2733
2739
عنوان

اگه مشکلی تو غذا پختن یا شیرینی و کیک دارین بیایین از هم بپرسیم

| مشاهده متن کامل بحث + 940 بازدید | 118 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام عزیزم،امکانش هست طریقه ی درست کردن فسنجون رو بذارید؟

باشه گلم یکی یکی میزارم دستورات رو؛چون تجربیه باید بنویسم

باید فقط به خدا پیله کرد زیرا فقط با اومیتوان پروانه شد😍😍
2731

اسی جان هرموقع وقت داشتی برای منم طرزتهیه یه قیمه خوشمزه رو تایپ کن،پنج شنبه مهمون دارم بچشون خواسته قیمه بدرستم براخودمون ساده وخوشمزه میشه ولی میخوام یکم قشنگترومجلسی ترباشه،قرمه ومرغم میخوام سرخ کنم

دشمن یک تک تیراندازکوراست ولی دوست خیلی خوب میدونه ازکجابزنه💔💔💔💔
2738
دستت درد نکنه . چشمت بی بلا . اون دفعه درست کردم با یه دستور از اینترنت . بوی تخم مرغ میداد. انداختم ...

عزیزم ،چندنکته رو توی کیک پختن رعایت کنی تو هیچ دستور کیکی بوی تخم مرغ رو حس نمیکنی،یکی تخم مرغ ها حتما تازه باشن،۲:تخم مرغ رو که میشکنی توی سفیده یه رگه ی سفید هست اون رو با چنگال از سفیده جدا کن بیشتربوی بدش از همونه،توی دستوراتی که آب جوش داره؛آبت رو بزار یکم از حرارت بیفته و حینی هم که میریزی تند تند هم بزن که زرده باهاش پخته نشه؛حتما وانیل یا هر اسانس میخوای بزنی به زرده اضافه کن

اگه علاقه مند باشی یادمیگیری؛من با این که کلاسی چیزی نرفتم اونواع کیک میپزم خوب میشه

میشه توی کیک قهوه ترک به جای قهوه فوری ریخت؟توی دستورش نوشته قهوه بعد من توی پیج از خانومه پرسیدم گفت من قهوه فوری میریزم ترک رو نمیدونم میخواستم ببینم شما میدونی خوب میشه یا نه؟

این نیز بگذرد

فسنجون:گردو۴۰۰گرم

• مرغ ۴ تکه
  • پیاز ۱ عدد
  • رب انار ۵ قاشق غذاخوری
  • شکر ۳ قاشق غذاخوری
  • نمک، فلفل ، زردچوبه به مقدار لازم
  • روغن ۲ قاشق برای سرخ کردن  و زعفرون به دلخواه       طرز تهیه:روغن و پیاز(میتونید خر کنید یا رنده ) رو کمی تف میدیم و اجازه میدیم کمی نرم شوند؛و زرچوبه رو اضافه میکنیم و بعد گردوی چرخ شده رو اضافه میکنیم و کمی تفت میدم(به حدی که گردو خامیش گرفته شه(زیادی گردو رو تف بدید تلخ میشه،بعد رب انار میریزیم و یکم تفت میدیم بعد آب سرداضاف کنید اینجوری شک به گردو وارد میشه و به روغن میفته و بزارید با شعله ملایم جوش بخوره،مرغ ها رو که از قبل با نمک و فلفل سیاه(ادویه هایی که دوست دارین میتونین بزنیدو حتی زعفرون)تا نیم ساعت مونده ؛توروعن خوب سرخ کنید و بعد به موادمون اضافه میکنیم میزاریم خوب جا بیفته با شعله کم 

خانما توی فسنجون میزان گردو و رب انار و حتی اضافه کردن شکر و زعفرون اختیاری هست ؛بستگی به ذائقه 

عزیزم ممنون بابت راهنمایت 😙😙😙😙اگه بازم بلدی وامتحان کردی بنویس ما هم درست کنیم  اگه کلوچه ...

کلوچه تجربه ای ندارم؛ولی شیرینی نارگیلی؛گردویی،کشمشی ؛اینا رو پختم

2706