2737
2739
عنوان

آگاهی

336 بازدید | 36 پست

.

هر انسانی به وسیله تاریکی و سیاهی اي كه در درونش دارد، تاریکی و سیاهی دیگران را می ببیند. به همین خاطر، ما وقتی نقص یا ایگوی فرد دیگری را مشاهده می کنیم، آن را به وسیله نقص یا ایگویی که در درون مان داریم می توانیم ببینیم و تشخیص دهیم. اما كودكان زير هفت سال چون هنوز شخصیت در آنها شکل نگرفته و ابزاری برای بروز ایگوها و نفسانیات ندارند، با اسنس خود به دنیا و اطرافیان خود می نگرند. به همين خاطر، معصومیت مختص کودکان است، چرا که هنوز ايگو در وجود آنها فعال نشده و دنيا را از طريق اسنس و كانشسنس خود مشاهده مي كنند. این امر می تواند به یکی از ابزارهای مناسب خودشناسی هر فرد تبدیل شود، چرا که ما عیب دیگران را به وسیله همان عیبی که در وجود مان است و از آن بی خبریم، درک و مشاهده می کنیم، چون یک جنس را به وسیله همجنس خود می توان دید و تشخیص داد. ایگو نیز از این امر مستثنی نیست. اگر چيزي را در ديگران مي بينيد و از آن بدتان مي آيد، آن را در درون خودتان داريد.پس بهتر است روي آنها كار كنيد.

مولوی در کتاب ارزشمند فیه ما فیه می فرماید:

"اگر در برادر خود عیب می بینی، آن عیب در توست که درو می بینی." (ص 36)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
2740
به زبان ساده هر وقت عیبی در دیگری میبینیم . اون عیب در وجود خودمان هم نهفته هست در ناخوداگاهمون

گرفتم 

مثلا من فک میکنم خواهرم حسوده

درواقع خودم بهش حسودی کردم😂😂😂

حتما میخای بگی من ی دختر کوچولوی احساساتی هستم ... بابا خودم میدونم

انسان عاقل به دور از زیاده روی اون ایراد رو میبینه چون خرد و قوه تشخیص داره، کودک نمیفهمه چون قدرت تشخیص نداره، این جملات به ظاهر گول زننده چیه آخه!!!!! چرا بچه نباید تنها بره بیرون چون قدرت تشخیص نداره و گول میخوره و هزارتا بلا سرش میاد 

واقعا به این حرفا باور دارن یه عده!!!!