2737
2739
عنوان

کیا بچشون دیر زبون باز کرده.؟

| مشاهده متن کامل بحث + 6738 بازدید | 51 پست

پسرمنم خیلی دیرزبون بازکرد..۳سالگی حدود ۲۰تاکلمه میگفت فقط..الانم ۵سالشه جمله بندیش ی مقدار ضعیفه..دکتر میگه مشکلی نداره خوب میشه..۸ماهم بردم گفتاردرمانی

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم
پسر من تا دو سالگی فقط اوا سازی میکرد مثلا باب باب باب ....یا مم مم مم  . بردمش گفتار درمان گ ...

از کی واضح حرف میزد؟

شیکترین و خوشقیمت ترینها رو واستون اوردم. فالو کنید تخفیف بگیرید پیجمه 👈  sarr_poosh@

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

حالا که گفتم یه چیز جالب تر بگم که شوهر من میگن تا سه سالش تموم شده بوده حرف نمی زده...

بعد یهو زبون باز کرده، جمله گفته، تو دانشجویی انقدر که دایره لغات خوبی داشت همیشه مجری بود 

پسرم 4 سالگی شروع کرد به حرف زدن،قبلش فقط چند تا کلمه می‌گفت  الان ده سالشه،نگران نباش عزیزم&nb ...

۴ سال که خخخییییلللیی دیره. چقدر صبور هستی شما، دکتر نبردی توی این مدت؟

شیکترین و خوشقیمت ترینها رو واستون اوردم. فالو کنید تخفیف بگیرید پیجمه 👈  sarr_poosh@
2731

منم اطرافم دیدم بچه هایی ک دیر حرف زدن.یکیش الان نزدیک سه سالشه ولی فقط چند کلمه میگه.عزیزم اگه به موقع راه افتاد و رشدش نرماله و کارهای ساده ای ک ازش میخای رو انجام میده ناراخت نباش.همین دوستمم بچشو برد دکتر ولی گفتن اشکالی نداره .حالا شما هم واسه راحت شدن خیالت یه دکتر ببرش اگه خواستی

ادب و شعور مثل عطره...ما واسه خودمون استفاده میکنیم ولی دیگران هم ازش لذت میبرن.
کارتون زیاد میبینه؟

نه اصلا ولی دور وبرمون دوطرف شلوغن حرف ماشالا زیاد میزنن ولی چیزی نمیگه حرفایی که میزنه اصلا نمیفهمیم چی میگه فق اسم خالشو زود گفت وهاپو😁😀

👈ﭘﺪﺭﻡ ﻣﯽ ﮔﻔﺖ" ﺯﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺴﯿﻮﺍﻥ ﺑﻠﻨﺪ ﻭ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺩﺭﺷﺖ، ﺩﺍﺷﺘﻪﺑﺎﺷﺪ. "ﻭﻟﯽ ﻣﺎﺩﺭﻡ ﻧﻪ ﻣﻮﯼ ﺑﻠﻨﺪ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﻧﻪ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺩﺭﺷﺖ!ﻣﺎﺩﺭﻡ معﺘﻘﺪ ﺑﻮﺩ:" ﯾﮏ ﻣﺮﺩ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺯﯾﺒﺎ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ ﯼ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ،ﻣﺮﺩ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺳﺖ ﻫﺎﯼ ﺯﻣﺨﺖ ﻭ ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺳﻮﺧﺘﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. "ﻭﻟﯽ ﭘﺪﺭﻡ ﺯﯾﺒﺎ ﻭ ﺟﺬﺍﺏ ﺑﻮﺩ، ﺩﺳﺖ ﻫﺎﯼ ﺯﻣﺨﺖ ﻭ ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺳﻮﺧﺘﻪ ﻫﻢ ﻧﺪﺍﺷﺖ!ﻫﯿﭻ ﮐﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻫﺎ ﮐﻨﺎﺭ ﻫﻢ ﺧﻮﺷﺒﺨﺖ ﻧﺒﻮﺩﻧﺪ،ﭼﻮﻥ ﺫﻫﻨﯿﺘﺸﺎﻥ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻒ، ﺑﺎ ﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻒ ﺯﻧﺪﮔﯿﺸﺎﻥ، ﺩﺭ ﯾﮏ ﺗﻀﺎﺩ ﮐﺎﻣﻞ ﺑﻮﺩ! ﭼﻮﻥ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻔﺘﻨﺪ:" ﺯﻥ ﺑﺎﯾﺪ ‏« عﺎﺷﻖ ‏» ، ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﻣﺮﺩ ‏«ﻻﯾﻖ ‏» ﺍﯾﻦ عﺸﻖ . "" عﺸﻖ " ﺭﺍ، ﺍﯾﻦ ﻭﺍﺟﺐ ﺗﺮﯾﻦ ﺭﺍ، ﺳﺎﻧﺴﻮﺭ ﮐﺮﺩﻧﺪ!ﻣﻦ ﺳﺎﻝ ﻫﺎﯼ ﺳﺎﻝ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺧﺮﺍﻓﻪ ﺟﻨﮕﯿﺪﻡ ؛ ﺗﺎ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﮐﻪ:ﺑﺪﻭﻥ " عﺸﻖ " ؛ ﻧﻪ ﮔﯿﺴﻮﺍﻥ ﺑﻠﻨﺪﻡ ﺯﯾﺒﺎ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻧﻪ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺩﺭﺷﺘﻢ ...ﻭ ﻧﻪ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻣﺮﺩﯼ ﺑﺎ ﺩﺳﺘﺎﻥ ﺯﻣﺨﺖ ﻭ ﭼﻬﺮﻩ ﺍﯼ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺳﻮﺧﺘﻪ،ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﯽ ﺍﻡ ﺭﺍ ﺗﻀﻤﯿﻦ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.       
خوبه که ماشالا به گل پسر باهوشت.

بیشتر جیغ میزنه منم نگرانشم.البته دختر دخترخالم تادوسالگی حتی کلمه هم نمیگفت.ولی الان کامل حرف میزنه

ب خدا اعتماد داشته باش.. یجوری پازل زندگیتو میچینه ک لایقشی..
2738
حالا که گفتم یه چیز جالب تر بگم که شوهر من میگن تا سه سالش تموم شده بوده حرف نمی زده... بعد یهو زبو ...

از نظر بهره هوشی چطوره همسرتون؟میخوام بدونم دیر زبون باز کردن رابطه ای با ضریب هوشی داره؟

از کی واضح حرف میزد؟

از همون دو سالگی که شروع کرد ب کلمه گفتن چند بار بردم گفتار درمان راستش دیدم فقط هزینه الکی میکنم !! دیگه نبردمش  و خودم با توصیه هایی که از یه گفتار درمان گزفته بودم شروع کردم تو خونه باهاش حرف زدن همش حرف  میزدم شعر میخوندم براش .کتابا را تصویر خوانی میکردم .شبها موقع خواب قصه میگفتم شعر میخوندم کلا روز ب روز در حال پیشرفت بود زود راه افتاد ولی واقعا خودم وقت گذاشتم براش بیشتر میبردم پارک تو جمع بچه ها ...

دکتر اطفال که می‌بردم اون گفت ببرش گفتار درمان،اما نبردم چون تو خانواده ما ارثیه

عزیزم ممکنه صادقانه بگی که فرزندتون از نظر بهره هوشی چطوره؟ 

از همون دو سالگی که شروع کرد ب کلمه گفتن چند بار بردم گفتار درمان راستش دیدم فقط هزینه الکی میکنم !! ...

عزیزم از نظر هوشی چطوره بچتون؟ احساس میکنم این یکی دخترم خنگه. آخه دختر بزرگم ۱۹ ماهگی کاملا حرف میزد و از عجایب بود. و خیلی هم با هوشه

عزیزم ممکنه صادقانه بگی که فرزندتون از نظر بهره هوشی چطوره؟ 

صادقانه میگم خیلی باهوشه تو کلاسش همیشه شاگرد اوله

زبان انگلیسی و در عرض 6 ماه یاد گرفت و عالی حرف میزنه

2706