2737
2734
عنوان

دروغ گویی در کودکان

80 بازدید | 3 پست

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد
سخت‌گیری والدین بر دروغگویی کودکان تاثیر مستقیم دارد.

پژوهشگران نهاد ویکتوریا تلوار در دانشگاه مک‌گیل کانادا که بر مطالعات رفتارشناختی کودکان متمرکز هستند می‌گویند هرچه میزان سخت‌گیری والدین نسبت به کودکان بیشتر باشد، آنان در دروغگویی و فریب والدین خود ماهرتر می‌شوند.

این خصیصه به طور ویژه در کودکانی مشاهده شد که والدین‌شان به خاطر هر کار اشتباهی آنان را تنبیه می‌کردند.

سلام ببخشید یه سوال دارم. دختر من ۸ سالشه،چند ماهی میشه گاهی دروغ میگه.من گاهی خودمو میزدم به گیجی و هیچی نمیگفتم.ولی دیگه نتونستم تحمل کنم.بهش گفتم که اگه این دفعه دروغ بگی ،تو دهنت فلفل می ریزم و یه بارم ریختم.با گریه گفت کهدیگه دروغ نمیگم.آیاکار اشتباهی کردم؟

خانومای نابارور نصف شبها که بیدار میشم براتون دعا می کنم.میگم خدایا دامن همه شونو سبزکن.🤲🏾 روزی که تو آمدی به دنیا عریان_ جمعی به تو خندان و تو بودی گریان_ کاری بکن ای دوست به وقت رفتن_ عالم به تو گریند و تو باشی خندان

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام ببخشید یه سوال دارم. دختر من ۸ سالشه،چند ماهی میشه گاهی دروغ میگه.من گاهی خودمو میزدم به گیجی و ...

سلام شبت بخیر

وقتی کودک اقدام به رفتار نابهنجار میکنه

یعنی یک الگوی نابهنجار رو در درون ذهنش ساخته

وقتی این الگو از جانب والدین کشف نشه

و با وسیله ای مانند تنبیه (فلفل) سرکوب بشه

الگو از بین نمیره

پنهان میشه

قاعدتا کار اشتباهی کردی

2742