2737
2734
عنوان

واقعا همه چی بده ؟

| مشاهده متن کامل بحث + 363 بازدید | 37 پست
همون تحریمو میبینم من از دیروز ذهنم مشغول شده که چند تا تاپیک عکس دیدم  ، اینا وضع مردم عادیه ؟ ...

خب بعضیاوضعشون ازاول خوب بوده گرونی روشون تاثیری نداره این عکساوضعیت همه مردموکه نشون نمیده مردم به قناعت رواوردن تابتونن دوام بیارن

🌹لطفا یه صلوات واسه سلامتی تودلیم می‌فرستین بهم بگین منم واسه حاجت رواییتون می‌فرستم🌹                           💚 اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُک 💚                   
کیا تو تاپیکای عکس اینجا بودن این ۲ ، ۳ روز؟ 

من دیدم

خونه داشته باشی ولی جرئت نداشته باشی به ارزوت که بچه دار شدنه برسی از ترس اینکه مث خودت خیلی چیزارو تجربه نکنه ارزو ب دل همه چی بمونه.همسرت امنیت شغلی نداشته باشه

خودت نتونی راحت حرفتو بزنی به چ درد میخوره

هيچ چيز به اندازه خرافات براي حكم راني بر توده سودمند نيست.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کارمند همه چیش عالیه؟ من همسرم کارمنده به معنای واقعی جر خوردیم زیر بار قسط وام نگیریم روزگار نمیچ ...

نه لینجور که میگن کارمند الان باید زندگیش سخت باشه ولی این خونه ها ، این وسایل ، این خورد و خوراک سختی که نیست هیچ کلی هم رفاهه ، لااقل توی این تاپیکا و توی اینستا خیلیا رو میشناسم کارمندن چجوری هر روز یه رستورانن ؟ چجوری مبل عوض میکنن؟ چحوری کل دکور عوض میشه؟

اصلا اره اینیتا رو ول کنیم اینجا چی، نمیدومم تاپیکا هنوز بالا باشن یا نه ولی  همه عالین

چند نفر بودن از ۸۰ میلیون جمعیت ایران؟

بعدم اینجا همه عادت کردن به بزک دوزک زندگی برسن، تو تاپیکا اونایی رو ندیدی که پول یه سونوگرافی ندارن؟ حسرت یه مسافرت داخلی به دلشونه؟

حال من، حال اون آدم زخمیه      که خودش دیده زخمش چقد کاریه، اما جایی نمیره      خوش نشسته بمیره...
2728
نه لینجور که میگن کارمند الان باید زندگیش سخت باشه ولی این خونه ها ، این وسایل ، این خورد و خوراک سخ ...

صد در صد یه کار دیگه ای دارن یا با همین وام واسه کلاس اومدن و جذب فالور اینکارو میکنن

من الان همسرم کارمنده

خونم بد نی چون پدرشوهرم داده 

جهازم بد نیست چون پدرم داده

خودمون چیزی نمیتونیم بخریم ک خواهر من

هيچ چيز به اندازه خرافات براي حكم راني بر توده سودمند نيست.
 اونایی ک میگن فقط خونه داشته باشیم .. خونه باشه کار نباشه . پول از کجا مباری شکمتو سیر کنی یا ...

نمیدونم بخدا من گیج شدم . پس اینکه میرمپن ۱۰۰ میلیون میدن یه پژو میخرن از کجا میارن؟

چند نفر بودن از ۸۰ میلیون جمعیت ایران؟ بعدم اینجا همه عادت کردن به بزک دوزک زندگی برسن، تو تاپیکا ا ...

دیدم اونا رم دیدم چرا ، ولی من فکر کنم هنوز بیشتر مردم تو رفاهن ،  اگه اینجوری نباشه چجوری ماشینای به این قیمت هنگفتو میخرن ، چجوری انقدر داخل تهران سه خونهدمعمولی که  ۷۰۰ ، ۸۰۰ میلیونه داره معامله میشه؟ اگه نمیشد که الان همه چی تهران نابود شده بود

2738

ببین اینجا هنوزم خیلیا وضعشون خوبه اما خب مسئله اینه که میتونستن بهترم باشن. مثلا الان یه ماشین خارجی رو اینجا یک میلیارد باید پول بدی تا بخری خب یه آدم پولدار که داره آنقدر میتونست قبلا با همین پول چندتا ماشین خیلی خوب بخره نه فقط یکی

یا مثلا من خودم شهرستان قبلا خیلی کم پیش میومد که فقیر و نیازمند خودشو نشون بده و تعدادشون کم بود اما حالا حتی سرشب میری بیرون میبینی یه سری سر سطل زباله هستن تا از توش وسایل بازیافتی سوا کنن بفروشن پولی دستشوو بگیره. یا رستوران‌ها و مغازه ها همیشه مشتری داشت الانم مشتری هست اما نه مثل سابق. قبلا حتی اقشار متوسط میتونستن ماهی یه بار برن رستورانی جایی اما الان مگه مناسبتی باشه

یا مثلا من خودم شهرستان قبلا خیلی کم پیش میومد که فقیر و نیازمند خودشو نشون بده و تعدادشون کم بود ام ...

من قبول دارم که قشر متوسط ضعیفتر شدن . اینو از خیلییی از تاپیکای اینجا میشه فهمید . ولی هنوز از دور میشه دید مردم زیاد خرید میکنن مردم سفر میرن مردم ماشین میخرن حالا شاید اونیکه میخواست مثلا ماشین ۵۰ ای که ماشین مناسب بود بخره الان اونو باید بده پراید ولی اونیکه یه بیزینسی داره اگه قرار باشه بیزینسش نچرخه خب کل مغازه های شهر باید تعطیل بشن . ولی حتما هنوز خرید زباده که این اتفاق نمیفته