر بومی قوی باشه میتوته نمره  بالاتری بدست بیاره جوری که اون ضریب بومی هم نتونه مانعش بشه.

✅مثلا
فرض کنید نمره کل فرد بومی شهرستان شده ۴۰ نمره این فرد در ضریب بومیِ شهرستانی ضرب میشه و در نهایت نمره کل ایشون برابر با ( ۵۶) خواهد شد.

حال اگر فرد ی که بومی استان هست  هم نمره ی ۴۰ گرفته باشه ، نمره ای ایشون در ضریب استانی ضرب میشه( ۱/۲)  و در نهایت نمره کل این فرد برابر با (۴۸). میشه

تو این مثال سعی شد، تاثیر ضریب بومی استانی و شهرستانی رو براتون توضیح بدم. میبینید که شانس قبولی فردِ بومی شهرستانی بیشتر از فرد بومی استان هست.

حالا اگه فرد بومی استان بخواد قبول بشه باید بتونه نمره ی کل بالاتری از اون فرد بومی شهرستان بدست بیاره نه برابر تا بتونه موفق بشه.

✔️تو مثال بالا اگر فرد بومی استان بتونه به جای نمره ی ۴۰ نمره ی ۴۸ بیاره از فرد بومی شهرستان جلو میوفته و نمره کل این فرد برابر با ۵۷.۶ خواهد شد.
🔺(۴۸×۱.۲=۵۷.۶)

این مثال ها برای نشون دادن نحوه ی تاثیر ضریب بومی استانی و شهرستانی ذکر شد.
حالا اگر فرد( غیر بومی که نه بومی استانه نه شهرستان از یه استان دیگه شرکت کرده) با این دو نفر بخواد رقابت کنه خب قطعا کارش خیلی سختر میشه چون نمره ایشون دیگه (بدون ضریبه).

فرد غیر بومی باید بتونه بدون ضریب نمره ایی بالاتر از ۵۷ بدست بیاره که بیوفته جلو اون دونفر دیگه.

ودر نهایت به این نکته دقت کنید که در مصاحبه هم این ضریب ها اعمال میشه.

البته اگر نمره کل شما خیلی بالاتر از بومی ها بشه جای نگرانی نیست. چون در نهایت نمره کتبی ۷۰ درصد تاثیر داره و نمره مصاحبه ۳۰ درصد.

با توجه به وزن اهمیت نمره مصاحبه که ۳۰ درصد هست اگر ضریب هم بگیره به شرط اختلاف نمره بالا با افراد بومی نمیتونند به شما برسن . پس توصیه میکنم اگر غیر بومی شرکت کردید خیلی خوب بخونید وگرنه کارتون سخت میشه.
با آرزوی موفقیت برای تک تک مخاطبین عزیز کانالِ موفقیت در استخدامی

🌸🌸🍃🍃🌸🌸🍃🍃🌸🌸🍃🍃

عشقم دخترم و باباشه