2737
2734
عنوان

آشپزای حرفه ای سوال دارم

205 بازدید | 21 پست

میخوام‌عدس پلو بپزم ....بیشتر از مقدار همیشگی مه ... نسبت ها رو بلد نیستم ...چون چشمی میذارم همیشه ....

به من بگید نسبت گوشت و برنج و عدس چه جوریه ...

ممنون ازتون

نام کاربری م، motherhood هست. 😊                 اسم پسرم هود نیست😏
والا ما ب نسبت کاری نداریم همینجوری میریزیم میره تو غذا

منم اینجوری ام ولی خالا که میخوام زیاد درست کنم بابد بدونم 

....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دوبه یک برنج دوپیمانه عدس یک پیمانه حتی اگه بخوای نزری برای هزار نفرم بزاری همینه گوشت روهم چشمی میریزم من ولی شما میتونی نفری دو سه قاشق پر حساب کنی پیاز سرخ شده هم زیاد بریز خیلی خوشمزه میشه

میشه برای سلامتی وبه موقع اومدن توراهیم یه صلوات بفرستین ممنونم 🙏🙏🙏
2731
دوبه یک برنج دوپیمانه عدس یک پیمانه حتی اگه بخوای نزری برای هزار نفرم بزاری همینه گوشت روهم چشمی میر ...

ینی پیمانه عدس نصف بدنج؟

مثلا ده پیمانه برنج ۵ تا عدس؟ چقدر گوشت؟ اینش مهمه عاقا .... پیاز داغ و کشمش هم حتما هست ...اونا حالا چشمی

عدس رو معمولا نصف پلو میریزن، ولی به نظر من اونجوری کم عدس میشه، من ۳ پ برنج، ۲ پ عدس میریزم. برای گوشتم اگه چرخی هست و میخوای قلقلی کنی نفری حدود ۵۰ گرم، اگه غذای نذریه. برای مهمونی خونه خودت بیشتر بریز و گرنه کم میشه. 

منم اینجوری ام ولی خالا که میخوام زیاد درست کنم بابد بدونم  ....

چه جالب حالا من مادرم طوری بهم یاد داده که همه چیز رو حتی آش و فسنجون وماکارانی روهم نفری میتونم حساب کنم که همیشه دعاش میکنم خیلی خوبه اینجوری اگه بخوای واسه صد نفرم بزاری دیگه نگرانی نداری همیشه هم طعمش خوب میشه مثل همیشه میشه

عدس رو معمولا نصف پلو میریزن، ولی به نظر من اونجوری کم عدس میشه، من ۳ پ برنج، ۲ پ عدس میریزم. برای گ ...

نه قلقلی نمیکنم ...میخوام مثل مایه ماکارونی کنم منتها بجای رب زعفرون و دارچین ...

همون نفری ۵۰ گرم درسته؟ینی برای ۱۵ نفر  هفتصدگدم دیگه خوب؟یا کمه؟

2738
چه جالب حالا من مادرم طوری بهم یاد داده که همه چیز رو حتی آش و فسنجون وماکارانی روهم نفری میتونم حسا ...

آفرین چه خوب ...

حالا به من بگو برای ده پیمانه برنج ۵ پیمانه عدس چند گرم گوشت؟خیلی لازمه بدونم توروخدا

ینی پیمانه عدس نصف بدنج؟ مثلا ده پیمانه برنج ۵ تا عدس؟ چقدر گوشت؟ اینش مهمه عاقا .... پیاز داغ و کش ...

ببین مثلا شما برای یه بشقاب برنج که برای خودت میکشی چند قاشق گوشت میریزی که خوب پر ملات میشه همونو حساب کن دیگه مثلا گوشت چرخ کرده رو برا ده نفر به نظر من ۲۵ تا ۳۰ قاشق گوشت حساب کن کشمش هم میتونی همین جوری قاشقی حساب کنی

نه قلقلی نمیکنم ...میخوام مثل مایه ماکارونی کنم منتها بجای رب زعفرون و دارچین ... همون نفری ۵۰ گرم ...

آره خوبه، محض احتیاط ۱۰۰ گرم بیشتر بریز. مایه گوشتی رو داخل برنج موقع دم میریزی یا جدا؟

ببین مثلا شما برای یه بشقاب برنج که برای خودت میکشی چند قاشق گوشت میریزی که خوب پر ملات میشه همونو ح ...

اوهوم ..... بازم تبدیل قاشق به گرم سختمه ....

باید بخرم زیاد بعد قاشقی بردارم ...

اگه جواب گرمی کسی نداد همین کار میکنم ....

مرسی ازت

آره خوبه، محض احتیاط ۱۰۰ گرم بیشتر بریز. مایه گوشتی رو داخل برنج موقع دم میریزی یا جدا؟

نه جدا درست میکنم و روی دیس تزیین میکنم ... منتها پرگوشت دوس دارم ...

2706