2733
2739
عنوان

چراطلاق ومهریه

1763 بازدید | 182 پست
آپلود عکس

چراطلاق ومهریه؟آیاپیوندی که مابهش میگیم زندگی مشترک یعنی دوشریک که پروژه زندگی روبایددرکنارهم بسازن!البته شایددوانسان نتونن وشریک رودرحدانتظارنمیبینن ویاهردلیل دیگه ای این شراکت پایان میپذیره اما!مهریه!قانون بدی ودرسطح تفکرتازی1400سال قبل(قیمت بالاتربرای بکارت بود)!ای بسامردانی برهمین حساب درزندان ووی بسابانوانی که برای فرارازجهنم زندگی عطای مهریه رابه لقایش میبخشند!ومردانی که ازسرنیازازدواج کرده وزنانی که برای رهایی اززندان بکارت تن به ازدواج میدهند!آیامهریه ومقدارش پشتوانه زن درزندگی میباشد؟؟
از آتش زرتشت، نفس میگیرم // اندوهِ هزاره از ارس میگیرم // من خون تمام لاله ها را روزی , از هرچه ع ر ب، دوباره پس میگیــــرم.
با این جمله اش مخالفم
قانون بدی ودرسطح تفکرتازی1400سال قبل(قیمت بالاتربرای بکارت بود)
چون مهر در قرآن اومده ربطی به اون زمان و بشریت نداره اما اینکه دیگه تبدیل شده به بازار معامله از دست این بشر هست که همه چیز و به گند کشیده
هرکس، آنچه را که دلش خواست بگوید

آنچه را که دلش نمی خواهد می شنود . . . بله !!!!
شرمنده من خودم نظری ندارم و فقط برای دیدن نظرات دوستان تاپیک زدم
از آتش زرتشت، نفس میگیرم // اندوهِ هزاره از ارس میگیرم // من خون تمام لاله ها را روزی , از هرچه ع ر ب، دوباره پس میگیــــرم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
به نظر من مهریه باید یه حد معقولی باشه تا هم زن بتونه به حقش برسه هم مرد بتونه از بسش بر بیاد ...مثلا 2000 تا سکه میندازنن ادعای مهر میکنن خوب مردم نداره بده میندازن زندان ........ خوب بره زندان برات مهریه میشه ......میگن نه دلمون خنک میشه عجب حرفی.........
نمی دونم چرا اینقدر گیر می دن به مهریه ؟؟!! خوب قانون مشکل اساسی داره اصلا زن آدم به حساب نمیاد حق طلاق با مرد حضانت بچه ای که 9 ماه حمل کردی شیر دادی با مرد خروج از گشور با اجازه مرد مرد هم هر غلطی می خواد بکنه اگه مرد سرده زن تحمل کنه اگر زن سرد بود مرده بدو بره سراغ یکی دیگه
آره دیگه این مهریه هم بگن زن بده به مرد خودشونو راحت کنن
ببین دوستم در اینکه قانون در جاهایی که ساخته دست بشر هست اشتباهاتی داره شکی نیست
اما مسئله حضانت و اجازه از مرد و اینا در قرآن اومده نمیشه اعتراض کرد اما اما شرایط و مکان و زمان درش دخیل هست و خواهد بود ولی به کلیتش نمیشه اعتراضی داشت

2738
به نظر من مهریه تا جایی که به عنوان یک وسیله برای بدست آوردن حقوق اولیه مثل حق طلاق، حق حضانت بچه، حق سفر و حق ارث زن از شوهر باشه قابل قبوله ولی اگه به عنوان اینکه بابت زندگی مشترک بخوایم از همسر پول بگیریم به نظرم زننده و توهین آمیزه.
به اصل موضوع نمیشه اعتراضی داشت به این علت که دستور خداست با خدا میشه جنگید؟؟؟
ولی با اینکه ماده و تبصره خودشون اضافه و کردن و خیلی دیگه داغش کردن میشه جنگید البته اگه توان داشته باشی

خوب این دیگه بر میگرده به اعتقادات هر کس قرآن رو که باید بی چون و چرا پذیرفت اما گفتم گاهی از این قوانین سو استفاده شده
تبصره و بند بهش اضافه کردن و و و اینا جای حرف داره

2706