2733
2734
یک موردبرای خواهرمن اومده بود زنه نشسته بود داشت سخنرانی میکردمیگفت من خوشم میادعروس مردانه باشه مثل ...

هر انسانی در طول زندگیش به دنبال معجزه میگردد.‌ و آن را در همه جا جست و جو می‌کند. در حالی که معجزه همین جاست. درون قلب هر انسانی.  آن جا که نیرو و اراده ی جز خداوند در جهان تصور نمیکنی . معجزه از ایمان شکل میگیرد. 
تو دوستی هم همینه به خدا پسزا اولش میپرسن بابات چ کارست؟تو بگو کار ساخت وساز هفته اول میان خواستگاری ...

اره خیلی براشون مهمه و تا سالها پزشو میدن ک مثلا دختر فلان متخصص دوست دختر من بوده حالا شاید کلا ۵ روز باهم حرف زده باشن ها!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اره خیلی براشون مهمه و تا سالها پزشو میدن ک مثلا دختر فلان متخصص دوست دختر من بوده حالا شاید کلا ۵ ر ...

اره

هر انسانی در طول زندگیش به دنبال معجزه میگردد.‌ و آن را در همه جا جست و جو می‌کند. در حالی که معجزه همین جاست. درون قلب هر انسانی.  آن جا که نیرو و اراده ی جز خداوند در جهان تصور نمیکنی . معجزه از ایمان شکل میگیرد. 

ولی جدی تو بعضی مراسمات رفتار خانواده خواستگار واقعا بی کلاسی و بی شخصیتی محسوب میشه، دو سال پیش یه خواستگار برای من اومد که خیلی خیلی وضع مالی عالی داشتن خود پسر تو تهران ده تا واحد کلید نخورده داشت و پدرش هم کلی مغازه و ملک و اینا، ما وضع مالیمون در حد متوسط ولی از لحاظ فرهنگی پدر و مادر من و خودم بالاتر بودیم، وقتی اومدن شاید باورتون نشه خواهر پسر از مادرم پرسید خونتون چند متره؟؟😐😐😐😐😐😐 من یه لحظه حس کردم اومدن بنگاه املاک واسه خرید خونه😑 مادرمم با خوشرویی جواب دادن، مادر پسر پرسید از مادرم پرسید حقوق همسرت چقدره😐 فرداش زنگ زدن جواب بگیرن من گفتم نه. چند ماه بعدش مادرم رفته بود کربلا اومدن دیدن مادرم دوباره خواستشو تکرار کردن من گفتم نه چون واقعا همسطح نبودیم، فقر فرهنگی بسیار بدتر از فقر مالی است 

2731
بله ..کاملا درست میگی عزیزم...اگر دانایی و عقل الانم رو داشتم هیچ وقت اون مدل خواستگاری ها رو قبول ن ...

دست خودتونه من از شما بزرگترم از همون اولین خواستگارم نذاشتم کسی بدون پسر بیاد حتی نمیخواستن میگفتم بسلامت!

ولی جدی تو بعضی مراسمات رفتار خانواده خواستگار واقعا بی کلاسی و بی شخصیتی محسوب میشه، دو سال پیش یه ...

ایول 

طرز تفکرات عالیه

هیچوقت بدون پسر راه ندین  واقعا میرن پشت سرتون کلی حرف میزنن و کلی عیب روتون و رو خونواده و خو ...

آخه بدیش اینه که خانواده ی پسر قبول نمی کنن.برا منم پیش اومده میان کلی زحمت میدن بعدشم بدون هیچ خبری میرن یا عیل های واقعا الکی می زارن

توی کتاب یادت باشد؛ شهید به همسرش میگه؛ خیلی کنار هم راه نریم؛ شاید یه نفری ببینه؛ دلش بشکنه از تنها ...

داستان میگی؟؟دارم میگم هر کی رو راه نده تو خونشون چون خواستگار نمیشه باید درست درمون باشه ....وقتی حرفی رو نمیگیرید فاز نصیحت و مامان بزرگا هم در نیارید

همسرم همه زندگیمه🏵️⁩،سادات حسینی هستم 🌷⁦❤️⁩
خواست خداست تو رو نگه داشته برای اونی که سهمته و سهمشی❤🍃

شما واقعاً این حرف رو قبول داری؟ شما تجربه ای در این زمینه دیدی؟ آخه برا من خیلی داره پیش میاد که علی رغم شرایط مناسب هیچکدام نمیشه. واقعاً موندم واقعاً 😔

بنظرم تو این دوره چه خواستگار سنتی و چه کسایی که با هم دوست هستن، باید یه تایم هرچند کوتاه و با خانواده ها رفت و آمد کنن تا به خوبی رفتارها و شخصیت ها رو بررسی کنند، به عنوان مثال طرز صحبت کردن برادر خواستگار با مادرش و خواهرش و نحوه ی برخورد پدر پسر با همسرش همه ی اینا نشون دهنده ی خیلی موارد، مثلا خود من از آدمایی که عفت کلام ندارند واقعا بیزارم، یه خانمی تو محل کارم از من خوشش اومد اومدن خواستگاری، به خواسته ی من چند بار رفتیم بیرون البته با خانواده، پدر پسر فوق العاده بد دهن بود و حرفای مثبت 18 میزد و میخندید😑😑😐😑

خب مغازه دار مگه بده؟

عزیزم هیچ شغل حلالی بد نیست،ولی برای منی که خودمو کشتم تا یه شغل بدردبخور داشته باشم مناسبم نیس میخواستم اینجوری ازدواج کنم همون دیپلم داشتم ازدواج میکردم درس خوندم تلاش کردم شاغل شدم ک سطحم بره بالا با هم سطح خودم ازدواج کنم

خب الان همه نمیتونن مطابق مدرکشون برن سرکار..مگه هرکی شغلش آزاده زحمت نکشیده؟؟! درمورد دخترم صدق میک ...

من اعتقادم اینه تو این دنیا به اندازه همه روزی هست فقط به جنم و اراده آدم بستگی داره،هر کسی تو شرایط من بود تا دیپلم هم ادامه نمیداد، همین موضوع باعث شده اینجوری نگاه کنم ک منی ک انقد شرایطم بد بود تونستم درس بخونم و مشغول بشم پس کسی ک شرایطش معمولی بوده راحتتر میتونسته، من برای زندگیم تلاش کردم ب سختی پس حق دارم انتخابمم در سطح خودم باشه

2706