2733
2734
عنوان

خانمای وارد ب پخت حلوا

1981 بازدید | 12 پست

سلام دارم میرم نذری بپزم حلوا ،چیز زیادی بلد نیستم دو کیلو ارد دارم با یکم شیره انگور میشه دقبق طرز تهیه ی یه حلوای مجلسی رو بگید خدا خیرتون بده

به نکات زیر توجه شود: 👈  ۱-به زودی در این مکان تیکر بارداری به مدت ۹ ماه نصب میشود۲-بعد از آن تیکر تولد بچه هام تا یکسالگی نصب میشود.۳-ان شالله خداوند بهم دوقلو خواهد داد شاید هم ۳ قلو.هر تعداد فرزند قابل قبول است.حتی یکی.از دریافت نوزادان قبل از موعد تولد یا دچار خط و خش خوردگی یا هرگونه آسیب دیدگی معذوریم ۴-از شوخی های بیجا پرهیز شود نصب تیکر جدی است. ۵-عدم باور شما به این مساله تاثیری در نصب تیکر ندارد.۶-نصب تیکر با توسل به سرورم امام حسین ع انجام می شود.درصورت تمایل می توانید با ایشان تماس بگیرید و درخواست تیکر نمایید.همچنین می توانید از شعبه های دیگر نصب تیکر مانند شعبه علی اصغر ع و شعبه ابالفضل ع و ... درخواست نصب تیکر نمایید.۸-نامبرده بسیار سختی کشیده است.از چشم داشت به بارداری و فرزند دار شدن وی به شدت پرهیز شود.حتی شما دوست گرامی.۹-تنها در صورتی مجاز به کپی امضای بنده می باشید که صرفا از موسسه امام حسین ع و یارانش و خانواده و پدرومادر و جد و فرزندانش درخواست نصب تیکر کرده باشید.در غیر اینصورت طبق قوانین کپی رایت با شما برخورد خواهد شد۱۰-خواندن هر روزه زیارت عاشورا تا ۴۰ روز از شرایط دریافت تیکر می باشد.۱۱-فرزند یا فرزندانی که  به واسطه ی این موسسه و سایر شعب دریافت شوند دارای گارانتی بی قید و شرط مادام العمر خواهد بود.و من الله التوفیق 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

روغنت نه کم باشه نه زیاد ... شربتت سرد باشه شامل زعفران و گلاب و آب و شیره ای که داری، اگه شیره اش کمه یا کم شیرینه شکر هم بریز

ارد رو از همون اول با روغن تفت بده خالی تفت نده با روغن بهتره

اینا چیزهایی هست که من بلدم

گاهی داخل حلوا تیکه های گردو هم میریزم

ته دلتون آروم🌹 تاپیکم
2728
ببین چقدر شیره داری بهم بگو تا دستور بهت بگم و دیگه اینکه میتونی شیره انگور را کنار بذاری وشهد درست ...

نه میخام شیره هم باشه یه شیشس نمیدونم دقیق

به نکات زیر توجه شود: 👈  ۱-به زودی در این مکان تیکر بارداری به مدت ۹ ماه نصب میشود۲-بعد از آن تیکر تولد بچه هام تا یکسالگی نصب میشود.۳-ان شالله خداوند بهم دوقلو خواهد داد شاید هم ۳ قلو.هر تعداد فرزند قابل قبول است.حتی یکی.از دریافت نوزادان قبل از موعد تولد یا دچار خط و خش خوردگی یا هرگونه آسیب دیدگی معذوریم ۴-از شوخی های بیجا پرهیز شود نصب تیکر جدی است. ۵-عدم باور شما به این مساله تاثیری در نصب تیکر ندارد.۶-نصب تیکر با توسل به سرورم امام حسین ع انجام می شود.درصورت تمایل می توانید با ایشان تماس بگیرید و درخواست تیکر نمایید.همچنین می توانید از شعبه های دیگر نصب تیکر مانند شعبه علی اصغر ع و شعبه ابالفضل ع و ... درخواست نصب تیکر نمایید.۸-نامبرده بسیار سختی کشیده است.از چشم داشت به بارداری و فرزند دار شدن وی به شدت پرهیز شود.حتی شما دوست گرامی.۹-تنها در صورتی مجاز به کپی امضای بنده می باشید که صرفا از موسسه امام حسین ع و یارانش و خانواده و پدرومادر و جد و فرزندانش درخواست نصب تیکر کرده باشید.در غیر اینصورت طبق قوانین کپی رایت با شما برخورد خواهد شد۱۰-خواندن هر روزه زیارت عاشورا تا ۴۰ روز از شرایط دریافت تیکر می باشد.۱۱-فرزند یا فرزندانی که  به واسطه ی این موسسه و سایر شعب دریافت شوند دارای گارانتی بی قید و شرط مادام العمر خواهد بود.و من الله التوفیق 

من اینجوری درست می کنم خوب میشه

هرچقدر آردت هست 1.5 برابر شکر و دوبرابر آب و مقداری گلاب و زعفران دم کرده 

یعنی مثلا اگر 2 پیمانه آرد داری 3 پیمانه شکر، 4 پیمانه آب مقداری گلاب

آرد رو بدون روغن تفت میدی با حرارت متوسط تا رنگش کمی برگرده و نخودی رنگ بشه

بعد آرد رو الک کن

دوباره بریز تو قابلمه مقداری روغن مایع بریز روش تا تمام آرد خمیر و کمی روان بشه

توی یه قابلمه جدا آب و شکر و گلاب رو بذار کمی گرم بشه تا شکر تو آب حل بشه

بعد شربتت رو بریز رو آرد و روغن و تند تند هم بزن

حواست باشه روت نپاشه

اولش کاملا روان هست و آبکی

نا امید نشو همینطور مرتب هم بزن تا کم کم غلظت بگیره

زعفران دم کرده رو هم اضافه کن

اونقدر رو حرارت هم بزن که حلوا تو ظرف قشنگ جمع بشه و قابلمه رو که تکون بدی حلوا خودش حرکت کنه

بعد بریز تو دیس و تزیین کن

مارو هم دعا کن

2740

مزه این مدل حلوا با شیره انگور  رو قبلا چشیدی؟؟ 

من که یکبار کیک با شیره درست کردم اصلا طعمش رو دوست نداشتم

حالا یهو یه عالمه حلوا درست نکنی بدمزه بشه

اگر آردت دو کیلو هست شیرتو وزن کن 1 کیلو دقیق باشه

منظورمه آردتو با یه لیوان پیمانه کن مثلا اگر 20 پیمانه آرد داشتی 10 پیمانه شیره میخوای وسه تاهم آب

شیره وآب را باهم مخلوط کن تا کمی شیره رقیق شه بعد بذار رو حرارت تا ولرم بشه

آرد را بریز تو تابه وشروع کن تفت دادن تا جایی که بوی خامی آرد بره بعد مثلا برای 20 پیمانه آرد 300 گرم کره بندازو1 فنجان هم روغن مایع وتند تند هم بزن تا جاییکه آرد وروغن به خورد هم برن و بوی حلوا قشنگ به مشامت باید برسه

اندازه 1 ق مربا خوری پودر هل و 1 ق مربا خوری هم پودر گل محمدی بریز روی آردها و کمی دیگه تفت بده الان باید رنگ آردت طلایی متوسط شده باشه

ظرف حاوی آرد را بذار زمین ( بهتره از اینجابه بعد یه کمکی داشته باشی)

شروع کن ریز ریز شیره را توی حلوا بریزو یکی هم تند تند هم بزنه اواسط کار یکی دوبار هم تابه را تکان بده تا حلوا به سمت وسط جمع بشه( اگر احساس کردی حلوات روبه خشکی هست میتونی کمی شیر ولرم یا آب ولرم دوباره بهش اضافه کنی )

دوباره تابه را چند دقیقه روحارات بذار وتند تند تکان بده وقتی دیدی قشنگ خلوا تو ظرف میغلطه اون موقع آماده است

من چون اندازه هاتو نمیدونم بدون اندازه گفتم ولی خونه خودم قشنگ پیمانه همه چیو میکنم

میتونی حلوا معمولیدرست کنی شکر کمتر بریزی به جاش شیر بریزی من خودم اینجوری درست میکنم شیره تو رنگشم تاثیر میزاره 

برای مجلسی بودم حلوای معمولی درست کنی تزئنش مجلسی باشه یا حلوای مدرن درست کنی