2737
2734
عنوان

تصورات بعد ازدواج

637 بازدید | 19 پست

بچه ها میشه یکم از تصورات واقعی بعد از ازدواج رو بگید 

میخوام بدونم بعد ازدواج بهتره یا قبل ازدواج از همه نظر 

اصلا از این که ازدواج کردید راضی هستید ؟

لطفا لایکم کنید

اینجاجاییه که آدمهای مختلفی ازهرقشروفرهنگ باعقایدمختلف هستن...درکنار کاربرهای خوب وباشعور متأسفانه ی عده هم هستن خیلی بددهن وبی ادبن جواب اینجور آدمارو نمیدم نه بخاطراینکه جوابی ندارم چون اینجور آدمهارو درحدی نمیبینم که وقتمو بذارم براشون و باهاشون بحث کنم،و کلا دلم نمیخواد  خواسته یاناخواسته چیزی بگم که دلشون بشکنه...  ترجیح میدم سکوت کنم و رد شم.            آرامشم ازهمه چی برام مهم تره..

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

معمولا دوره قبل از ازدواج خیلی بهتره چون بعد ازدواج دغدغه ها هزار برابر میشه استرس ها نگرانی ها تنش ها خیلی بیشتر میشه 

بغلم کن که من از همه خستم توی این دود و دم غم میکشم از تو نفس من بغلم کن همین جوری که هستم بغلم کن که شکستم بغلم کن که من از دنیا بردیم عشق و آرامشو باور کن باتو دیدم 
2728

من ازدواجم سنتی بود نمیدونم چون دوران قبل ازدواج نداشتم 

یک خانومم که حجته مسلمانی ام امام حسین علیه السلامه این جمله را توی فیلمِ روز واقعه ازیک نصرانی که شاهد واقعه ی کربلا بود شنیدم

بستگی داره چطوری ازدواج کنی اگه با آشنایی کامل ازدواج کنی بعدش کمتر سورپرایز میشی با مشکلات اگه بدون شناخت سنتی باشه فکر کنم اوایل زندگی خیلی مشکل پیش بیاد تا همین دیگرو بشناسین 

ما که دوست بودیم بعد از یک سال ازدواج زندگیم مول ادم شروع شد 

2738

اینکه تصور زندگی عاشقانه از بین نره بستگی به انتخابت داره که درست باشه یا غلط

من سرشار از عشق احساس سورپرایز نشاط شیطنت ذوق استقلال هدف و .... بودم همسرم دهن بین بی اراده خسیس بی احساس بی هدف و الانم در حال جدا شدنم 

مهم اینه انتخابت درست باشه انتخاب من اشتباه بود چون بهش اعتماد کردم گفت مشاوره نریم و اگه رفته بودیم صد در صد عقد نمیکردیم و به عروسی هم نمیکشید برای همین پیشنهادم اینه قبل عقد حتما مشاوره قبل ازدواج برید 

قبل از ازدواج زندگی خیلی شادتر و آزادتره

ولی بعد از ازدواج یه محدودیت‌هایی برای آدم تعریف میشه

ای آن که دیگر ندارمت بدان که همچنان از اعماق وجود دوستت دارم ؛ بدان هرگز توان تکرار خاطرات مشترکمان با شخص دیگری را ندارم؛ من بعد از تو هیچ وقت نخواستم گذرم به کافه‌های فردوسی بخوره؛ بعد از تو همیشه با بغض از میدان کاج رد شدم؛ وقتی بعد از  تو رفتم شمال برای اولین‌بار دیگه از نگاه کردن به دریا لذت نبردم؛ دیگه توی تراسی که با هم هزارتا عکس داشتیم پام رو نذاشتم و حس می‌کردم اون خونه‌ای که با ذوق چیده بودیم برام قفسه ولی هنوز همه چیز سرجاشه چون بعد از تو هیچکس سلیقه‌اش مثل تو نشد .دلم خیلی برات تنگ شده برای دیدن صورت قشنگت که نمیدونم خاک سرد و بی‌رحم باهاش چکار کرده؟دلم خیلی برای لمس دست‌های گرمی که زیر خاک سرده تنگ شده.روزهای آخر بابت خیلی چیزها دلگیر بودم و نشد بیام پیشت و برای آخرین بار باهات وداع کنم چون باور نداشتم تو میری و فکر می‌کردم مثل همیشه میای و همه چیز رو از دلم در میاری...چون نشد خداحافظی کنیم داغ دلم هرروز تازه‌تر از قبل میشه حتی تو روز خاکسپاری نشد جمعیت رو کنار بزنم و بیام از ته دل گریه کنم و جیغ بزنم تا کمی سبک بشم و بغصم توی گلوم خفه شد آخه خیلی سخته که حتی نتونی اونقدری که دلت میخواد برای عزیز از دست رفته‌ات گریه کنی تا خالی بشی‌.کاش حداقل به خوابم بیای عزیزان لطفاً ازم نپرسید امضا در مورد چه‌کسی هست. ممنونم
اینکه تصور زندگی عاشقانه از بین نره بستگی به انتخابت داره که درست باشه یا غلط من یرشار از عشق احساس ...

متأسفم عزیزم . 

همه مشکل دارن باید ریشه رو پیدا کرد .اخلاق مرد و پیدا کرد اگه شد ک باهاش میازسم نشدم ک اونو بخیر ما رو هم ب سلامت . زندگی دو روزه 

بالاخره یه روزم مجرد بودی دیگه همین میشه قبل ازدواج 

خو مجرد که بودم کسی توزندگیم نبود یهو یه شب خاستگاری و یه هفته بعد انگشتر گذاشتن و دوهفته بعدعروسی بودمن فکر کردم استارتر میگه دوران اشنایی قبل ازدواج چه جوری بود

یک خانومم که حجته مسلمانی ام امام حسین علیه السلامه این جمله را توی فیلمِ روز واقعه ازیک نصرانی که شاهد واقعه ی کربلا بود شنیدم

و اینکه حتما خانوادشو بشناس  با اینکه خیلی ها میگن خانواده مهم نیست مهم خود پسر به هر حال باید بدونی چه جور ادمایی هستن که این پسر تو اون خانواده بزرگشده من الان با خانواده شوهرم قطع ارتباطم شوهرمم راضی خودشم کم میره به خاطر من ولی بعضی موقع ها یه کاری می کنه دیش خودم می گم ببین چقدر شبیشونه 

پس حواست خیلی جمع کن 

ولی اسی سوال خوبی پرسید . یکم ب زندگیمامون نگاه کنیم . راضی هستیم ؟! از انتخابمون ؟! از گذشته با شوهرمون تا حال و آینده ؟! راضیم موفقیتامونو باهم سهیم شیم ؟! تو غم و شادی هم شریک باشیم ؟! ب نظرتون الان خوشبختیم ! در آینده چی با کسی ک الان داریم با دارو ندارش میسازیم خوشبخت میشیم ؟!ارزش داره گاهی کوتاه بیایم از خواستمون ؟! ارزش داره واسش اشک بریزیم ؟! غصه شو بخوریم ؟! از همه مهم تر  ارزش داره دوستش داشته باشیم ؟! 

2706