2737
2739

نوش 

دستور؟

زنی را میشناسم من،که در یک گوشه ی خانه،میان شستن و پختن،درون اشپزخانه،سرود عشق میخواند…نگاهش ساده و تنهاست،صدایش خسته و محزون،امیدش در ته فرداست………زنی هم زیر لب گوید گریزانم از این خانه،ولی از خود چنین پرسد:چه کس موهای طفلم را پس از من میزند شانه؟……زنی با تار تنهایی لباس تور میبافد،زنی در کنج تاریکی نماز نور میخواند………زنی را میشناسم من که میمیرد ز یک تحقیر ،ولی آواز میخواند که این است بازی تقدیر……زنی با فقر می سازد،زنی با اشک میخوابد،زنی با حسرت و حیرت گناهش را نمیداند…زنی واریس پایش را زنی درد نهانش را، ز مردم میکند مخفی ،که یکباره نگویندش چه بدبختی،چه بدبختی……زنی را میشناسم من که شعرش بوی غم دارد،ولی میخندد و گوید که دنیا پیچ و خم دارد…                                تقدیم به بانوان سرزمینم که هرکدام در پس لبخندشان،غمی پنهان دارند…به امید روزی که تمام زنان و دختران این مرز و بوم شاد و آزاد باشند😔

چگونه آیا؟

اِن شاءالله همگی حاجت روا بشیم..یه آمین بگو❤👇خدا جونم میشه منم لایق مادر بودن بدونی ..؟🙁  دلم حس مادر بودن میخواد.. حس بارداری.. حس مراقبت از یه کوچولویی که دنیامونه..حس شب بیداریای یه مادر..حس مادری حس مادری حس مادری..دوسدارم زودتر تجربش کنم..خدایا به حق فاطمه الزهرا این اولین و آخرین سقطم باشه..لطفا هیچ مادری رو با بچه تو شکمش امتحان نکن...خدایا منم ببین دل من و شوهرمم شاد کن.. خیلی تنهام خدا...لطفا❤   ای کاش هرچه زودتر دامن همه منتظرا سبز بشه😍😍لطفا اگه منو تو تاپیکای خیانت دیدین تذکر بدین بهم ممنونم❤

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

مواد لازم برای تهیه سوسیس خانگی

گوشت قرمز و سفید

۶۰۰ گرم

سیر

سه حبه

تخم مرغ

یک عدد

نشاسته ذرت

۸۰ گرم

آب سرد

۱۰۰ گرم

گلوتن

۱۵ گرم

شیرخشک قنادی

سه قاشق غذاخوری

اسانس دود

پنج قطره

ادویه‌های لازم برای تهیه سوسیس خانگی

۱۵ گرم پودرسیر

۱۵ گرم پودر پیاز

یک قاشق چای‌خوری

فلفل سفید و فلفل قرمز

یک‌دوم قاشق چای‌خوری

پودر هل

میخک و جوز هندی از هر کدام

یک‌دوم قاشق چای‌خوری

آویشن، پودر خردل و زردچوبه از هر کدام

یک‌دوم قاشق چای‌خوری

دارچین، پاپریکا و تخم گشنیز پودر شده از هر کدام

یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

طرز تهیه سوسیس خانگی

مرحله اول

اگر از گوشت تازه استفاده می‌کنید، گوشت را داخل فریزر قرار دهید تا منجمد شود سپس به قطعات کوچک خرد کنید.

مرحله دوم

گوشت، شیرخشک، آرد، آب، گلوتن، اسانس دود، تخم مرغ، روغن و سیر را داخل مخلوط‌کن بریزید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

مرحله سوم

همه ادویه‌ها را با هم مخلوط کنید، سپس آن‌ها را الک کرده تا کاملا نرم شوند. ادویه‌ها را هم به مواد داخل مخلوط‌کن اضافه کنید.

مواد را از دستگاه خارج کنید و روی یک تخته قرار دهید. به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ورز دهید تا منسجم شود. بهتره سوسیس رو داخل غذاساز بزارید و پنج دقیقه خوب میکس کنید تا حسابببببی منسجم بشه

اگه غذاساز ندارین توصیه میکنم اصلا درست کنید چون بعد از اینمهمه زحمت اخر سر وا میره و منسجم نیست

مرحله چهارم

سوسیس‌ساز چرخ گوشت را نصب کنید. یک طرف نایلون مخصوص سوسیس را به سری مخصوص نصب کنید و مواد را داخل چرخ‌گوشت بریزید.

مواد که کاملا پر شد، می‌تواند سوسیس را در اندازه‌های دلخواه تقسیم کنید و با نخ مخصوص آشپزی سر و انتهای هر بخش را به خوبی ببندید.

مرحله پنجم

حالا سوسیس‌ها را داخل بخارپز قرار دهید تا بپزند. اگر بخارپز ندارید، آن‌ها را داخل یک سبد فلزی بچینید و سبد را روی یک قابلمه در حال جوش قرار دهید. درپوش ظرف را بگذارید تا بپزد.

مرحله ششم

بعد از این که سوسیس‌ها پختند، بزارید داخل یه قابلمه اب یخ

اینجوری باعث میشه موقع استفاده کاور سوسیس راحت جدا بشه و بهش نچسبه و روند پخت سوسیسها متوقف بشه

سوسیس‌‌‌ها آماده‌ مصرف هستند.

نکات طرز تهیه سوسیس خانگی

حتما بگذارید تا مایه سوسیس خنک شود. سپس داخل نایلون را پر کنید.

می‌توانید بنا به ذائقه‌تان مقدار ادویه‌ها را کم و زیاد کنید و مقداری سبزیجات هم اضافه کنید.

نایلون سوسیس را می‌توان از لوازم قنادی‌ها یا فروشگاه‌های لوازم پلاستیکی فروشی تهیه کنید

2740
دستور گزاشتم گلم

ممنونم عزیزم

اِن شاءالله همگی حاجت روا بشیم..یه آمین بگو❤👇خدا جونم میشه منم لایق مادر بودن بدونی ..؟🙁  دلم حس مادر بودن میخواد.. حس بارداری.. حس مراقبت از یه کوچولویی که دنیامونه..حس شب بیداریای یه مادر..حس مادری حس مادری حس مادری..دوسدارم زودتر تجربش کنم..خدایا به حق فاطمه الزهرا این اولین و آخرین سقطم باشه..لطفا هیچ مادری رو با بچه تو شکمش امتحان نکن...خدایا منم ببین دل من و شوهرمم شاد کن.. خیلی تنهام خدا...لطفا❤   ای کاش هرچه زودتر دامن همه منتظرا سبز بشه😍😍لطفا اگه منو تو تاپیکای خیانت دیدین تذکر بدین بهم ممنونم❤
سفت نیست؟من درست کردم باسینه مرغ سفت بود بدم اومد

نه گلم سفت نشد مال من

حتما فقط از سینه مرغ استفاده کردین که سفت شده 

من از ترکیب رون و سینه مرغ استفاده کردم

بعدم یکساعت روی بخار اب داخل اب کش فلزی گزاشتم بخارپز شد بعد از یکساعت فوری داخل اب یخ گزاشتم بعد داخل فریزر

موقع درست کردنشم اول سوسیس رو سرخ کردم 

قارچ و رب گوجه رو درست کردم ادویه زدم سوسیسا رو اضافه کردم بعد نصف لیوان اب ریختم روشون در قابلمه رو بستم با حرارت کم اجازه دادم مواد باهم بپزن و ابش تموم بشه

عکس اولو ببینید متوجه میشید

کاملا نرم و خوش مزه شدن

بعداز اینکه پختیشون کاورش چروک نشد؟

بعد از پخت داخل اب یخ که گزاشتم چروک شدن 

ولی خب مهم نبود برام گزاشتم داخل فریزر 

اونایی که برای فروش سوسیس درست میکنن بعد پخت دوباره کاور سوسیس رو باز میکنن و میبندنش تا چروکش درست بشه

ولی خب من برای مصرف خودم بود چروکش برام مهم نبود

2706