2733
2739
عنوان

کیا بچشون دیر زبون باز کرده.؟

| مشاهده متن کامل بحث + 6738 بازدید | 51 پست
نه اصلا ولی دور وبرمون دوطرف شلوغن حرف ماشالا زیاد میزنن ولی چیزی نمیگه حرفایی که میزنه اصلا نمیفهمی ...

ز بس که خاله ها عشقن

شیکترین و خوشقیمت ترینها رو واستون اوردم. فالو کنید تخفیف بگیرید پیجمه 👈  sarr_poosh@
دخترم ۲۶ ماهشه اما هنوز جمله نمیگه. چن تا کلمه فقط میگه اونم مبهم. نگرانشم.

باهاش یواش یواش حرف بزنم.و کلماتو ادا کن .وقتی کلماتو خوب گفت.بعد هم خودش دیگه جمله میگه

دخترم همه ی زندگیمه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

از نظر بهره هوشی چطوره همسرتون؟میخوام بدونم دیر زبون باز کردن رابطه ای با ضریب هوشی داره؟

واقعا بدون اغراق میگم، باهوشه.

دانشگاه دولتی درس خوندم فوق لیسانس فیزیک داره.

تو زندگی اجتماعی هم باهوش هست خدا رو شکر 

یعنی IQو EQخوبی داره.

من الان ۹ ساله ازدواج کردم اگه مشکل داشت می فهمیدم 

من 

پسر اولم ۲ سال و ۹ ماه اولین کلمه رو گفت ولی ب سرعت پیشرفت کرد و تو ۳ سال و نیم جمله گفت و تا آخر ۴ سالگی ۳۰تا شعر بلد بود....

من ۲سال و ۴ماه بود بردم گفتار درمانی گفتن سالمه 

و گفت این موارد انجام بده و دادم:

۱.فلش کارت خریدم و سی دی رو داخل دی وی دی گذاشتم با صدای نسبتا بلند اون آقا هر کلمه رو ک که گفت من تکرار کردم اول اعتنا نکرد ولی زود جذب شد اومد سمت تی وی و دقت می کرد.

۲.بهم گفت فوت کردن رو تمرین کن باهاش، منم از این شلنگ کولر آبی ی سمت داخل آب گذاشتم از ی سمت دهن پسرم، خیلی خوشش میومد روزی ۵ دقیقه 

۳.بهم گفت پارک و جاهای شلوغ ببر بزار ذهنش باز بشه

۴.من اینو توصیه نمی کنم شاید فقط ب پسر من تجویز کرد ی شربت مولتی ویتامین ب اسم جبنکوویتون ک تاکید کرد فقط و فقط شبی ۱ سی سی تا ۴۰ شب

۵‌.گفت مغز بگیر پودر کن و روزی یک قاشق سرخالی بهش بده، که من اینو انجام ندادم.

۶.خود دکتر ۳۰تا آهنگ کودکانه ربخت فلش گفت هرروز برلش بزار، گفت گوش دادن ب آهنگ سلولهایی ک داخل مغز مسئول حرف اومدنش هست رو فعال می کنه.

هر روز بزار براش نیم ساعت تا یک ساعت

و ابنکه گفت با شروع انجام ابن کارا ۴ماه طول میکشه تا نتیجه رو ببینی پس عجله نکن منم حدود ۴ماه و نیم بعد پسرم اولین کلمه رو گفت....

۳بار تعلیقی ام،از من بترس
2728
صادقانه میگم خیلی باهوشه تو کلاسش همیشه شاگرد اوله زبان انگلیسی و در عرض 6 ماه یاد گرفت و عالی حرف ...

وای خیالم رو راحت کردی. آخه خانواده خودم و شوهرم هر دو با هوشیم. فقط بچه های جاریم به مادرشون کشیدن. ترسیدم نکنه دختر منم از نظر هوشی کم داشته باشه.

شیکترین و خوشقیمت ترینها رو واستون اوردم. فالو کنید تخفیف بگیرید پیجمه 👈  sarr_poosh@
عزیزم از نظر هوشی چطوره بچتون؟ احساس میکنم این یکی دخترم خنگه. آخه دختر بزرگم ۱۹ ماهگی کاملا حرف میز ...

پسر من الان چهار سالشه امسالم فرستادمش مهد یعنی سه سال و نیمگی فرستادم ...شعرایی که مهد میحوندن قشنگ یاد میگرفت خودمم میخونم حفظ میکنه ...تو مهدم که همش  پیگیر بودم میگفتن مشکلی نداره! والا موردی ازش ندیدم که یخوام بگم خنگه ! خخخ ... با همسالانش که مقایسه میکنم چیزی کم نداره از اونا !

عزیزم پسر من امسال ۴سالش کامل میشه.هنوز کاملا بلدنیس بحرفه.منظورم اینه ک فقط بیشتر منو باباش حالس میشیم چی ویگه دیگرون وقتی حرف میزنه میپرسنچی میگه؟الان نمیدونم چرااکثربچه هادیر زبون بازمیکنن.من خیلی تمرین میکنم خودم باهاش بهترمیشه 

2740
واقعا بدون اغراق میگم، باهوشه. دانشگاه دولتی درس خوندم فوق لیسانس فیزیک داره. تو زندگی اجتماعی ...

مهرتون روز افزون عزیزم. الهی هر روز خوشبختتر از روز قبل باشید و این خوشبختی رو با تمام وجودتون احساس کنید

من پسرمو ۲۰ ماهگی از شیر گرفتم و تا اون موقع یکبار هم نکفته بود مم ...مثل وقتی که بچه خا شیر میخام و میان به مامانشون میگن مممم

ولی برام مهم نبود چون خودم هم خیلی  دیر‌ زبون باز کرده بودم و بچه خواهرم هم

حتی دو و نیم سالگی از پوشک نتونستم بگیرمش جون خوب ح ف نمیزد که دستشوییشو بگه

نزدیک۳سال میتونست کلام بکه و جمله های کوتاه

الان۱۰ سالشه و سه تا زبان بلده

بچه خواهرم هم تو شریف درس میخونه

پسر من هیچ کلمه ام نمی گفت، من رفت و آمد نداشتم با کسی فقط من و شوهرم بودیم اونم نمی دونستم باید زیاد حرف بزنیم باهاش... ولی وقتی اولین کلمه رو گفت ببین رگباری حرف میزدم از زمین و زمان هر چی تلویزیون می دیدم هر چی خیابون بود هرچی داخل خونه بود.همه چی رو همه چی چقدر سعر برلش خوندم میگم ک تا ۴سالگی ۳۰ تا شعر گفتم بهش....

و بعد ۴ سالگی تا الان ک ۵سال و ۴ماهه میگم مامان کمتر حرف بزن😣😕

۳بار تعلیقی ام،از من بترس

اکثر بچه‌های یکی از اقواممون حتی نوه شون هم دیر زبون باز کرد 

سن دقیق زبون باز کردنشون رو نمی‌دونم ولی یادمه مثلا تو‌ سه سالگی چندتا جمله درست درمون حرف نمی‌زد

بهرحال الان همشون بزرگ شدن و هرکدوم ماشالله موفقن تو زمینه کاری و درسی 

اگه پزشک متخصص بردید و گفتن مشکلی نیست فقط با تاخیر هست نگران نباش ، استرس هم بهش نده فقط باهاش حرف زیاد بزن و بازی زیاد بکن و تو بازی باهاش حرف بزن 

☀️حضرت مادر هدیه شماست برام نگهش دار☀️                         🌺و قل ربّ اَنْزلني مُنْزلاً مبارکاً و اَنت خیرالْمُنزَلین🌺                                                                                       

اگر فقط حرف زدنه نارحت نباشید...اما اگر کلن کارای که متناسب سنشه انجام نمیده باید ببرید دکتر...وگرنه دقت کنید اکثرن گفتن پسرم دیر حرف زده...چون از نظر علمی هم پسرا دیر تر حرف میزنن مهم برقراری ارتباطه...دختر من یه مدت طولانی انواع کلمات میگفت اما یه جملخ ساده هم نمیگفت پرسیدم دکتر گفت هیچ مشکلی نداره یه هو دیدیم شرو کرد ب داستان گفتن...الانم ک بش میگیم آنه شرلی بس ک حرف میزنه....

من یک زن موفق و قدرتمند هستم....به خودم افتخار میکنم  من همزمان یک مادر هستم...یک کارمند..یک همسر...یک عروس...یه دختر...یه خواهرشوهر...یه زن داداش...یه خواهر...ویه دوست....و تمام سعی ام اینه تو همه موارد خوب باشم....البته اگر از دعواهای محیط کار فاکتور بگیرم😬💗💗🥰🥰
پسر من  انقدر تخم کبوتر دادیم بهش خورد ک همه کبوترا از دست ما فراری بودن . الان ماشاالله نوزده ...

خداحفظش کنه 😄😄😄😄خواهرزاده ی منم دومتربیشتر زبونش ۲۰سالشه

خواهراا...میشه برای حاجت گرفتن خواهرم یه صلوات بفرستین....😢😢قربونتون برم......💚
2706