2737
2734
استارتر گفتن شما دکترین....درسته؟؟؟؟.... اگر هستین که خوب تز شما اینطوره....و جای بحثی نیست... ولی ...

ممنون عزیزم‌دکتر ساینا میرم از این اینترنتیها امشب میرم عضوم

پسرم ❤❤😍😍😘😘
استارتر گفتن شما دکترین....درسته؟؟؟؟.... اگر هستین که خوب تز شما اینطوره....و جای بحثی نیست... ولی ...

ببین دوست عزیز من مدتهاپزشک خانواده بودم.به محض مثبت شدن نتیجه باری آزمیشات اولیه رو درخواست میدیم که البته جواب اونقدرا تا ۱۰ هفته اهمیتی نداره اما سونو اگه مشکلی نباشه و عدد بتا طبیعی باشه تا همون ۸ هفته انجام نمیشه

حتی ویلیامز و دنفورث هم رفنسهای زنان هست همینو میگه.

خوشحال میشم همون چیزهایی که میگید رو باز کنین و بگید تا منم یاد بگیرم

پزشک عمومی هستم👩‍⚕️سوالی داریداگه علمش رو داشته باشم،  پاسخگو هستم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ببین دوست عزیز من مدتهاپزشک خانواده بودم.به محض مثبت شدن نتیجه باری آزمیشات اولیه رو درخواست میدیم ک ...

1.آسپرین...چون طبق تحقیقات...غلظت خون باعث خیلی چیزها میشه که خودتون میدونید...

2.وقتی بعد از سونو و مطمئن شدن از ساک در رحم...شیاف میداد تا جنین رو ثابت کنه و از استرس و لکه بینی احتمالی و غیره جلوگیری کنه...

3.فولیک اسید رو که همه مصرف میکنن...ولی با توجه به آزمایشات قبل از بارداری...مثلا مشکلات تیروئید و کمبود ویتامین d و باقی مشکلات پزشکی میدن...که برای هر کس متفاوته...

4.متاسفانه من به خاطر کم شانسی یا حکمت...تجربه هایی داشتم که پیشگیری رو بهتر میدونم...تا از همه چیز مطمئن بشم...ولی هر کس به اختیار و منطق خودشه...من کلا به هر کسی که باردار میشه...پیگیری رو از ابتدا و اصولا قبل از بارداری توصیه میکنم...ولی هر کس منطق و فکر خودش رو داره...

حقیقتش تمام اینها و چندین مورد دیگه که تو سن های بالات بارداریه... حتی برای مامای پزشک خانواده هم تعجب برانگیز بود...

بله...طبق قانون کشورهای اروپایی زیر 3 ماه با وجود لکه بینی و خونریزی شیاف هم نمیدن و ممنوعه...ولی تجربه و قوانین هر کشور متفاوته و تز هر دکتر متفاوت تر...

من فقط توصیه کردم از ابتدا زیر نظر پزشک بودن و طبق تصمیم اون عمل کردن بهتر از بی اطلاعی و پیگیری نکردنه...

به هر آنچه بخواهد...من راضیم...😊
1.آسپرین...چون طبق تحقیقات...غلظت خون باعث خیلی چیزها میشه که خودتون میدونید... 2.وقتی بعد از سونو ...

ببین عزیزم آسپرین خودش عوارض خاص خودش رو داره و وقتی میدن که شک به سندرم آنتی فسفولیپید داشته باشن ینی حداقل ۲ یا ۳ سقط متوالی داشته باشه مادر

شیاف رو هم همونطور که خودتون گفتین به این زودی نمیدن حداقل ما باید یه ضربان قلب داشته باشیم که بخوایم شیاف بدیم وگرنه ممکنه کله بین بخاطر نواقص کرورموزونی رویان باشه و با دادن شیاف ما هیچ کار مثبتی نکردیم.

واسه آزمایش تیروئید و ویتانین دی و اینا هم تا ۸ هفته فرصت هست 

در واقعا اصلا زمانی میشه روی یه بارداری حساب کرد که نداقل یه ضربان قلب از جنین داشته باشیم و اونجاست که اگه لکه بینی یا مشکلی باشه شیاف تجویز میشه

اما تمام ایم احتیاط هایی که شما میگید رو ممکنه پزشکایی تو شرایط خاص داشته باشن.

من خودم باردار که یک روز بعد تاخیر پریود بتا دادم و عصرش هم رفتم متخصص زنان سونو و آزمایش ها رو نوشتن واسم ولی ایشونم گفت تا ۷ هفته تموم نشده نرو سونو و تا سونو نرفتی و مطمئن نشده آزمایش ها رو هم نمیخواد بدی

حالا منکه عجله کردم و اواسط هفته ۶ رفتم سونو که ساک حاملگی دیده شد ولی پل جنینی نبود کلی استرس گرفتم و بعدشم دکترم بهم گفت اگه میگن واستین بعد اتمام هفته ۷ برید سونو لابد میدونن که میگن نکه الکی عجله کنی بری و بخودت اینهمه نگرانی و استرس بدی چیزی که سم تو اول بارداری

پزشک عمومی هستم👩‍⚕️سوالی داریداگه علمش رو داشته باشم،  پاسخگو هستم
2728
ببین دوست عزیز من مدتهاپزشک خانواده بودم.به محض مثبت شدن نتیجه باری آزمیشات اولیه رو درخواست میدیم ک ...

من ازمایشات رو تازه دادم همش خوب بود همون که ایدزم داره؟

پسرم ❤❤😍😍😘😘
ببین عزیزم آسپرین خودش عوارض خاص خودش رو داره و وقتی میدن که شک به سندرم آنتی فسفولیپید داشته باشن ی ...

حرفتون کاملا درسته...ولی تمام موارد بالا رو از ابتدای بارداری و به تمام باردارها میدن...تهران نیست ولی...ایشون فلوشیپ نازایی و همچنین مرکز نازایی هم دارن...از استانهای مختلف برای درمان میان...

تمام اینها به کنار...سونوگرافی رو که بله...زود نمیدن...ایشونم...یکی ابتدا که جواب آزمایش مثبت بود و بالای 2000 بود...برای وجود ساک میدن که اصولا خودش انجام میده...و بعد داروهای روتینش و البته شیاف...سونو بعدی رو از 8 هفتگی به بعد برای قلب میدن...

این روتینی که میگم...برای کل باردارهاشه...که البته برای کسایی که سقط داشتن و یا ivf و iui هستن...بسته به شرایط داروهای بیشتری میدن...

2738
من ازمایشات رو تازه دادم همش خوب بود همون که ایدزم داره؟

عزیزم شما استرس نگیر...این فقط یه تبادل اطلاعاته...و اصلا به وضعیت شما ربطی نداره...شما رو که دکتر گفت ساک رو دیده...جاشم که خوبه...علائم منفی هم  الهی شکر نداری...پس حتی از نظر منه وسواسی 😁 هم پیگیر بودی و مشکلی خدارو شکر نداری...

صحبتهای ما هم فقط تبادل اطلاعات و تجربه هست...ان شاالله به سلامتی صدای قلبش رو بشنوی...

عزیزم شما استرس نگیر...این فقط یه تبادل اطلاعاته...و اصلا به وضعیت شما ربطی نداره...شما رو که دکتر گ ...

نه عزیزم میدونم درباره من نیست من این سری اصلا دکتر نرفتم یک هفتست فهمیدم با بیبی چک دیروزم ازمایش دادم ؛من سری قبل تو اردیبهشت رو گفتم شما متوجه نشدی ؛تو اردیبهشت بارداری شیمیایی داشتم بتا اولش ۱۰۰ بود بعد شد رو مرز و خونریزی و آخرشم ۳ شد ۳ تا بتا دادم همون وقت چکاب کامل دادم برای بارداری بعدی و سونو واژینال برای بررسی اوضاع تخمدانها؛که گفت اوضاعت برای دفعه بعدت خوبه اصلا داروی تحریک تخمک گذاری نمیخوای گفت ماه بعد حامله ای تا سونوی قلبش نیا که همونم شد.

پسرم ❤❤😍😍😘😘
نه عزیزم میدونم درباره من نیست من این سری اصلا دکتر نرفتم یک هفتست فهمیدم با بیبی چک دیروزم ازمایش د ...

پس ابتدا درست متوجه شدم...اون برای دفعه قبل بود...دیشب یهو به ذهنم رسید شاید منظور شما برای همین سری رفتین سونو و من بد فهمیدم...😊😊😊....ان شاالله که به خیر و سلامتی...

2706