2737
2739

ابن عباس گوید، اگر کسی در روزعاشورا نزد قبر مطهّر آن حضرت باشد و مردم را آب دهد، مانند کسی است که لشگر آن جناب را آب داده باشد و با آن حضرت در کربلا حاضر بوده و خواندن «هزار مرتبه» سوره «توحید» در این روز فضیلت بسیار دارد و روایت شده: که خدای رحمان به‌سوی او نظر رحمت کند و سید برای این روز دعایی نقل کرده شبیه به «دعای عشرات»، بلکه موافق بعضی روایات، ظاهراً خود آن دعا باشد.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

شیخ طوسی از عبدالله بن سنان از امام صادق علیه‌السلام چهار رکعت نماز و دعایی نقل کرده است که باید در این روز در وقت چاشت بجا آورد، ما به خاطر اختصار ذکر نکردیم؛ هرکه طالب است به «زاد المعاد» رجوع کند؛ و نیز شایسته است که شیعیان در این روز بی‌آنکه قصد روزه کنند، از خوردن و آشامیدن امساک کنند؛ و در آخر روز، پس از عصر افطار کنند به غذایی که اهل مصیبت می‌خورند، مانند ماست یا شیر و امثال آنها، نه مثل غذاهای لذیذ و جامه‌های پاکیزه بپوشند و به هیئت صاحبان مصیبت دگمه‌ها را بگشایند و آستین‌ها را بالا بزنند؛

و علامه مجلسی در «زاد المعاد» فرموده: بهتر آن است که روز نهم و دهم را روزه نگیرد، زیرا بنی‌امیه این دو روز را برای برکت و شماتت بر قتل آن حضرت روزه می‌داشتند و به دروغ، احادیث بسیار در فضیلت این دو روز و روزه آن‌ها را به حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌وآله نسبت داده‌اند و از طریق اهل‌بیت احادیث بسیاری در مذمّت روزه این دو روز به ویژه روز عاشورا وارد شده و نیز بنی‌امیه علیهم اللعنه برای برکت، آذوقه سال را در روز عاشورا ذخیره می‌کردند!

به این خاطر از حضرت رضا علیه‌السلام روایت شده: هرکه کوشیدن در حوائج خود را در روز عاشورا ترک کند و به دنبال کاری نرود، حق‌تعالی حوائج دنیا و آخرت او را برآورد و هرکه روز عاشورا، روز مصیبت و اندوه و گریه او باشد، حق‌تعالی روز قیامت را روز شادی و سرور و خوشحالی او گرداند و دیده‌اش در بهشت به ما روشن شود؛ هرکه روز عاشورا را روز برکت نامد و در آن روز برای منزل خود چیزی ذخیره کند، خدا آن ذخیره را برای او مبارک نکند و روز قیامت با یزید و عبیدالله بن زیاد و عمر بن سعد علیهم اللعنه محشور شود.

2731

در هر صورت در پایان روز عاشورا سزاوار است یاد کردن حال اهل حضرت سیدالشهدا و دختران و اطفال آن حضرت که در این وقت، در سرزمین کربلا اسیر دشمنان گشته و به حزن و گریه مشغول بودند و مصائبی بر ایشان گذشت که در خاطر هیچ آفریده‌ای خطور نکند و قلم را تاب نوشتن آن نباشد .

پس‌ برخیز و به رسول خدا و علی مرتضی و فاطمه زهرا و امام مجتبی و سایر امامان از ذُریه سیدالشهدا سلام‌الله‌علیهم سلام کن و ایشان را بر این مصائب جانکاه با دل سوخته و چشم گریان تعزیت بگو و این زیارت را بخوان: السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وارِثَ آدَمَ صَفْوَةِ اللّٰهِ، السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وارِثَ نُوحٍ نَبِیِّ اللّٰهِ، السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وارِثَ إِبْراهِیمَ خَلِیلِ ....

2740
متشکرم.عزاداریهاتون قبول حق...التماس دعا

ممنون عزیز همچنین شما حتمااا عزیز❤

صادق باش مثل اون سیگاری که روش نوشته سرطانزا نه مثل اون آبمیوه آشغالی که روش نوشته صددر  صد طبیعی ❤ السلام علیک یا ابا عبدالله❤

السلام علیک یا امام حسین علیه السلام

الهی به حق حضرت زینب (س) عجل لولیک الفرج

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

صلی الله علیک یا ابا عبدالله❤ الهی به حق حضرت زینب سلام الله علیها عجل لولیک الفرج🌻     
* روز عاشورا: روز شهادت سیدالشهداء و روز مصیبت و حزن ائمه طاهرین و شیعیان ایشان است و در این روز ...

@anahita4    

سلام خیلی خوشحالم که فردا عقدتونه واز خدا می خوام که خوشبخت باشی وهیچ غمی تو زندگیتون نداشته باشی.الهی بحق حضرت علی اصغر ع بهترین زندگی مشترک رو تجربه کنی وخدا فرزندانی سالم وصالح بهتون بده.

@anahita4    

میشه فردا سر عقدتون برای بهار وزندگیشم دعا کنی؟

من زندگی خوبی داشتم .ولی مادرشوهرم ودختراش بهمش ریختن.باهم جمع میشن وخاله زنک بازی وبدی های منو بهم میگنو با داد وهوار از خونه منو بیرونم میکنن.به همسرم یاد میدن بهم کم محلی کنه البته همسرم آدم خوبیه ولی حرفای مادروخواهراش زندگی وآرامش ومحبت همسرمو برد.

بخدا من براشون بدی نمی خواستم ولی اونا باعث شدن بیمار قلبی بشم.خیلی بدن

.

میشه دعا کنی همسرم حق رو بدونه و بخاطر اونا بهم بد نگه.

دعا کن بخاطر طفل معصومام کم نیارم وسلامتیم برگرده.

روحم رو آزردن.هفت نفرن ومدام بهانه میارن ومتلک بارم می کنن.دعا کن خدا بزودی جوابشونو بذاره کف دستشون وهرچی برای من می خوان چه بدی چه خوبی سر سفره ی خودشون باز بشه.

دعا کن مکرشون برملا بشه ورسوای عالم وآدم بشن.

آناهیتا جان خواهری کن ودعام کن.زندگیم بد سده بخاطر اونا.

حالا از دور نشستن وآب شدن من وزندگیمو تماشا میکنن.😢😢😢

کاش قبل عقدت بیای وبخونی ودعام کنی.با خون دل نوستم برات.

برای زندگی خواهرم وشفای بچه ش وسر براه شدن همسرشم دعا کن

برای شفای برادرام

شادی روح مادر جوانم...😢😢😢

خواهر شوهرم کوچیکم از بس بده پُز مادر داشتنسو بهم میده

اون یکی خواهرش سر زایمانم اومد کمکم بعد یکسال همگی جمع شدن وزدن تو سرم بی حیاها.

@anahita4     میشه فردا سر عقدتون برای بهار وزندگیشم دعا کنی؟ من زندگی خوبی داشت ...

سلام عزیز دلم 😍😘❣ چشم بهار جانم شما رو حتما یادم میمونه عزیز دل😻😊😊😊😊😊😊

چشم رنگی جونتونم😍🤍😂
2706