2733
2734
عنوان

زخم پا دیابتی

503 بازدید | 9 پست

زخم پای دیابتی با توجه ب عمق میزان عفونت  زخم ونوع درمان ب چهار دسته تقسیم میشود:

زخم قرمز

این زخم ها دررنگ قرمز تا ارغوانی روشن هستند و سطح انها از یافت جوانه ای تمیز پوشیده است و حاوی عروق خونی زیادو لکوسیت وماکروفاژ و فیبروبلاست  است ک روند سریع ترمیم این زخم ها با مرطوب نگه داشتن محیط زخم اینجام میشود

زخم زرد

دراین زخم برخلاف زخم قرمز روند سریع ترمیم با خشک کردن سطح زخم از ترشحات زرد یا عفونی انجام میشود تا به تدریج این زخم نیز ب زخم قرمزتبدیل شود

زخم سیاه

دراین زخم ها روند سریع ترمیم زخم با دبریدمان انجام میشود و باید سطح  نکروتیک برداشته شود و برای انجام این کار محیط زخم ب طور خاص مرطوب نگه داشته میشود تا دلمه ی سیاه رنگ ب ارامی از سطح زیرین جدا شود و بستر مناسب برای درمان ایجاد شود

زخم مختلط

قسمت های تمیز و جوانه ای از بخش ناسالم تفکیک میشود و باید دقت شود ک هنگام  درمان به بخش سالم اسیبی نرود اولویت درمان با بخش ترشحی و عفونی زخم مختلط است و قسمت های سیاه و نکروز شده را هم باید با دقت تارسیدن به بافتسالم دبریدمان کرد زیرا بافت نکروزه بسیار مستعدعفونت است 

وسپس از پانسمان مناسب استفاده گردد

https://telmaclinic.com

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خیلی بده وحشتناکه بابام انگشتشو از دست داد

بله عزیزم همینطوره .خیلی متاسف شدم واسه پدرتون. 

به همین دلیله ک میگن افراد دیابتی هر روز بدن خودشون چک کنن  ودر صورت مشاهده هر زخم کوچیکی حتما ب دکترشون مراجعه کنند

2728
بله عزیزم همینطوره .خیلی متاسف شدم واسه پدرتون.  به همین دلیله ک میگن افراد دیابتی هر روز بدن ...

ممنونم

ولی اصلا اهمیتی نمیده بیرون از خونه شیرینی میخوره

قندش کمترین میزانش۲۵۰هست یعنی۲۵۰بود باید شکر کرد،مریض دیابتی اول از همه باید جلوی شکمشو بگیره😣

گویند علی میزده صد وصله به کفشش،ای کاش دل خسته ی من کفش علی بود (میشه برای سلامتی امام زمان صلوات بفرستی)مرسی گل😍
ج چه جوری بفهمیم ک زخم عفونی شده یانه؟

من از دکتر این سوالو پرسیدم واسه زخم پدربزرگم بهم گفت. اگه بجای اینکه زخم خوب بشه دردناکتر بشه . اون قسمتی ک زخم شده اگه سوزش گرفت یا ی مایع زرد رنگن ک بوی بدی هم داره از زخم ترشح کنه وبیمارتون علائمی مثل تب ضعف درد داشته باشه زخمش عفونت کرده

2740
بله عزیزم همینطوره .خیلی متاسف شدم واسه پدرتون.  به همین دلیله ک میگن افراد دیابتی هر روز بدن ...

واقعا عموی من دیابت داشت زخم شده بود انگشت پاش سعی میکرد توی خونه خودش درمان کنه اقد دست دست کرد ک دیگه دیر شده بود کاری از دست هیچ دکتری برنمیومد خواهش میکنم ندید نگیرین زخم افراد دیابتی حتما ب دکتر مراجعه کنید