2733
2739
عنوان

کی کلجوش بلده؟🥴

289 بازدید | 36 پست

آقا من تا نصفه مسیر رفتم بقیه شو بلد نیستم برنج و لپه و عدس و پیاز داغ و سیب زمینی ریختم پخته الان باید چی کار کنم؟🤔 ماست سون دارم فقط

کله جوش ماشیرازیاایجورنیست که اصلا، این موادکه شماگفتین نداره

😍لطفایه صلوات مهمونم کن تایه شغل خوب ومرتبط بارشتم نصیبم شه😍❤یه روزی میرسه که توی آینه بخودم میگم دمت گرم سخت بود ولی ازپسش براومدی😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2740

🙄🙄🙄😲😲😲برنج چیه عدس چیه 

بابا کله جوش 

گردو ماست و روغن و آب داره

⭐️هیچوقت دیوانه وار⭐️عاشق کسی نباش⭐️سعی کن صادقانه دوست داشته باشی⭐️تا اگر نامردانه رهایت کرد🌙تو ناعادلانه ویران نشوی . . .
اینایی ک گفتی هیچکدومو نمیریزن تو کلجوش 😐

منم تعجب کردم سوپه‌مگه یا دلمه، من‌فقط گردو نعناع  داغ کشک اگه دوست داشته باشم پیاز داغ 

خدایابهشت ت برای خودت،من اینجاتوخونه م کنارعشقم خوشم ....

کله جوش بدون گوشت (کله جوش اصفهانی)

مواد لازم:

کشک: ۱۰۰ گرم

پیاز: ۱ عدد کوچک

مغز گردو خرد شده: ۱ قاشق غذا خوری

نعناع خشک شده: ۱ قاشق غذا خوری

نمک، زردچوبه و فلفل سیاه: به مقدار لازم

دستور تهیه کله جوش بدون گوشت (کله جوش اصفهانی):

در ابتدا پیاز را پوست بگیرید و بشویید و سپس آن را به صورت نگینی خرد کنید.

در مرحله بعد یک تابه مناسب انتخاب کنید و درون آن کمی روغن مایع بریزید و بگذارید تا داغ شود. سپس پیازهای خرد شده را درون تابه بریزید و هم بزنید تا تفت بخورند و بافت آن ها کمی نرم شود. بعد از اینکه پیازها طلایی شدند. مقداری نمک و زردچوبه به پیاز اضافه کنید و خوب آن ها را هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند. مقداری مواد را در این حال تفت دهید و در ادامه گردوی خرد شده را به تابه اضافه کنید و بار دیگر مواد را هم بزنید با یکدیگر تفت دهید.

برای آماده کردن نعنا خشک، یک تابه جداگانه را تهیه کنید و مقداری روغن در آن بریزید و بر روی اجاق گاز با شعله ملایم قرار دهید تا داغ شود. سپس نعنا را به تابه اضافه کنید و تفت دهید. دقت کنید که نعنا را نباید زیاد در روغن سرخ کنید. چون در این صورت نعنا تلخ می شود و طعم کله جوش را خراب می کند.

بعد از آماده شدن نعنا، یک پیمانه آب جوش به پیازها اضافه کنید و بگذارید تا بجوشد. بعد از اینکه آب به جوش آمد، نعنای سرخ شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

برای آماده کردن کشک، کشک سابیده شده را در یک کاسه کوچک بریزید و نصف پیمانه آب به آن اضافه کنید و سعی کنید کشک را در آب رقیق کنید. بعد از رقیق شدن کشک آن را به قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید غذا چند قل بخورد.

بعد از آماده شدن کله جوش آن را در یک کاسه زیبا بکشید و به همراه پیاز داغ و گردو تزیین کنید و میل نمایید.

نکات:

برای خوشمزه تر شدن کله جوش می توانید در کنار پیاز داغ از مقداری سیر داغ نیز استفاده کنید.

در بعضی از مناطق در تهیه کله جوش از برنج و لپه نیز استفاده می کنند.

ایز لودینگ ... 😬
2706