2733
2734
عنوان

اولین کیک خامه ای خودم پز 😀😀💪💪💪

| مشاهده متن کامل بحث + 2686 بازدید | 168 پست
آره خیلی😋

من خیلی دلم میخواد باهامه قنادی درست کنم اما اینجا نیست همش با خامه صبحانه بوده به نظرت خامه از شیرینی فروشی ها بگیرم کرونا هست خطر داره آخه 4 روز دیگه تولد شوهرمه میخوام درست کنم

زندگی بزرگترین شوخیه خداست💚💚💚 که ما زیاد جدیش گرفتیم 💜💜💜
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

5 عدد سفیده

5 عدد زرده

یه لیوان آرد 

یه لیوان شکر

یه قاشق چایخوری وانیل

یه قاشق چایخوری بگینک پودر

اول سفیده رو شروع میکنیم به زدن، یه کم که پف کرد نصف شکرو بهش اضافه میکنیم و ادامه میدیم، تا حدی میزنیم که وقتی ظرفو برمیکردونیم نریزه.

بعد زرده، وانیل و نصف دیگه شکرو توی یه ظرف جدا هم میزنیم، به مدت 15 دقیقه.

حالا همزنو میزاریم کنار.

آرد و بکینگ پودرو که سه بار الک گردیم کم کم به زرده اضافه میکنیم و  آروم هم میزنیم.فقط در حدی که آردمون ترکیب بشه. نه بیشتر

بعد سفیده رو به آرد و زرده اضافه میکنیم و خیلی آروم که پف سفیده مون نخوابه از کناره های ظرف با هم مخلوط میکنیم.

فقط یه نکته اینکه اکثر رسپی ها آب جوشم دارن که به زرده اضافه میکنن، ولی من چون روی لایه های کیکم شربت بار زدم دیگه آب جوش اضافه نکردم.

واسه همین وقتی آرد و زرده و شکرو  مخلوط میکنیم غلظتش زیاده و یه کم سفت و چسبناک میشه و وقتی داریم سفیده رو باهاش مخلوط میکنیم یه کم بیشتر باید دقت کنیم که زیاد و محکم هم نزنیم و به آرومی اینکارو انجام بدیم.

شربت بار هم اینجوریه که نصف پیمانه آب و نصف پیمانه شکرو مخلوط میکنیم میزاریم روی گاز تا جوش بیاد

وقتی جوش اومد خاموشش میکنیم میزاریم یخچال.

موقعی که لایه های کیکو برش زدیم با فرچه یا قاشق روی لایه ها میمالیم. باید کاملا سرد شده باشه.

خامه رو هم فقط با خامه صبحانه و پودر قند درست کردم طبق رسپی ماریا قناد عزیز.

دو تا پاکت خامه رو با شش تا قاشق پودر قند مخلوط کردم به مدت سه ساعت گذاشتم فریزر و بعدش به مدت یه ربع با همزن زدم.

برای روشم گاناش درست کردم ،بعد از خامه کشی ریختم روش.

دو تا قاشق خامه صبحانه رو با دو قاشق پور کاکائو و سه قاشق شکر و یه قاشق کره مخلوط کردم گذاشتم روی گاز ، وقتی باز شد زیرشو خاموش کردم یه کم که از داغی افتاد ریختم روی کیک.

لا به لای کیکم گردو و حلقه های موز گذاشتم.

وَمَا أَرْس‍َلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهًٔ لَّلْعَالَمِینَ / ما تورا جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم
2731
عزیزم من اولین تجربه کیکم اینقدر عالی مثل کیک جشن عقد شده بود هیچ کس باور نمیکرد تو خونه درست شده فق ...

چه عالی😍😍

حسابی پس کدبانویی شما😘

وَمَا أَرْس‍َلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهًٔ لَّلْعَالَمِینَ / ما تورا جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم
اِیوای چقد دلم خاست 😭😭😭

عزیزم ببخش که دلت خواست، حلال کن خواهش میکنم🙏

نوش جونتون ،حالا کم کم میری تو کار خرید قالب و لوازم مورد احتیاجت منو اگه ول کنن تو لوازم قنادی افتا ...

وای آره😁

تا الانشم کلی چیز میز گرفتم، ولی بازم دوس دارم خیلی چیزا بگیرم😁

اسی منم اولین کیکم مثل کیک شما بود عکسش بزارم 

چه عالی😍بزار عزیزم

منم خررراب میکنم یا میسوزه یا خام هست  حالم گرفته میشه مشکل قالب و مواد رو دارم هوووف

عزیزم دما و قالبت احتمالا با هم تنظیم نیس

ایول عالییییییی خواستن توانستنه نوووشجان 

ممنون عزیزم😘😘😘

عاقامنمدهفته پیش اولین کیک خامه ایمو پختم اونم توی تولدپسرم باکلی مهمون ورییسک!منم عکس بدم عاقا؟؟

آفرین به اعتماد به نفست💪

حتما عالی شده، بزار ببینیم😃

2706