2733
2734
عنوان

تجربه نظام مهندسی برق

2476 بازدید | 6 پست

سلام به همه. وقتی خودم میخواستم تازه شروع کنم به خواندن نظام مهندسی، خیلی همه چیز برام گنگ بود. نمی‌دونستم از کجا شروع کنم و چه جوری بخونم اصلا. بخاطر همین گفتم خوبه تجربه ام رو بنویسم که شاید به کار کسی، به ویژه بچه های برق، بیاد.

وقتی آدم شروع می‌کنه به خواندن نظام مهندسی دلش میخواد همون موقع کتاب ها رو ببنده و بذاره کنار. چون متنش خیلی روون نیست و اصلا اول و آخرش مشخص نیست. مثلا اول کتاب ی چیزی گفته در حالی که توضیح اش وسط کتابه.

برای رشته برق، مهمترین سرفصل ها مبحث ۱۳ و ۱۵ هستند. بعد هم کتاب حریق. همزمان کتاب سوالات طبقه بندی شده رو هم تهیه کنید.

بهترین کار اینه که حتما روزهای اول خودتون رو مجبور کنید که کتاب جلوتون باشه و بخونید. از مبحث ۱۳ شروع کنید. فصل به فصل کتاب رو بخونید. هر فصل رو که خوندید برید سراغ کتاب سوالات طبقه بندی شده. تست همون بخش رو بزنید. دقت کنید که همه تست ها رو بزنید. بعضی مطالب قدیمی دیگه حذف شده، اما اون تست رو بزنید به دیدتون کمک می‌کنه. بعد به همین ترتیب مبحث ۱۵ رو هم بخونید. و حتما حتما یک دور دیگه هم بخونید تا مطالب کاملا جا بیافته براتون. خواندن کتاب ها بدون زدن تست های طبقه بندی هیچچچچ ایده ای به آدم نمی‌ده. دور دوم که دارید کتاب رو می‌خونید حتما مطالب مرتبط رو یه جایی بنویسید. مثلا من اول کتاب مبحث ۱۳ ام نوشته بودم آسانسور و تموم صفحاتی که توش درباره آسانسور گفته بود یادداشت کرده بودم. 

حالا بعد از این برید سراغ تست های ۱۰ سال اخیر. معمولا سالی دو بار آزمون بوده. میشه ۲۰ سری تست. شروع کنید به تست زدن. تست ها رو بزنید و جواب ها رو چه درست زدید چه غلط، دوباره توی کتاب برید سراغش. این باعث میشه جای همه چی و همه مطالب توی کتاب یادتون باشه. حالا این وسط یک سری سوالات هست که مربوط به سایر مباحثه. الان باید کتاب های سایر مباحث رو هم پیدا کنید یا قرض کنید از دوستاتون و تمام این سوالات رو توش علامت بزنید و بخونید. ینی توی جواب ارجاع داده به مبحث فلان صفحه فلان. برید و اون تیتر رو کاملا بخونید. 

سوالات ازمون معمولا خیلی تکراری داره از سوالات ۱۰ ۱۲ سال اخیر. حتما حتما سوالات اخیر رو بخونید. مبحث ۱۳ و ۱۵ رو هم کامل اشراف داشته باشید و اگر وقت داشتید باز هم برید مبحث حریق و آیین نامه ها رو هم بخونید. قدیم ها از مبحث اداری خیلی سوال میومد و الان از آیین نامه ها.

خواندن نظام خیلی راحته. خیلی. زود هم میشه خوند. من فکنم حدود ۴۰ روز وقت گذاشتم. سر کار هم میرفتم. بعد از ی مدت براتون مثل ی بازی میشه ۸وندنش که ازش لذت میبرید.

ممنون بابت اطلاعات مفیدتون 

موفق باشین 🙏🙏

پگاه هستم 😍 قد 175 وزن 86 ..وزن بعدی 83 ... وزن تا عید  73🙂  ..💖خدا جونم همیشه بهترینها را برام در نظر گرفته فقط باید  ازش بخوام  💖

ممنون از توضبحاتت عزیزم.

اگه میشه منابعی که برای مباحث ۱۳ و ۱۵ خوندی رو برام بنویس

افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد .......تاپیک تجربه های من https://www.ninisite.com/discussion/topic/5246803/%d8%aa%d8%ac%d8%b1%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%be%d9%88%d8%b4%da%a9-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%ba%d9%84 ببینید https://www.ninisite.com/discussion/topic/5240661/%d8%aa%d8%ac%d8%b1%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%db%8c%d8%b1-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

سلام داداشِ منم توی آزمون شرکت کرد منابعش بیشتر از مبحث 13،15، 19 و نشریه 110 بود. داداشم اصلا وقت نداشت و حوصله ش نمیشد. من براش یه دوره خریدم یعتی باورتون نمیشه یک ماه وقت گذاشت، همراه دوره تست میزد توی آزمون تکنیک تست زنی و پیدا کردن جواب سول از کتاب ها خیلی مهمه چون آزمون کتاب بازه. این دوره بهتون میتونه کمک کنه. دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی برق