2733
2739
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

کاملا مشخص بود از همین تاپیک اومده وگرنه از کجا اطلاعات داشت! 

اصلا ارزش نداره درموردش دیگه صحبت بشه .

نی نی ها یهو خودشونو موقع شیرخوردن یا بازیگوشی توی بغل،هول میدن به عقب، مواظب باشین مثلا پشت سرشون دیوار یا مبل نباشه.نی نی هم مثل ما تشنه میشه بهش آب بدین.انگشت مکیدن بچه علاوه بر نشانه ی گرسنگی نشانه ی تشنگی هم هست چون به کمک انگشت توی دهنشون آب تولید میکنن،پس آب بدین به نی نی، دندونی یه جنس نرم و یه جنس تقرییبا نرم بخرین و همیشه توی بشقاب پلاستیکی یا جایگاه خود دندونی، روی زمین بذارین تا بچه هروقت خواست راحت برداره.موقع دندون دراوردن غذا نمیخورن و نق نقو میشن.پس درکشون کنیم چون به اندازه کافی نی نی خودش درحال اذیت شدن هست.اینجورمواقع مایعات مثل شربت شیرین خونگی مثلا شربت البالو، به و ... بدین، برای از پوشک گرفتن عجله نکنین اصصصصلا حتی ممکنه چندین ماه توضیح بدین تا دلش بخواد و سن و درکش برسه تا واقعا اون کاری که شما میخواین رو انجام بده،مثلا سرپا نشینه اصلا و هیچ روش و وسیله هم قبول نکنه.اگه دیدی صبرت کم شده و بعد از ده بار تذکر و حرف و ۱۰۰بار آموزش، داد میزنی ،دوسه تا برنامه تفریح و رفت و امد بذار.اگه تغییری نکردی برو دکتر و قرص ضعیف بخور،تا کلا بدنت ریلکس بشه.بچه دو الی ۳ ماه قبل از ۳ سالگی،الکی گاز نمیگیره، دندون آسیاب درمیاره و میل به گاز گرفتن چیزی داره پس دندونیاشو که از داروخونه خریده بودی بشور استریل کن بذار تو لیوان بذار پایین ترین طبقه یخچال و بهش بگو این برای شماست که گاز بگیریش( وگرنه بچه بی تربیت و گازگیر نیست،ولی وقتی هی بگیم گگاااززز نگیر ،بی تربیت،،،،،،،اونم تو ذهنش درج میشه یه بچه ی بی تربیت گازگیره و باید به همین کار ادامه بده
2731
نه نترس دیگه بزرگ شدن بدن تنظیم میکنه حتی یبار دکتر بمن گفت میگن به نوزاد بیدار کن شب شیر بده تا د ...

ممنون

امید به خدا👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

نی نی ها یهو خودشونو موقع شیرخوردن یا بازیگوشی توی بغل،هول میدن به عقب، مواظب باشین مثلا پشت سرشون دیوار یا مبل نباشه.نی نی هم مثل ما تشنه میشه بهش آب بدین.انگشت مکیدن بچه علاوه بر نشانه ی گرسنگی نشانه ی تشنگی هم هست چون به کمک انگشت توی دهنشون آب تولید میکنن،پس آب بدین به نی نی، دندونی یه جنس نرم و یه جنس تقرییبا نرم بخرین و همیشه توی بشقاب پلاستیکی یا جایگاه خود دندونی، روی زمین بذارین تا بچه هروقت خواست راحت برداره.موقع دندون دراوردن غذا نمیخورن و نق نقو میشن.پس درکشون کنیم چون به اندازه کافی نی نی خودش درحال اذیت شدن هست.اینجورمواقع مایعات مثل شربت شیرین خونگی مثلا شربت البالو، به و ... بدین، برای از پوشک گرفتن عجله نکنین اصصصصلا حتی ممکنه چندین ماه توضیح بدین تا دلش بخواد و سن و درکش برسه تا واقعا اون کاری که شما میخواین رو انجام بده،مثلا سرپا نشینه اصلا و هیچ روش و وسیله هم قبول نکنه.اگه دیدی صبرت کم شده و بعد از ده بار تذکر و حرف و ۱۰۰بار آموزش، داد میزنی ،دوسه تا برنامه تفریح و رفت و امد بذار.اگه تغییری نکردی برو دکتر و قرص ضعیف بخور،تا کلا بدنت ریلکس بشه.بچه دو الی ۳ ماه قبل از ۳ سالگی،الکی گاز نمیگیره، دندون آسیاب درمیاره و میل به گاز گرفتن چیزی داره پس دندونیاشو که از داروخونه خریده بودی بشور استریل کن بذار تو لیوان بذار پایین ترین طبقه یخچال و بهش بگو این برای شماست که گاز بگیریش( وگرنه بچه بی تربیت و گازگیر نیست،ولی وقتی هی بگیم گگاااززز نگیر ،بی تربیت،،،،،،،اونم تو ذهنش درج میشه یه بچه ی بی تربیت گازگیره و باید به همین کار ادامه بده
سلام عزیزم الحمدلله بهتریم حلما و زینب سرفه هاشون مونده اونم بیشتر شب تو خواب خدا حفظشون ...

انشالله زودتر حوب میشن الهه جونم مریضیش لعنتی اینجوریه ارنیکا که بچم تا ۲هفته بیشتر صداش خروسک بود..ارشیدا هم سرفه هاش طولانی بود

میفهمم چی میگی الهه جون منم تو یگ جریانی با مادر همسرم حرفایی بهم زده که مثل خنجر فرو رفته تو قلبم هیجورررره نمیتونم هضمش کنم خیلی ها میگن الهاج ول کن تو اذیت میشی ولی دست خودم نیست شده مثل یک چیز عجیب تو وجودم داره مثل خوره منو میخوره

حقیقتا من هیچ اعتقادی به بخشش و گذشت ندارم چرا یکی باید با زبونش روح و روان طرف مقابلشو نابود کنه و بخشیده بشه

سلام الی جون بهتر شدی عشقم بچه هات چطورن هی میخوام بیام حالتون بپرسم فرصت نمیکنم انشالله که بهتر ...

چقدر مارال جون آدمهاا وحشتناک شدن چطوررر میتونن واقعاا این جیزهارو بیان کن....من خودم انقد از زخم زبونها بیزارم و منتظر خدام فقط ببینم...مادر همسر من انقد وقیح بود بهش گفتم من شوهرخواهر جونمو از دست دادم اوضاع روحیم بسیاز وحشتناکه و خیلی سختی گشیدم تو این یکسال برگشت با بی وجدانی و غیر انسایت گامل بهم گفت مرده که مرده

چقدر مارال جون آدمهاا وحشتناک شدن چطوررر میتونن واقعاا این جیزهارو بیان کن....من خودم انقد از زخم زب ...

عزیزدلم روح داماد عزیزتون شاد و قرین رحمت حق باشه

درک میکنم منم داغ جوون دیدم میدونم چقدر ناراحت کننده س اما  قرار نیست بخاطر بیشعوری دیگران شما خودت داغون کنی

من شکر خدا زایمان الارا با کرونا همزمان شد خاندان عتیقه همسرم نیومدن یکی از خواهرشوهرام اومد که تا الا رو بغل کرد این جمله رو گفت الهی بمیرم داداش سه تا جهاز

خب اونکه میدونست من بچه م دختره

چرا دقیقا تا اومد دیدنش جلو داداشش این حرف زد!!

قطعا منظور داره 

میخوام واگذار کنم بخدا اما  وقتی دقت میکنم تو زندگیش میبینم با وجود همه چیزهایی که داره اما غمگین و‌افسرده س و همیشه اشکش به راهه 

چیشو نفرین کنم کارمای زبون تلخش تو زندگیش منعکس شده 

درسته گاهی دلم خیلی میشکنه 

اما ذاتن اهل نفرین و کینه نیستم

و زود میبخشم😔

2740
انشالله زودتر حوب میشن الهه جونم مریضیش لعنتی اینجوریه ارنیکا که بچم تا ۲هفته بیشتر صداش خروسک بود.. ...

الهام جان خوبه گفتی

یعنی من نگران نشم!؟دکتر نبرم دوباره

حسام چندروزه داروهاش تموم شده دوباره از دیشب خروسکه وقتی گریه میکنه 

حلما هم سرفه سرفه 

امروز داروش تموم شد

میدونم چی میگی عزیزم

نمیگم از ذهنت ببر و فراموش کن

من میگم بهش فکر نکن چون اون عین خیالش نیس که اون حرفارو زده ولی تو داری خودتو داغون میکنی و اون هیچی به هیچی

بسپر بخدا

خدایا بامید تو    💚🏋🏻‍♀️🤸🏻‍♀️🧘🏻‍♀️ورزش در رمضا        
چقدر مارال جون آدمهاا وحشتناک شدن چطوررر میتونن واقعاا این جیزهارو بیان کن....من خودم انقد از زخم زب ...

واقعا نمیدونم چرا فقط یاد کرفتیم حرف بزنیم و فکر نکنیم چی به زبون میاریم که شاید همون یک کلمه روان یه ادمو بهم بریزه😔

خدایا بامید تو    💚🏋🏻‍♀️🤸🏻‍♀️🧘🏻‍♀️ورزش در رمضا        
واقعا نمیدونم چرا فقط یاد کرفتیم حرف بزنیم و فکر نکنیم چی به زبون میاریم که شاید همون یک کلمه روان ی ...

واقعااا الهه جون خیلی ناراحتم گاش قدرتی داشتم حرف هیچکس برام یک ذره اهمیت نداشت و تمام انرژی و قدرتم خرج زندگبمو بچه هام میشد ولی متاسفانه سر حرف مادرشوهرم خیلی تنش ایجاد شد تو زندگین و همه چی تهش این شد برام کلی مریضی و ناراحتی بچه هامو همراه داشت..نمیتونم ببخشم و ازش بگذرم امیدوارم ببینم اون روزی رو که جواب خیلی چیزهارو بده و من اروم بشم

عزیزدلم روح داماد عزیزتون شاد و قرین رحمت حق باشه درک میکنم منم داغ جوون دیدم میدونم چقدر ناراحت کن ...

فدای تو بشم عزیز دلم

اره به خدا بعضی ادمها عتیقن اونجا گه گفت داداش بمیرم برات میگفتی یکدفعه....چطور میتونن زبونشون انقددددد تلخ و وحشتناک باشه چه لذتی تو دل شکستن هست واقعا نمیفهمم...دست خودم نیست مارال چند وقتیه با خودم میگم خدا هستی واقعاا؟؟؟

الهام جان خوبه گفتی یعنی من نگران نشم!؟دکتر نبرم دوباره حسام چندروزه داروهاش تموم شده دوباره از دی ...

الهه جون نگران نباش خوب میشه صداش به من گفت چیزهای سرد نباید بدی همون چیزهای گرم مثل سوپ و فرنی و این چیزها...پلارژین داد و یک شربت دیگه با اسپری بینی

فدای تو بشم عزیز دلم اره به خدا بعضی ادمها عتیقن اونجا گه گفت داداش بمیرم برات میگفتی یکدفعه....چطو ...

خدا هست

نگاه فرشته هات بکن😍😍

من جواب ندادم

چون تو زندگی دیدم

خدا دیرگیره ولی شیرگیر

هرچی ناراحتم میکنه گریه میکنم تا از طریق اشکهام از قلب و روحم خارج بشه

و اجازه نمیدم کینه ها قلب مهربونم تیره کنه

اونایی هم که تکرار میکنن ازارشون رو 

خودم ازشون میگیرم

الانم گذشته رو بریز دور با فرشته هات خوش باش و 

تو که هنوز عاقبت و اخرت اونا رو ندیدی

واگذار کن به خدا و دلت صاف کن

دنیا خیلی کوتاه تر از اونه که بخواییم با غصه واسه رفتارهای ادمهای بیشعور فرصت هاش از دست بدیم

خدا هست نگاه فرشته هات بکن😍😍 من جواب ندادم چون تو زندگی دیدم خدا دیرگیره ولی شیرگیر هرچی نارا ...

خیلی خوبه مارال عزیزم که نمیذاری کینه تو دلت بمونه من خیبی بد کینه تو دلم مونده..و فکر کنم علت اصلیش فوت شوهرخواهرمه خیلی احساس تنهایی میکردم و نیاز  به کمک...ارنیکاهم ایمنیش پایین بود تو اون وضع اعصاب من همش مریض دوران خیلی سختیه وقتیم ازشون کمک خواستم به راحتی بهم گفت به من چه بچه های تورو نگه دارم من بچه دتترمو نگه میدارم توهم بده مامانت و بدتر از همه هر هفته خونه من بود  دیگه بریدمو گفتم این رابطه سمه خالیه تموم کنم تا ضربه نهایی رو بهم نزده

2706