2737
2734
🙄🙄🙄🙄 جوابم اینه که از نظر علمی لازم نبود و من واقعا دلم نمیخواست عقاید خودم رو با زجر تو حلق تو‌ ...

خب عزیزجانم خیلی کارای دیگه هم هست که درد داره اما ما برای بچه مون انجام میدیم

نمیدونم واقعا

فقط انشالله اگه کشور غیر مسلمان زندگی میکنید همسری براش پیدا بشه که این مسئله براش مهم نباشه

در ضمن جز سنت از نظر علمی هم ختنه کردن برای سلامت خیلی فواید داره

باشه مهم نیس منو پزشک متخصص بدونید یا ندونید اصن ختنه کردن بچتونم مهم نیست ولی چیزی ک نمیدونید رو رو ...

شما نوشتید دندانپزشکید پس پزشک متخصص اطفال نیستید. حالا چرا بتون برخورده که من این حرف رو زدم؟! و در ضمن من چیزی که ندونم رو نمیگم. من راجع به این مسئله کاملا تحقیق کردم و‌جدا از تحقیقات خودم با چند تا پزشک اطفال هم صحبت مردم ( ایران نیستم). و خیر. توی ایران تک و توک دکتر خیلی خوب هست. من بهترین متخصص پوست تهران رو ترجیح میدم به متخصص پوست کلینیک دم در خونمون اما یه دکتر معمولی رندوم رو خیر. ۱۰۰٪ به پزشکای اینجا اعتماد بیشتری دارم. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب عزیزجانم خیلی کارای دیگه هم هست که درد داره اما ما برای بچه مون انجام میدیم نمیدونم واقعا فقط ا ...

عزیزم دقیقا قضیه اینه که این مسئله با واکسن یکی نیست. واکسن از نظر علمی و پزشکی اثبات شده که برای سلامت بچه لازمه. توصیه پزشکی برای انجامش وجود داره. در مورد ختنه این طور تیست. دنیا که تو چار دیواری ایران خلاصه نشده.

2728
عزیزم دقیقا قضیه اینه که این مسئله با واکسن یکی نیست. واکسن از نظر علمی و پزشکی اثبات شده که برای سل ...

دختر جان جنگ که نداریم

اگه شما مطالعه داری بنده هم دارم

همون واکسن رو هم خیلیا میگن ضرر داره و اصلا نباید ب بچه واکسن زد

ختنه هم همینه

بعضیا میگن خوبه بعضیا میگن خوب نیست

ولی ما چون مسلمانیم و در دین و مذهب ما واجبه علاوه بر فواید علمیش حکم شرعی رو هم قبول داریم

همین

دختر جان جنگ که نداریم اگه شما مطالعه داری بنده هم دارم همون واکسن رو هم خیلیا میگن ضرر داره و اصل ...

عزیز دل برادر والا منم بات جنگ ندارم😅. بله  یه بخشی از صحبتتون درسته. راجع به واکسن هم موافق و مخالف وجود داره اما جمع بندی اکادمی پزشکان اروپا و استرالیا قاطعانه نظرش روی واکسن زدنه بچه است.  اما راجع به ختنه اینجور نیست. چرا شما اصرار دارید دلیل پزشکی بش بچسبونید؟ خوب اگه به خاطر اعتقادتون این کارو انجام میذید و نه لزدم پزشکی همین رو به بچتون بگید در اینده

عزیز دل برادر والا منم بات جنگ ندارم😅. بله  یه بخشی از صحبتتون درسته. راجع به واکسن هم موافق و ...

خب عزیزم شما دوتا کشور نام میبری منم میتونم چند تا کشور پیشرفته نام ببرم که ختنه رو قبول دارن

اگر بحث مذهبش رو کنار بزاریم ختنه هم مثل واکسن یه تصمیم نسبی هست

2740
خب عزیزم شما دوتا کشور نام میبری منم میتونم چند تا کشور پیشرفته نام ببرم که ختنه رو قبول دارن اگر ب ...

میشه لطفا اون چند تا کشور پیشرفته رو‌نام ببری؟ 🤔 اروپا یه کشوره با استرالیا شده دو تا؟!😅

بابا الان نمیدونم که 😂😂😂😂

خوب اخه نیست عزیز دل برادر😅. ببین ادما ممکنه به خاطر اعتقادشون اینکارو بکنن. اما ادم باید با خودش صادق باشه. نگه دلیل پزشکی داره. صادقانه بگه درد و زجر میدم به بچم چون اعتقاد دارم

حالا شما اسم اون چند تا کشور پیشرفته رو بگو وجدانا😅

ولی جاری بنده هم مثل شما فکر میکردن که ضرر داره و ...

بعد من بهش گفتم برو مطالعه کن درباره اش

اون بنده خدا خودش اومد گفت اره رفتم خوندم و دیدم یه تصمیم نسبی هست مثلا فلان دانشگاه قبول داره فلان دانشگاه نه

حالا کشور رو یادم نیست

من خودم بچه ندارم که دقیق برم مطالعه کنم

ولی میدونم که همونطور که واکسن رو خیلی ها میگن بله خیلی ها نه

ختنه هم همینطوره

خوب اخه نیست عزیز دل برادر😅. ببین ادما ممکنه به خاطر اعتقادشون اینکارو بکنن. اما ادم باید با خودش ص ...

پیام دومم رو بخون عزیزم

ایشون هم اصلا عقاید مذهبی ندارن

یعنی اصلا اسلام رو قبول ندارن

خیلی هم کینه ورزانه اسلام رو نقد میکنن

اما تو این مسئله دیگه خودش مطالعه کرد و پسرش رو ختنه کرد

2706