2737
2734

بچه ها خیلی حرص دارم میخورم هنوزم

با اینکه جدا شدم و دیگه ریختش رو نمی بینم

ولی یادمه جاریم پشت من کلی حرف زده بود براش

جاریم خیلی بدجنس و حسود بود

منم نه اینکه خودم بگم همه میگفتن که یه عروس ارام و مهربون و مودب بودم

خودشون هم میگفتن تا اینکه اون جاری حسود اومد و شروع کرد به تفرقه اندازی

سر کار مسمومیت شیمیایی گرفتم بیمارستان نیومد دیدنم. بیست روز توی خونه بودم...  نیومد زنگم نزد بهم 

من تعادل نداشتم نمیتونستم درست راه برم.. 

یه ختم انعام گرفته بود برا عموی شوهرم

به شوهرم زنگ زد شوهرم گفت خانمم نمیتونه بیاد چون تعادل نداره

قیافه گرفت قطع کرد

ب شوهرم گفتم میرم ولش کن

الان میخواد قهر کنه 

رفتم دیدم قیافه گرفته

گفتم مامان ناراحت نشی من اگل گفتم نمیام حالم بد بود

پشت گنده اشو بهم کرد رفت

دخترشم صدام کرد گفت ما از تو گله داریم

گفت مامانم ختم انعام گرفته تو زنگ نزدی بگی بیام کمک

گفتم من بیست روزه مریضم سر کار نمیرم حالم بده... افتادم تو خونه... مامانت یه زنگ نزده

الان مبگی چرا نیومدی کمک؟؟ 

گفت نه به هر حال ما توقع داشتیم!! 

الان دیگه نمی بینمشون اما... 

خدا شاهده هر روز برا آزارشون نفرینشون میکنم

اخه من خیلی مظلوم بودم 

پسرشون کار نمی‌کرد درست و حسابی

خودم خرج میدادم.... 

به زودی در این مکان تیکر بارداری من هم نصب خواهد شد   

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

وا دختر عوص اینکه سجده شکر بزاری از دستشون خلاص شدی نبش قبر می کنی چرا من از نی نی سایت یاد گرفتم از یکی از کاربرا که هر کی ازام داد به خدا می گم سهم من مال تو می خوای ببخش می خوای نبخش فقط دلمو اروم کن از من دورشون کن نفرین نکن بسپر به خدا ارامشتو ازش بخواه این بهتر جواب می ده

2738
و مامانش چقدر بی شخصیتن،من حالا دشمنم بیاد باهام حرف بزنه حرف میزنما مثل عقده ایا پشت نمیکنم

حیوون بود آدم نرمال نبود... انقدر از این کارا میکرد

عموی شوهرم مرده بود اولین بار رفتیم سر خاک

من اواین بار بود یه سری از فامیل اینا رو میخاستم ببینم

اصلا ارایش نکردم... فقط با انگشت یه ذره لبمو صورتی کردم که بی رنگ نباشه

تا منو دید گفتم سلام

گفت سلام اون رژتو پاک کن!! 

حیوون بود آدم نرمال نبود... انقدر از این کارا میکرد عموی شوهرم مرده بود اولین بار رفتیم سر خاک من ...

سلام عزیزم.

خیلی دوس داشتم توی آخرین تاپیکت کامنت بزارم که دیدم قفلش کردی گفتم بیام اینجا.

میخواستم بگم تو انسانی ترین کاری که در شأن خودت میدیدی انجام دادی و بسیار هم کار درستی کردی.

انقد جایگاه خودتو بالا دونستی که در شأن خودت ندیدی زیر قولی که دادی بزنی و باعث بی آبرو شدن یه آدمی پیش خونوادش بشی.

کاری که کردی خیلی باارزش و قابل تحسینه.

منم تجربه مشابه تو رو داشتم.

شوهر سابقم آدم خیانتکاری بود پیامکای س ک س ی زیادی ازش دیده بودم با چند نفر.

یه خواهرزاده مجرد داشت که خیلی با هم در تماس بودن، من گذاشته بودم به حساب علاقه دایی و خواهرزاده اما در کمال تعجب دیدم شوهرم واسه اونم پیامکای س ک س ی فرستاده بود!!!

قسم خورد گفت گوشی دختره دست دوستش بوده و شوهرم در واقع به دوستش اینا رو گفته،

واقعا مسخره بود به جایی رسیده بود که دست و پا میزد خطاشو با یه خطای دیگه توجیه کنه!

ولی به هر حال راست یا دروغ من مطمئن بودم و دیده بودم که اون پیاما واسه شماره خواهرزاده ش رفته بود.

من هیچ قولی بهش ندادم که این چیزا رو به کسی نگم  اما با اینکه بعد طلاق خونوادش زبونشون روی من دراز شده بود و پشت سرم حرف میزدن بازم چیزی نگفتم.

نه از خیانتای دیگه ش نه از خواهرزاده ش.

به خاطر شوهر سابقم نبود که سکوت کردم ، از بی آبرو کردن میترسیدم. 

به خصوص از اینکه قضیه خواهرزادشو برملا کنم و چه عواقبی توی خونوادشون پیش بیاد و بی آبرو بشن میترسیدم. از بی آبرو شدن پدر و مادر زحمتکش و آبرومند اون دختر میترسیدم.

در واقع در شأن خودم نمیدیدم که باعث چنین اتفاقاتی بشم .

منم مثل تو تا مدتها تحت تاثیر آزار و اذیتای اون و خونوادش بودم و رنج میکشیدم.

اما الان بعد از سالها حالم خیلی بهتره و تا حدود زیادی با خودم کنار اومدم و دیگه فکرشون باعث آزارم نیست.

به این باور رسیدم که هم من هم اونا قطعا تاثیر کاری که کردیم به خودمون برمیگرده.

سرتو بالا بگیر و به خودت افتخار کن😃

و نزار هجمه انرژیهای تلخ گذشته وارد زندگی الانت بشه

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
سلام عزیزم. خیلی دوس داشتم توی آخرین تاپیکت کامنت بزارم که دیدم قفلش کردی گفتم بیام اینجا. میخواست ...

سلام عزیزم

چقدر تو مهربونی که اومدی و پیامتو برای من اینجا نوشتی

ممنون از مهربونیت... 

منم برات خوشحالم که اینکارو کردی عزیزم... 

باورم نمیشه یه همچین ادمهایی وجود داشته باشن.. 

اره منم مثل تو تجربه از اون روزها زیاد دارم

اماذاین روزها که یادم میان کمتر دردم میاد 

امروز سالگرد یه ماجرا بود برای من... برای همین یهو شروع به نوشتن و تخلیه افکارم کردم... 

برات از ته دل ارزوی خوشبختی میکنم و خوشحالم که رها شدی 

از درکت ممنون و کاملا مشخصه که چه خانم باشخصیت و مهربونی هستی

تو هم باید به خودت افتخار کنی... خیلی ها همچین چیزی رو بوق و کرنا میکنن و ابروی هیچ کس براشون مهم نیست

مزد اینکارتو خدا میده

می بوسمت 

سلام عزیزم. خیلی دوس داشتم توی آخرین تاپیکت کامنت بزارم که دیدم قفلش کردی گفتم بیام اینجا. میخواست ...

راستی عزیزم. یه جا خوندم نوشتی پایین گلوت درد میکرد.. 

چی شد؟ 

منم این مشکلو داشتم تیروییدیت بود الان دارم دارو میخورم.... منم عین تو بودم

سلام عزیزم چقدر تو مهربونی که اومدی و پیامتو برای من اینجا نوشتی ممنون از مهربونیت...  منم ب ...

عزیزم خجالتم میدی❤ممنونم از این همه تعریف و محبتت گلم❤❤❤

منم برات خوشحالم و بهت افتخار میکنم که تونستی عزتمندانه و با قدرت خودتو از دل اون همه رنج و سختی بکشی بیرون👌

برات آرزوی بهترینا رو دارم دوستم❤

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
عزیزم خجالتم میدی❤ممنونم از این همه تعریف و محبتت گلم❤❤❤ منم برات خوشحالم و بهت افتخار میکنم که تون ...

مرسی عزیزم ممنونم ❤️❤️❤️