2733
2739
عنوان

خیلی نگرانم....راهنمایی ام کنین

87 بازدید | 9 پست

سلام دوستان 

دختر من نزدیک ۲۰ ماهشه 

۹ ماهگی میتونست مامان بابا و داغ رو بگه

کم کم شیر هم بهش اضافه شد

یه سری کلمات مثل صدای بعثی حیوونا رو میگه یه کلماتی مثل توپ و در و پارک و سه و چهار

تلویزیون و تلفن رو هم دست و پا شکسته میگه

مشکل من اینه که دخترم به جز چهار تا کلمه بابا متمان شیر و داغ هیچی دیگه نمیگه 

آب رو هم حتی نمیگه...میگم آب میگه با 

یا شمردن رو باهاش کار میکنم میگم یک میگه دو میگم دو میگه سه میگم چهار باز میگه دو 

اصلن تلاشی نداره برا تکرار کردن کلماتی که باهاش کار میکنم 

هر روز کلی باهاش سلام و بله رو کار میکنم ولی اصلن نمیخواد بگه... 

دیروز فیلم های یازده ماهگی اش دو میدیم..تم ولی با الانش که ۲۰ ماهشه هیچ فرقی نکرده..... 😭😭😭

چکار کنم. ‌هیچ پیشرفتی نکرده... از نظر هوش و حرکت هم خوبه شکر خدا و مشکلی نداره

خیلی ناراحتم از دیروز 

یه چیز دیگه هم این که اصلن اهل بازی با اسباب بازی نیست 

اهل تی وی هم نیس 

عشق دیدم فیلم هاش تو گوشی هه

دوست داره براش کتاب بخونم 

با اسباب بازی اصلن بازی نمیکنه

فقط یه روسری سرش میکنه و هی سجده میره 

از نظر تمرکز هم خوبهدو  به حرفام توجه داره

احساساتمون رو قشنگ میفهمه 

خیلی بچه حرف گوش کنیه.... اصلن بچه شلوغی نیست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

عزیزدلمممم ماشالله..دوستم اصلا نگران نباش پسر من دوسالشه میگه 1.6.8.اصلا پشت سر هم نمیگه جالبه یسری کلماتو تو صحبت های منو باباش یاد گرفته...انقد کیف میده از دهن بچه بشنوی یه چیز جدید رو بچه شما فوق العاده باهوشه عزیزم اصلا نگران نباش.اگه یوقتا چیزی نمیگه یا تکرار نمیکنه اصلا بروش نیار سعی کن دایره لغاتشو با حرف زدنهای خودت یادش بدی نه اینکه وادارش کنی عینا تکرار کنه.باز مثتل میگم پسرم به عقب میگه عبق.اسب رو میگه ابس خوب مسلمه اقتضای سنشه 20سالش هم بشه که به عقب نمیگه عبق.خخخخخخ موفق باشی عزیزم تن بچه ت هم سلامت

عزیزدلمممم ماشالله..دوستم اصلا نگران نباش پسر من دوسالشه میگه 1.6.8.اصلا پشت سر هم نمیگه جالبه یسری ...

ممنون عزیزم

آخه هیچ تلاشی نمیکنه 

اصلن کلمات رو استفاده نمیکنه

وقتی میخواد بلندم کنه از جام میفهمم که آب میخواد

همه چیز رو با اشاره میگه 

حتی اگه گشنش باشه نمیکنه غذا 

میگه شیر... د  دفعه هم بگم شیر نیس...قانع میشه و هیچی نمیگه 

با اینکه بچه کم رویی نیس یا از حق خودش دفاع میکنه تو بازی ها

و روابط اجتماعی خوبی داره 

ولی این حرف نزدنش  و این عدم پیشرفتش نگرانم کرده

ممنون عزیزم آخه هیچ تلاشی نمیکنه  اصلن کلمات رو استفاده نمیکنه وقتی میخواد بلندم کنه از جام ...

نه عزیزم اصلا نگران نباش اصلا...بزار بچه راحت باشه حرف مردمم بریز دور منم انقدا حرف شنیدم الان میگم بزار بگه طرف من که میدونم بچه م چیزیش نیس انقد بگن خودشون خسته شن.همین که میفهمونه گشنمه تشنمه و با اشاره بهت چیزی رو میگه باهوشه برای حرف زدن هم تایم خودش رو طی کنه همچین عین بلبل حرف بزنه کیف کنی اقتضای سنشه.مثلا من به پسرم دوسه بار بلند شدنی گفتم یا علی طفلی هروقت وسایلاشو میخواد برداره از پله بالا بره یاعلی میگه.میدونه کارای اینطوری رو باید بگه یا علی اونو تو تو کار خودت بفهمون بهش نه مثل معلمای کلاس اول که میگن بگو آ...ب ..پ نه باید الان بچه راحت راحت بزاریش

عزیزم همه اینا رو انجام میدم 

ولی ت  حرف زدن تقلید نمیکنه اصلن 

تلاشی هم نمیکنه

مثلن با یه وسیله کار کنم... عین کار من رو انجام میده 

یا هر چیزی بخوره یا لیوان و شیشه اش ر  میندازه تو ظرف شویی 

به شدت بچه حرف گوش کنیه 

اصلن اهل خرابکاری نیس

کلی باهاش حرف میزنم شعر میخونم کتاب میخونم 

تو صورت و تو چشماش نگاه میکنم و حرف میزنم  ولی...😥

یا مثلن قبلن آهنگ می‌شنید... میرقصید و دستکش رو تکون پیدا  ولی الان فقط دست میزنه و اصلن نمیرقصه 

هرچی هم بهش بگی برقص و ادا دربیاری براش...کار خودش رد میکنه 

بچه باهوشیه...مثلن جور چینش رو خودش تنهایی حل میکنه 

یا حلقه های هوش رو

ولی هر کاری کنی رنگ ها رو و بزرگی و کوچیکی رو نمیخواد بفهمه 

نمیدونم من توقعم بالاست؟

2740
عزیزم همه اینا رو انجام میدم  ولی ت  حرف زدن تقلید نمیکنه اصلن  تلاشی هم نمیکنه مث ...

خواهرزاده من بعد دوسالگی حرف زد، نگران نباش. اون پسره البته، ولی تا قبل دوسالگی اصلا حرف نمیزد همش با اشاره.. حتی مامان بابا رو که تو یکسالگی میگفت چند ماه بعدش فراموش کرد و همونم نمی گفت. الان دو سال و ۴ ماهشه خیلی خوب حرف میزنه و جمله میگه، ارامشه خودتو حفظ کن استرست به بچه منتقل میشه اونم میفهمه.. براش شعر و کتاب زیاد بخون قصه بگو..باهاش بازی کن اسباب بازی و بی خیال بچه ها تو این سن زیاد اسباب بازی نمیخوان..خودت باهاش بازی کن و حرف بزن و شعر بخون،همینکه چند تا کلمه میگه نشون دهنده اینکه مشکل گفتاری نداره. اگه خیلی ناراحتیو نمی تونی خودتو کنترل کنی ببرش پیش متخصص اطفال