2733
2739
عنوان

بیاید راه حلی ندارید برای شوهرم و زندگیمون؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1480 بازدید | 72 پست
عالی بود تمام پیشنهادات دوستان عالی بود 👋👋👋👋👋 اگه صبحها بعد از نماز مخصوصا,  سوره های طلا ...

اووووه شوهر من که یه ریز داره به اماما و مقدسات فحش میده هرچی بهش میگم نکن نگو گوش نمیده یه ریز داره غرغر میکنه ناشکری میکنه بهش میگم نکن میگه باشه ولی تا یه اتفاقی میفته دوباره شروع میکنه😕

من سوره مزمل رو دارم هر روز میخونم و به خاطر هرچیزی حتی کوجیک خداروشکر میکنم همیشه صدقه میزارم کنار 

کاش بخونه عزیزم  اینطور که گفتی وقتی نباشه میخونی یعنی اعتقاد نداره و حالا با خوندن شماهم م ...

اره واقعا نماز که نمیخونه هیچ توهینم میکنه به مقدسات من خیلی ناراحت میشم از دستش ولی گوش نمیده مدام درحال شکایت و ناشکریه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اره واقعا نماز که نمیخونه هیچ توهینم میکنه به مقدسات من خیلی ناراحت میشم از دستش ولی گوش نمیده مدام ...

همینه عزیزم شک نکن 

بهش بگو سه ماه بیا با روش من جلو بریم سه ماه بیا شاکر باشیم سه ماه نماز بخونیم

اگر خوب نشد اوضاع هرچی خواستی بگو 

صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ   سوره بقره آیه ۱۸                       ((لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَک إِنِّی کنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ)) 
2731

ما دوسال اول زندگی با۹۰ هزارزندگی میکردیم

خ برکت داره پولمون

دلیلشم خمس هستش

حتما حتما ب شوهرت بگو خمس مالش رو بپردازه

تا اطلاع ثانوی حوصله بحث کردن با هیچکی رو ندارم.....
2738
نه نمیده شوهرم فطریه هم من برا خودم گذاشتم کنار که بدم اون نداد حالا نمیدونم اشکالی نداره از پول ا ...

خمس و زکات خیلی توی برکت پول تاثیر داره 

میخای از اینجا دقیق بپرس@pasookhbeshobahat

برای ظهور امام زمان صلوات
همینه عزیزم شک نکن  بهش بگو سه ماه بیا با روش من جلو بریم سه ماه بیا شاکر باشیم سه ماه ن ...

گفتم بهش یه شب بیشتر نماز نخوند گفت من نمیتونم

منم که میخوندم گاهی مسخرم میکرد یا چیز میگفت منم دیگه نخوندم ولی الان میخوام دوباره بخونم اما پنهونی ازش

ما دوسال اول زندگی با۹۰ هزارزندگی میکردیم خ برکت داره پولمون دلیلشم خمس هستش حتما حتما ب شوهرت بگ ...

خمس چطوریه؟؟

میشه برام توضیح بدید؟؟

شوهرم نمیده اصلا

منم درامد ندارم ولی دلم میخواد بدم کم کم ازش بگیرم به بهونه های مختلف بزارم کنار برای خمس

ولی نمیدونم چیه و چطوریه

یه بار تو گوگل سرچ کردم چیزی نفهمیدم

اصلا خمس و زکات رو میشه برام توضیح بدین؟

اره واقعا نماز که نمیخونه هیچ توهینم میکنه به مقدسات من خیلی ناراحت میشم از دستش ولی گوش نمیده مدام ...

سعی کن با ملایمت وخوشرویی سر راه بیاریش ،بلاخره که قرآنو قبول داره،آیه داریم تو قرآن که هرکس از یاد خدا دوری کند زندگی سختی خواهد داشت(۱۲۴طه)،شوهر من کاهل نماز بود ولی وقتی این آیه رو نشونش دادم،نمازاشو به موقع میخونه،آیه خمس روهم نشونش دادم بهش اعتقاد پیدا کرد.تو خانواده و فامیلشون این چیزا براشون خنده داره.اعتقاداتشون ضعیفه.دیگه از شوهرم انتظاری نبود که معتقد باشه به این چیزا،ولی با کمک خدا وبا محبت والبته صبر سرراه آوردمش.

دخترم،معجزه زندگیمو 
خمس چطوریه؟؟ میشه برام توضیح بدید؟؟ شوهرم نمیده اصلا منم درامد ندارم ولی دلم میخواد بدم کم کم ازش ...

ببین عزیز دلم بحثش مفصله اینجا نمیشه گفت.

حتما‌ب رساله مرجع تقلیدت رجوع کن بخش خمس و زکات.حتما حتما.

نکته دوم‌اینکه شما نمیتونی اینکارو کنی.همسرتون‌باید خمس بدن چون‌شمادرآمدی نداری.پس چیزی به عهده شمانیست.

ب طور مختصر بگم ک زکات ب گندم و جو و خرما و کشمش و طلا و نقره که ب صورت سکه باشه و گاو گوسفند و شتر تعلق میگیره ک اینام با وجود شرایط خاصی واجب میشه (معمولا زکات ب کشاورزا و دامدارا و باغدارا وسکه داران)اونم باوجود شرایط خاصی واجب میشه.

اما خمس:۷ تا چیز خمس داره. گنج و معدن و ........که یکیش منفعت کسبه.

یعنی اینکه همسر شما باید بره دفتر مرجع تقلیدش و اونا ی سری سوالا رو میپرسن و خمس مالش تاالان رو حساب میکنن از اون روزی ک خمس پرداخت شه اول سال خمسی همسرتون حساب میشه.بعد از گذشت یکسال باید ببینید چی توی خونتون زیادی اومده.برنج.گوشت و وسیله استفاده نشده و.............یک پنجمش رو ب عنوان خمس باید بدید.(ک معمولا حسابش توسط خودتون‌سخته.باز ب دفتر مرجعتون رجوع کنید.ک براتون تعیین کنن خمس رو)

اگر خمس مال رو ندید شرعا نمیتونید ازون پول استفاده کنید یعنی حرامه تصرف در اون مال.

خمس ب شدت برکت میاره و اگر کسی خمس نده خیلی وقتهاا از راه های دیگه ضرر میکنه.

تا اطلاع ثانوی حوصله بحث کردن با هیچکی رو ندارم.....
2706