2733
2739

از بچگی هیچ وقت رو حرفام حساب نکردن 

تا توو خونه بودیم عزیزدردونه بودیم و قربون صدقه 

همینکه کسی میومد یا ما میرفتیم جایی همیشه مادرم میگفت ساکت بشین حرف نزن اون کارو نکن 

هرکی باهام احوالپرسی میکرد جای من جواب میداد 

هر وقت میخاستم حرف بزنم میگفت هیس ساکت زشته چی میخایی بگی . هر لباسی مد میشد یا دوست داشتم بگیرم نمیزاشت مگه اینکه تن دخترهای فامیل میدید بعد میگفت برو بگیر . 

هیچ وقت نزاشت تو هیچکاری اول باشم .

از اون ور پدرم مثل مامانم نبود مغرور بود و سرزبون دار 

اما همیشه حرفامو تو جمع مسخره میکرد یا مثلا کاری رفتاری تو خونه داشتم تو جمع با آب و تاب میگفت و تمسخر میکرد .

اعتماد به نفس من و خواهر برادرم زیرصفر .

از نظر هوشی ، استدلال ، رفتاری و .... خیلی خوبیم اما همه جا لالمونی می گیریم .

با اینکه الان خودم مادرم اما همیشه میترسم که تو جمع حرف بزنم حتی حرفهای معمولی میگم سوتی ندم بد برداشت نکنن واسه همین گوشه گیرم و هر وقت میخام حرف بزنم منطقی و جدی حرف میزنم همه فکر میکنن من مغرورم اما پشتش به دوح و روان داغون که حتی شوخی کنم بخندن فکر میکنم دارن مسخرم میکنن

تو مدرسه و دانشگاه جواب سوالارو میدونستم و دستمو بالا نمی گرفتم . کنفرانس نمیدادم . به حدی اعتمادبه نفس ندارم اول میزارم اطرافیان خونه بخرن بعد من بخرم ماشین بخرن بعد من بخرم . از اول شدن و موفق بودن هم میترسم . 

الان هم همچنان رفتاراشون ادامه داره . میگه فلانی بچه اورد تو هم بیار . فلانی گفت دوتا بچه خوبه دوتا بیار . فلانی گفت مانتو کوتاه زشته فلانی گفت زن خوبه شاغل باشه برو سرکار . دوروز بعد میگه فلانی گفت زن خوب نیست شاغل باشه نمیخاد بری سرکار 

اگه هم بخام حرف خودمو بگم و بگم نظرشون مهم نیست اصلا انگار صدای منو نمیشنوه و اگه کاری که دیگران کردن و من نکنم منو شکست خورده میدونه و مدام تکرار میکنن. حتی شوهرم بهشون گفت من دوست دارم زنم آرایش کنه شماها دیگه مسئولش نیستین که گیر بدین اما تا به یه فامیل میرسیم میگه روسریتو بیار جلو اونو نپوش اونو بپوش. 

بهشون هم که میگیم روش تربیتتون اشتباه بوده کلی ناراحت میشن و میگن به ما ربطی نداره و خدا سرتون بیاره و ....

و این رفتارها باعث شده حتتتتی از موفقیت بترسم و نتونم پیشرفت کنم. حس می کنم بود و نبودم اصلا مهم نیست و بسیار افسرده ام . 

تو همچین جوی چطور باید زندگی کرد ؟

عزیزم مشاوره ی خیلی خوب و باتجربه برو

نا گذشتتو برات پاک کنه و اعتماد بنفست رو بالا ببره

یا الله، یا رحمن یارحیم یا مقلب القلوب ثبِّت قلبی علی دینک🙏 کتاب «سه دقیقه در قیامت» رو بخونین شاید یکم ب فکر فرو رفتین  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
دیگه ازدواج کردی و مستقلی قرار نیست امرو نهی اونارو بپذیری برای خودت زندگی کن از یه جایی شروع کن اول ...

خب چطوری شروع کنم ؟ روحیه ام داغون شده .

همیشه از حرف مردم میترسن.

الان که کرونا اومده میگه نرید بیرون اگه کرونا بگیرید فلانی میگه چقد اینا نفهمن که رفتن بیرون. نمیگه نرید که مریض نشید سالم بمونید . اول فکر حرف مردم میکنن.

متاسفانه پدر مادرای ما تقریبا همه همینن !

من الان با شوهرم دعوام شد دقیقا عین پدر شما ،،،،، چندین نسل باید عوض بشه تا این مدل والدین بهتر بشن ،،،، شما گذشته رو ول کن و سعی کن رو خودت کار کنی 

نخندین بهم هاااااا،این چهارمین باره که عضو شدم،،،،خنگم خودتونید خب من چمیدونم ۶-۷ سال پیش رمزم چی بوده ، تازه پارسالی رو هم یادم نمیاد 
خودت باید باورهات رو تغییر بدی و ترس رو بریزی دور  خیلی ها با ای اف تی جواب گرفتن شاید بدرد شم ...

چی هست ؟

نخندین بهم هاااااا،این چهارمین باره که عضو شدم،،،،خنگم خودتونید خب من چمیدونم ۶-۷ سال پیش رمزم چی بوده ، تازه پارسالی رو هم یادم نمیاد 
2738
خب چطوری شروع کنم ؟ روحیه ام داغون شده . همیشه از حرف مردم میترسن. الان که کرونا اومده میگه نرید ب ...

بگو گور بابای حرف مردم!

چند بار کاررایی که دوس داری رو بکنی اول قبحش برای خودت میریزه و به یه ارامشی میرسه بعدم اونا دیگه عادت میکنن

اگه همسرت باهذت راه میادو پشتته ازش کمک بخواه خیلی میتونه حامی باشه برای اینکه عزت نفس و اعتماد به نفست و به دست بیاری

❤️😍I'M BLESSED 😍❤️
یک کلمه واسه خودت زندگی کن نه حرف مردم این باعث میشه اعتمادبنفس بگیری

حرفش قشنگه اما واسه منی که تو این جو بزرگ شدم و رشد کردم خیلی سخته

اما دیگه خسته شدم ولی همچنان امرونهی ها هست

با فامیل قطع رابطه ام میگم دیگه نمیگه اینجور کن اونجور نکن.

یا اگه کسی بره پیششون بگه مثلا دخترت این رفتارو داشت یا اینکارو کرد حتی به دروغ 

بک درصد هم طرف ما رو نمی گیره و میگه شما مقصرید که این حرفو زدن .

خوب حالا می ‌پذیریم که پدر مادرت مقصر بودن اما برای حل مشکل نباید دنبال مقصر بود، باید راه چاره رو پیدا کرد،درسته که نمیتونی بعد از این همه سال خودت رو صد در صد تغییر بدی بالاخره به یه سری رفتارها خو گرفتی اما میتونی بهتر بشی....راهشو پیدا کن از طریق مشاوره،مطالعه،تمرین و...

دخترم پناه منه،پسرم آرامشم،همسرم تکیه گاهم....👨‍👩‍👧‍👦
حرفش قشنگه اما واسه منی که تو این جو بزرگ شدم و رشد کردم خیلی سخته اما دیگه خسته شدم ولی همچنان امر ...

درسته واقعا اگه خودتم تغییر کنی عوض شدن اونا امکان پذیر نیست

حداقل نذار روی بچه ها تاثیر بذاره