2737
2739
عنوان

خانما با شوهرم چطوری رفتار کنم از این به بعد؟

| مشاهده متن کامل بحث + 578 بازدید | 35 پست
به خدا زهرمارم شد.تاپیک قبلیمو‌بخونی میبینی چه ابرو ریزی پیش خانوادم شد.و بیچاره مادرم و‌داداشام تا ...

تاپیکت رو‌خوندم 

خب شوهرت چرا زنگ زد به خانواده ات

کتک زده بود و زبونش هم دراز،،چه جور روش شده زنگ‌ بزنه

معلومه از خانواده آت هم حساب نمیبره ترسی نداره

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم مشکل همینجاس که خودتو خیلی خار کردی.

باید عزت نفستو تقویت کنی،

اینو باید یادت باشه اول خودتو دوس داشته باش بعد بقیه رو.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

استارتر عزیز به نظر من بشین باهاش اتمام حجت کن... بگو خیلی رفتارهاش آزارت میده بگو خودشو اصلاح کنه اگه نمیتونه این کارو کنه تو زندگیتو ازش جدا میکنی... بگو تا الانم از سر دوست داشتن تحمل رفتارای بدشو کردی... 

2728
وقتی هنوز ته دلت دوسش داری پس طلاق بدترین راهه .بشین و با صبوری اخلاقشو درست کن .دارم همینکارو میکنم ...

میشه بگی از کجا شروع کردی چجوری رفتار کردی چون منم گند زدم 

❤تویی ک داری امضامو میخونی برا عاقبت بخیری من دعا کن عزیزم ❤
میدونستم این متن هایی که مینوییسن،،،شوهرت رو پادشاه کن و خودت ملکه اش باش ....همش کشک و پشم  ...

ب شدت باهات موافقم 

زن ها، گاهی اوقات حرفی نمی زنند چون به نظرشان لازم نیست که چیزی گفته شود! تنها با نگاهشان حرف می زنند… به اندازه یک دنیا با نگاهشان حرف می زنند. اگر زنی برایتان اهمیت دارد، از چشمانش به سادگی نگذرید! به هیچ وجه…

عزیزم رفتارت با شوهرت درست بوده ولی با خودت نه!!!!!

برای چی برای خودت ارزش و احترام قائل نیستی!! برای چی غذا کم میکشی یا از خودت میزنی برای اون!!! به این میگن فداکاری ببخشید احمقانه.

همیشه یادت باشه اول خودت بعد دیگران.

هرجور که برای خودت وقت بذاری و اهمیت بدی دیگران هم همونجور باهات برخورد میکنن خواه همسرت باشه خواه دیگران!!!!

بنظرم بجای اینکه رفتار با همسرت رو عوض کنی رفتار با خودت رو عوض کن. وقتی هست یا نیست بهترین غذا رو برای خودت درست کن. خرج کن اما نه الکی.به زیبائیت و پوستت اهمیت بده بخاطر جون خودت هم شده به خودت برس.

من مسلمان هستم .اسلام کامل است.اما،من نیستم.اگر اشتباهی از من سر زد؛ این عیب را به من نسبت دهید نهدینم!!! 👈 این روزها بیشتر معنی دعای فرج رو میشه درک کرد، پس لطفا همه با هم بخونیم 🤲💗﷽💗اِلهى‏ عَظُمَ الْبَلاءُ، وَ بَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَ ضاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ، و اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيک‏ الْمُشْتَکى‏، وَ عَلَيک الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُولِى الْأَمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَينا طاعَتَهُمْ، وَ عَرَّفْتَنا بِذلِک مَنْزِلَتَهُمْ، فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ، فَرَجاً عاجِلاً قَريباً کلَمْحِ‏ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ، يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ، يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ، اِکفِيانى‏ فَاِنَّکما کافِيانِ، وَانْصُرانى‏ فَاِنَّکما ناصِرانِ، يا مَوْلانا يا صاحِبَ‏ الزَّمانِ، الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏، السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ، الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ، يا اَرْحَمَ الرَّاحِمينَ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرينَ.🤲خدايا بلاء عظيم گشته و درون آشکار شد و پرده از کارها برداشته شد و اميد قطع شد و زمين تنگ شد .....😔🌼اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری(س)🌼
2738

این دوتا نکته رو داشته باش 

حق دادنی نیست گرفتنیه!!!

ما تعیین میکنیم که دیگران چجوری با ما برخورد کنن!!!!

چه همسرت باشه چه فرزند چه دیگران!!!!

من مسلمان هستم .اسلام کامل است.اما،من نیستم.اگر اشتباهی از من سر زد؛ این عیب را به من نسبت دهید نهدینم!!! 👈 این روزها بیشتر معنی دعای فرج رو میشه درک کرد، پس لطفا همه با هم بخونیم 🤲💗﷽💗اِلهى‏ عَظُمَ الْبَلاءُ، وَ بَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَ ضاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ، و اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيک‏ الْمُشْتَکى‏، وَ عَلَيک الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُولِى الْأَمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَينا طاعَتَهُمْ، وَ عَرَّفْتَنا بِذلِک مَنْزِلَتَهُمْ، فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ، فَرَجاً عاجِلاً قَريباً کلَمْحِ‏ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ، يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ، يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ، اِکفِيانى‏ فَاِنَّکما کافِيانِ، وَانْصُرانى‏ فَاِنَّکما ناصِرانِ، يا مَوْلانا يا صاحِبَ‏ الزَّمانِ، الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏، السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ، الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ، يا اَرْحَمَ الرَّاحِمينَ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرينَ.🤲خدايا بلاء عظيم گشته و درون آشکار شد و پرده از کارها برداشته شد و اميد قطع شد و زمين تنگ شد .....😔🌼اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری(س)🌼
این دوتا نکته رو داشته باش  حق دادنی نیست گرفتنیه!!! ما تعیین میکنیم که دیگران چجوری با ما بر ...

من ک خیلی حماقت میکنم ولی الان نمیدونم دیگه چیکار کنم 

من ک خیلی حماقت میکنم ولی الان نمیدونم دیگه چیکار کنم 

حماقت نیست، مشکل ندونستنه

مارو اینجوری بزرگ کردن. تا یادمون میاد مادرامون گوشت غذا رو جدا میکردن برای بابا و بچه ها و خودشون نمیخوردن.خرید اول بقیه اگه چیزی میموند برای خودش هم چیزی میخرید. خلاصه تا چشم باز کردیم یاد گرفتیم مادر ویه زن باید از خودش بزنه برای بقیه.غافل از اینکه همین بقیه پس فردا طلبکار هم میشن که چی کردی براشون، وظیفه ت بوده.

اول اول اول به خودت اهمیت بده. هرچیزی به حدش. قربون صدقه همسرو بچه ت برو اما به اندازه. خودتم دست کم نگیر تو خلقت دست خدایی

مشکلت رو بگو شاید بهتر بتونم کمکت کنم

حماقت نیست، مشکل ندونستنه مارو اینجوری بزرگ کردن. تا یادمون میاد مادرامون گوشت غذا رو جدا میکردن بر ...

سه ساله ازدواج کردم خونمون کرجه هرموقع بیایم شهرستان خونه خانواده ها اخلاق شوهرم از این رو ب رو میشه الانم پنج روزه نیامده بهم سر بزنه اون خونه مادر خودشه منم خونه مادر خودمه شهرستانا مون ی ربع باهم فاصله دارن 

حماقت نیست، مشکل ندونستنه مارو اینجوری بزرگ کردن. تا یادمون میاد مادرامون گوشت غذا رو جدا میکردن بر ...

از هر نظر هم بگی خانوادمون ازشدن سرن وضع مالیشون افتضاحه بخدا بابام بخاطر من خیلی کارا کرد البته منم همیشه منت سرش میزارم بیشتر از این ناراحته همیشه غرورشو میش همه خرد کردم تا حدودی بهش حق میدم ولی منم ازش ناراحتم سه ساله نتونسته گواهینامشو بگیره بخاطر همین ازش خیلی ناامیدم 

سه ساله ازدواج کردم خونمون کرجه هرموقع بیایم شهرستان خونه خانواده ها اخلاق شوهرم از این رو ب رو میشه ...

باید از اول عادتش میدادی. چرا باهم دیگه نمیرید.مثلا چند روز برید خونه مادرش بعد بیایید خونه مادرت. باهاش حرف زدی؟ بهش بگو دوست داری پیشت باشه. 

2706