2737
2739
عنوان

یک سوال درمورد تحریمها

| مشاهده متن کامل بحث + 526 بازدید | 36 پست
باافتخار اکثرِ وسایلِ جهیزیه‎ و زندگیم ایرانی هست و راضی هستم  اصلااااا هم پولم رو هدر نداد ...

بسیار هم عالی

ولی من فقط جاروبرقیم ایرانیه که اونم گرونتر از ال جی سامسونگ خریدم ولی مفتش گرون بود😏😏😏😏

خدایا شکرت   راضیم به هر اونچه بخوای  
باافتخار اکثرِ وسایلِ جهیزیه‎ و زندگیم ایرانی هست و راضی هستم  اصلااااا هم پولم رو هدر نداد ...

من فکر میکنم جنس ایرانی خوب هم هست 

ولی وقتی مردم ازشون نخرن پول دستشون نمیاد بخوان ارتقا بدن وسایلشون رو 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
میشه بیشتر توضیح بدین  اگه جنس خارجی وارد نشه  مردم مجبور میشن داخلی رو بخرن  و کم ...

چقدر تعاریفتون ساده است تمام صنایع به مواد اولیه احتیاج دارن اساسا اون مواد اولیه وارد نمیشه عزیزم 

از آینه بپرس نام نجات دهنده ات را  (فروغ فرخزاد )
میشه بیشتر توضیح بدین  اگه جنس خارجی وارد نشه  مردم مجبور میشن داخلی رو بخرن  و کم ...

اکثر جنس های داخلی دارن قطعات از خارج وارد میکنن مثلا پارس خزر داره قطعات از خارج وارد میکن وتو ایران سرهم بندی میشه بقیه هم همینن 

دارو تحریم نیست خود دولت داره ازاین موقعیت سو استفاده میکن دارو رو به زور به مردم مید

نه بیبین تحریم که هست

همینکه مجبوری با چهل تا واسطه خریدتو بکنی و پولم مستقیم نمیتونی بدی کلی هزینه اضافه بپردازی تازه اگرم یکی این وسط نامردی نکنه و جنس برسه تو کشور....

تازه اول ماجراس

مردم راضی میشین من برم یجا دیگه رو معامله کنم تا دارو بهتون بدم؟  

اگه پوکیدمم لااقل حرفمو زدم    

دوستم؛من دیکتاتوری نیستم که به دموکراسی رای داده باشه  پس، اگر فکر میکنی نظرم اشتباهه یا حتی ناقصه،بهم بگو  
بسیار هم عالی ولی من فقط جاروبرقیم ایرانیه که اونم گرونتر از ال جی سامسونگ خریدم ولی مفتش گرون ...

من جارو برقیم پارس خزره مدلِ کمپرسور 

اولا که بازم از خیلی از مدلای خارجی ارزون‎تر خریدم 

دوما عالیه و همه‎جوره ازش رضایت دارم 

اتو و غذاساز و چرخ گوشتمم پارس خزرن 

یخچال الکترو استیل 

تلویزیون ایکس ویژن لباسشویی پاکشوما 

اجاق گازم سینجر 

ظرفامم اکثرا ایرانی‎ان 

فقط کریستال و بعضی ظرف هارو مجبور شدم خارجی بخرم 

چوبمم صفرتاصدش ایرانی هست

عکسِ دخترمه!👇                                                         نزدیک عملیات بود.می‌دانستم دختردار شده.یک روز دیدم سرِ یک پاکت‌نامه از جیبش زده بیرون.گفتم این چیه؟گفت:عکس دخترمه! گفتم:بده ببینمش.گفت: خودم هنوز ندیدمش! گفتم:چرا؟! گفت:الان موقع عملیاته،می‌ترسم مهر پدر و فرزندی کار دستم بده،باشه برای بعد!                                                               👈 خاطره درمورد شهید مهدی‌زین‌الدین از فرماندهان استان قم هستن در ۸‌سال دفاع مقدس                        شادی روح شهدا صلوات.....🌹
2740
اون وقت دارو تحریمه🙄

بابا کاش فقط تحریم بودیم

حتما میدونید که اولین ایرانی که ایدز گرفت توسط فراورده خونی بود که فرانسوی ها به ایرانی ها داده بودند

یعنی در این حد نمک به حروم.... 

ببخشید عزیزم ، حوزه ، وابسته

دانشجو ام هستم

ترم گذشته ادبیاتمم ۱۸شد

برم درخاست بدم یارانمو ندن یا زوده؟  

دوستم؛من دیکتاتوری نیستم که به دموکراسی رای داده باشه  پس، اگر فکر میکنی نظرم اشتباهه یا حتی ناقصه،بهم بگو  

ببینید دوستان 

تحریم اصلی مواد هستش 

وقتی دانش درست کردن مواد داشته باشی داخلی یا خرجی فرقی نداره.

بخاطر همین کشورهای خارجی در رشته ی بیو مواد خیلی دارن هزینه میکنن

میشه دعا کنید به خواسته‌ام برسم؟!:)🙏❤️🌹🌿🍀1402/10/14🍀یه قدم به جلو😇💯
من فکر میکنم جنس ایرانی خوب هم هست  ولی وقتی مردم ازشون نخرن پول دستشون نمیاد بخوان ارتقا بدن ...

اسی میدونی که الان فرانسه قطبِ کریستال و ظرف وظروف در دنیا هستش دیگه؟؟؟

میدونی علتش چیه؟

فرانسه سال‎ها پیش ظرفای داغون و لیوان‎های کج و کوله تولید میکرد،اما مردمش اینقدر حمایت کردن و همون ظرفای کج و کوله رو خریدن و استفاده کردن تا صنعتِ ظرف تو فرانسه پیشرفت کرد و الان میبینیم که فرانسه یکی از قطب‎های تولید و صادرات ظرف و ظروف چینی و کریستال در جهان هست.....

متأسفانه ما ایرانی‎ها دچار یه بیماری شدیم به اسمِ خودنکبت‎پنداری....

عکسِ دخترمه!👇                                                         نزدیک عملیات بود.می‌دانستم دختردار شده.یک روز دیدم سرِ یک پاکت‌نامه از جیبش زده بیرون.گفتم این چیه؟گفت:عکس دخترمه! گفتم:بده ببینمش.گفت: خودم هنوز ندیدمش! گفتم:چرا؟! گفت:الان موقع عملیاته،می‌ترسم مهر پدر و فرزندی کار دستم بده،باشه برای بعد!                                                               👈 خاطره درمورد شهید مهدی‌زین‌الدین از فرماندهان استان قم هستن در ۸‌سال دفاع مقدس                        شادی روح شهدا صلوات.....🌹
نه بیبین تحریم که هست همینکه مجبوری با چهل تا واسطه خریدتو بکنی و پولم مستقیم نمیتونی بدی کلی هزینه ...

تو دوران برجام کلا تحریم ها حذف شد ولی هیچی ارزون نشد قشنگ خودم تو اخبار ایران دیدم یارو نشسته میگه حالا که تحریم ها حذف شد مردم توقع کاهش قیمت نداشته باشن تحریم دارو که از اول هم نبود الان هم نیست اینا دارن سواستفاده میکنن

من فکر میکنم جنس ایرانی خوب هم هست  ولی وقتی مردم ازشون نخرن پول دستشون نمیاد بخوان ارتقا بدن ...

ولی به نظرم یه موضوعی هست جلب اعتماد باید از سمت سازنده شروع بشه یعنی اون کارخونه دار بهترین رو بسازه از سودش کم کنه تا کم کم اعتماد رو به دست بیاره بعد مردم میان سمتش .. مردم اولویت رو وضعیت خودشون قرار میدن نه جیب یا وضعیت کارخونه دار چون با توجه به بالا بودن قیمتها حساب میکنن که ممکنه تو کل عمرم فقط یه بار بتونم همچین وسیله ای رو بخرم پس بهتره روزه ی شک دار نگیرم

مثلا یه تولیدی لباس ایرانی هست که من برای بار اول که خرید کردم خیلی راضی بودم و رفتم دوباره خریدم و الان سالهاست دارم میخرم اما اگه دفعه اول خوب نبود دیگه نمیخریدم چون با توجه اوضاع اقتصادی باید خودم رو در نظر بگیرم یعنی مجبورم کمتر ریسک کنم ... پس اون سازنده و تولیدکننده باید شروع کننده باشه تا مردم اعتماد کنن نه برعکسش .. یعنی باید با توپ پر به میدون بیاد این یه واقعیته به نظرم

اره اگه قیمتها جوری بود که ادم می گفت عیب نداره حالا هزینه خاصی نکردم این دفعه یه مارک دیگه میگیرم میشد کوتاه اومد ولی وقتی داری قیمت کلان میدی حتما دوست نداری روزه ی شک دار بگیری .. یعنی چاره ای نیست

ته دلتون آروم🌹 تاپیکم
چقدر تعاریفتون ساده است تمام صنایع به مواد اولیه احتیاج دارن اساسا اون مواد اولیه وارد نمیشه عزیزم&n ...

راست میگین حواسم به این نکتش نبود 

ولی خیلی ناراحت کننده است که این مواد اولیه نمیشه تو کشور ساخته بشه 

شایدم بشه ولی حمایت نمیشه 

به نظرم اگه قاچاقی هم صورت میگیره باید برای این مواد اولیه باشه نه کالای مصرفی

2706