2752
2734

دوستان منم ببرید تلگرام😚😍

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ ﴿۵۱﴾ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ ﴿۵۲
قربونت عزیزم. همه عالی خداروشکر.ممنون از احوال پرسیات خانم گل🥰🥰🥰🥰

خداروشکران شاءالله همه چیزعالی وسلامتی توی خانواده تون باشه مهشیدجون🙂

تولد۲سالگی گل دخترم حانیه سادات 🎂🎂🎂خداوندابچه هاموبه تومی سپرم🤲من میتونم💪باتوکل بخداازپس غول اضافه وزن بربیام😃هدف۷۰                 ۱۶بهمن۹۴۴۵۰😢۲۴بهمن۹۲۹۵۰😊هدف اول۹۰🔓۸اسفندرسیدم😃۱۵اسفند۸۹۹۰۰☺۲۲اسفند۸۹۳۵۰🙂۲۹اسفند۸۸۷۰۰😃هدف دوم۸۵🔒هدف سوم۸۰🔒هدف چهارم ۷۵🔒هدف اخر۷۰🔒ان شاءالله اخرتابستان میرم روی ترازو،۷۰رونشون میده🤩🤩🤩🤩

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

رقیه جون منکه میگم کلا بچه ها بی سواد میرن بالا خدا کمک کنه پشتشون حسابییی باد خورده. بعد کرونا چک ...

الی جون دیگه هیچی مثل قبل نمیشه😞 نه این بچه ها میشن بچه های یکسال پیش نه معلما نه مدرسه...

میدونی شیرین جون اینجا جایی برای درد دل و اروم شدن خودمونه بالخره خودمون انتخاب کردیم و مادر بودن ...

الی جان با همه حرفات موافقم...واقعا ما هم آدمیم ..ربات برنامه ریزی شده نیستیم که از صبح تا شب بخندیم و شعر بخونیم بپزیم بشوریم برداریم و بزاریم از شب تا صبح هم یکساعت یکبار بچه رو شیر بدیم و لا لایی بخونیم...خوب یه جا دیگه این توان حوصله سر ریز می‌کنه...تازه من به بهناز و روحیه ش کلی غبطه میخورم ای ول داره....راست. میگی تا کسی بچه نا آروم نداشته باشه متوجه نمیشه مادرش چی میگه تا کسی هم بچه بدخواب نداشته باشه درک نمیکنه چند ماه نخوابیدن یعنی چی....جاری خود من پسرش بدخواب بود نه اینکه گریه کنه ولی شبا نمی‌خواهید تا ۴_۵ صبح بیدار بود به زور شربت کتوتیفن ساعت ۲_۳ شب می‌خوابید ..خوب اون موقع من درکش نمی‌کردم و برام هضم نشدنی بود به کودک زیر یکسال شربت خواب آور بدن..ولی حالا خودم دنبال همین راهها و داروها هستم...😑

2731
الی جان با همه حرفات موافقم...واقعا ما هم آدمیم ..ربات برنامه ریزی شده نیستیم که از صبح تا شب بخندیم ...

شیرین جونم خانوادگی هر دو طرف خوابتون چطوره

یه دوست من میکفت بچم رفته به مادرشوهرم

میگفت ساعت ۱۲ یک با زور بخوابه ۵صبح بیدار

تو روزم نمیخوابید

میگه ارث برده

مادرشوهرش تو ۲۴ساعت ۳-۴ساعت میخوابید

خدایا بامید تو    💚🏋🏻‍♀️🤸🏻‍♀️🧘🏻‍♀️ورزش در رمضا        
شیرین جونم خانوادگی هر دو طرف خوابتون چطوره یه دوست من میکفت بچم رفته به مادرشوهرم میگفت ساعت ۱۲ ی ...

عزززیم همکار من میگفت هرچی توی حاملگی بیشتر بخوابی بچت خوابالود تر میشه...والا من که خواب نداشتم حاملگی کیانم به نسبت کم خوبه حالا نمیدونم برعکسش صادقه یا نه؟

عزززیم همکار من میگفت هرچی توی حاملگی بیشتر بخوابی بچت خوابالود تر میشه...والا من که خواب نداشتم حام ...

والا من برعکسش شنیدم

سر دختر اولم اصلا خواب نداشتم تو حاملگی همش بیدار میخوابیدم

ماشالله خوابش خوب بود

ولی تو بعدیا شیرین ترین خواب کردم

انقدر بهم میچسبید. خودشون بی خواب

خب کسی ناشکری نکرد عزیزم. معلومه که خودمون خواستیم. جالبه چندباره اینو به من گفتی جالب نیست حرفتون ...

برداشت اشتباه شما،باعث شد دونفر دیگه هم کج فهمی کنن و برای من بدون ریپلای زدن، جواب بدن و منو بیخود متهم کنن. این جمله که خودم خواستم برای من این معنی و مفهوم رو داره که مثلا الان که کمرم گرفته ،الان که چندروزه حمام نرفتم ، یه چای گرم دلچسب نخوردم و .... به خودم بگم یادته چقد منتظرش بودی و میخواستی!!!! الان این همونه و در ادامه با کلی ذوق و شوق و انرژی مجدد به کار و رسیدگی هام ادامه میدم.

از اول زایمانم غصه ی آلرژی پسرم و اینکه شیر نداشتم و الان اینکه حتی به شیر ضد آلرژی هم سازگار نیست رو داشتم و دارم و بااارها شب و نصف شب مثل امشب گریه کردم امشب که شرایطم بدتر از هرشب دیگه بود.این پست شما و حرفهای اون دونفر دیگه بدجور دلمو سوزوند. روی این گروه حساب کرده بودم که کمک بگیرم بخاطر همین بارها از پست چندین نفر ناراحت شده بودم ولی بخاطر پسرم ‌و اینکه راهنمایی نیاز دارم هیچی نگفتم.

این ناراحتی که درست کردی درحد تحمل من نیست.اینجا برام شد بمب انرژی منفی.

من از این گروه میرم

بابت راهنماییهاتون خیلی خیلی ممنونم هم شما هم بقیه دوستان.بابت اذیتهام هم حلالیت میخوام.

انشاالله همیشه سالن و شاد باشین.

نی نی ها یهو خودشونو موقع شیرخوردن یا بازیگوشی توی بغل،هول میدن به عقب، مواظب باشین مثلا پشت سرشون دیوار یا مبل نباشه.نی نی هم مثل ما تشنه میشه بهش آب بدین.انگشت مکیدن بچه علاوه بر نشانه ی گرسنگی نشانه ی تشنگی هم هست چون به کمک انگشت توی دهنشون آب تولید میکنن،پس آب بدین به نی نی، دندونی یه جنس نرم و یه جنس تقرییبا نرم بخرین و همیشه توی بشقاب پلاستیکی یا جایگاه خود دندونی، روی زمین بذارین تا بچه هروقت خواست راحت برداره.موقع دندون دراوردن غذا نمیخورن و نق نقو میشن.پس درکشون کنیم چون به اندازه کافی نی نی خودش درحال اذیت شدن هست.اینجورمواقع مایعات مثل شربت شیرین خونگی مثلا شربت البالو، به و ... بدین، برای از پوشک گرفتن عجله نکنین اصصصصلا حتی ممکنه چندین ماه توضیح بدین تا دلش بخواد و سن و درکش برسه تا واقعا اون کاری که شما میخواین رو انجام بده،مثلا سرپا نشینه اصلا و هیچ روش و وسیله هم قبول نکنه.اگه دیدی صبرت کم شده و بعد از ده بار تذکر و حرف و ۱۰۰بار آموزش، داد میزنی ،دوسه تا برنامه تفریح و رفت و امد بذار.اگه تغییری نکردی برو دکتر و قرص ضعیف بخور،تا کلا بدنت ریلکس بشه.بچه دو الی ۳ ماه قبل از ۳ سالگی،الکی گاز نمیگیره، دندون آسیاب درمیاره و میل به گاز گرفتن چیزی داره پس دندونیاشو که از داروخونه خریده بودی بشور استریل کن بذار تو لیوان بذار پایین ترین طبقه یخچال و بهش بگو این برای شماست که گاز بگیریش( وگرنه بچه بی تربیت و گازگیر نیست،ولی وقتی هی بگیم گگاااززز نگیر ،بی تربیت،،،،،،،اونم تو ذهنش درج میشه یه بچه ی بی تربیت گازگیره و باید به همین کار ادامه بده
برداشت اشتباه شما،باعث شد دونفر دیگه هم کج فهمی کنن و برای من بدون ریپلای زدن، جواب بدن و منو بیخود ...

پس من تنها نیستم تو بیداری

بلور جون نمیدونم یکی از همون جوابا منظورت من هستم یا نه

امیدوارم بیای بخونی که شما هم برداشت اشتباه نکنی

من بخاطر همین که یموقع فکر نکنی منظورم بشماس. شمارو ریپلای نکردم

منظورمن از حرفام این بود که همدیگرو درک کنیم

شاید یکیمون تو اوج ناراحتی و خستگی و بی خوابی. برای اینکه سبک بشیم بیاییم اینجا یچیزایی بگیم

معلومه خودمون میخواستیم و تا اخرش هستیم. البته که همون خواستن ما خواست خدا هم بوده

اگر خدا نمیخواست نمیشد

ولی گاهی بعضی حرفا به شوخی یا بدون منظور حتی 

شاید باعث برداشت نادرست بشه. چون شاید  من بیام تو همون خستگی ی پست رو بخونم. و خسته تر بشم

چون هیچکس بهتر ازمادر از پس بچه بر نمیاد و قلق بچرو نمیدونه

مثلا من بیام بگم امروز بچم انقدر گریه کرررد که گذاشتمش زمین و بهش محل ندادم. گریه کرد تا از خستگی خوابش برد(مثل هست فقط)

یکی بیاد بگه واییی عزیزم چه دلی داری. چرا اینکار کردی و یه طومار دلسوزی

ولی واقعا تو اون شرایط نبوده. شاید من مجبور بودم شاید برایک دقیقه بوده.شاید بچم با بی محلی ساکت میشه

من تمام منظورم این بود

همگی خستگی‌ ها داریم که باعث شده کشش ما کم بشه و کم طاقت

عزیزم اصلا از اینجا نرو

حتما باش و بیا 

تا از حرفا و تجربیات و دلگرمی دادن به هم استفاده کنیم

برداشت اشتباه شما،باعث شد دونفر دیگه هم کج فهمی کنن و برای من بدون ریپلای زدن، جواب بدن و منو بیخود ...

عزیزم من هم نمی‌دونم طرف صحبت شما بودم یا نه...همه مون بخاطر شرایط بد جامعه و خونه نشینی و کرونا و بی خوابی و سختی بچه داری کمابیش افسرده و بی طاقت شدیم ..البته من که سنم از شما بیشتره قطعا تاثیر بیشتری میگیرم ازین شرایط..اینجا هم یک محیط مجازی هست ما همدیگرو نمی‌بینیم صدای همو نمی‌شنویم پس سوتفاهم ممکنه زیاد پیش بیاد دلمون هم که نازک شده با یه تلنگری می‌شکنه...من به بهناز جان گفتم به شما هم الان میگم هیچ منظوری پشت این حرفا نیست...ما که نمی‌خوایم همدیگرو ناراحت کنیم 

حتما باز هم بیا اینجا با حضور همه دوستای مثل شما بهناز جون الهه خانم و بقیه دوستان هست که رونق و گرمی داره

باورت میشه دیشب تا حالا پسرم فقط گریه میکرد .منم نشستم باهاش گریه میکنم .فقط اینو میدونم بخاطر فضای مجازی هم بخوام خودموناراحت کنم دیگه چیزی ازم نمیمونه . خدایی مامانای اینجا خیلی خوبند .از تجربیات هم استفاده میکنیم .تازه متوجه میشیم فقط ما نیستیم ک بچه هامون بدخوابند یا جیغ جیغو😁  خدا به هممون توان بچه داری بده .و به بچه هامون سلامتی

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ ﴿۵۱﴾ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ ﴿۵۲
شیرین جونم خانوادگی هر دو طرف خوابتون چطوره یه دوست من میکفت بچم رفته به مادرشوهرم میگفت ساعت ۱۲ ی ...

خانواده ما که مشکل برعکس دارن پرخوابی...

والا مادرشوعرمو نمی‌دونم البته میدیم نصف شبا بلند میشه راه می‌ره تو خونه ولی دوره جوانی چطور بوده نمی‌دونم 

دیشب پویا دیگه واقعا بد بود ...همش میخواست تو بغل باشه حتی رو پا هم گریه میکرد ...هر بار گزاشنمش سر جایش صدای گریه و شیونش بلند شد چشماش بسته بود و جیغ میزد...

تو نت راجع به روش فریر خوندم ...نمی‌دونم میتونم طاقت بیارم و گریه هاشو تحمل کنم تا عادت کنه به خوابیدن...پویا می‌خوابه با خوابوندنش مشکلی ندارم اما خواب بیشتر از یکساعت نداره دیشب که ده دقیقه ای هم بیدار می‌شد ...واقعا این مدل خوابیدن که منو عصبی می‌کنه و نهایتاً باعث میشه خیلی هم مهربانانه با بچه م رفتار نکنم بیشتر ضرر داره یا اینکه بزارم چند روز گریه کنه تا خودش عادت کنه بخوابه

خانواده ما که مشکل برعکس دارن پرخوابی... والا مادرشوعرمو نمی‌دونم البته میدیم نصف شبا بلند میشه راه ...

مثل من .من خیلی ریلکس بودم الان تحمل ندارم .اگه راهکار پیدا کردی لطفا بمنم بگو

عزیزم من که کامل درکت میکنم دیشب بار اول که پویا بیدار شد خیلی عصبی شدم آخه پویا اصن خواب بیشتر از ی ...

الهییی.اره منم همش به خودم میگم اروم باش اون که متوجه نمیشه. ازین دلداریا. ولی گاهی کم خواب میم توی چندین روز  دیگه اصلا خیلی سخت کنترل میشم. مخصوصا وقتی همسر میاد میگه من میگیرم یا مثلا میگه نمیخوابه...انگار میخوام تمام هستگیمو نشون بدم بهش یهو گریه میکنم جیغ جیغ. بعد میگه جلوی بچه نکن و من حالم بدتر میشه که پس من چی🤣 منم ولا رد دادم

اره خیلی بچه ها میگفتن خود سشوار بهتر از صدای اپیشه. 

باز فکر کنم صدای اب و رودخونه که گفتی بهتر باشه نمیدونم. همسر که میگه مغز باید ریست بشه تو سکوت. ولی خب میگن این صدای خش خش و سشولر صدای رحم و اب  دور بچه بوره. اذیتشون نمیکنه

نمیدونم اطلاع درستی ندارم. موقت میذارم فعلا تا یکم روبراه بشیم هر دو

.

اره بنظرم حسابه. چون خوابن یه لحظه بیدار میشن شیر مبخورن دوباره خواب...فکر کنم حسابه. نمیدونم😅

من از توراه برگشتی ندارم..به سمت تو سرازیرم همیشه💗.... 🙏الهی شکر🙏
بهناز گلی ناراحت نشو...منظوری نداشت بلور جان...میدونی بعضی اوقات میرم تو فکر بعد چند سال دیگه میاد ت ...

😔بخدا منم خیلی به هم ریخته م. شاید نباید حرفی میزدم سکوت میکردم...

اره ماجراها تازه بعدا شروع میشه که یکم عقل رس میشن. بیا و درست کن😁

من از توراه برگشتی ندارم..به سمت تو سرازیرم همیشه💗.... 🙏الهی شکر🙏
2706