2733
2739
عنوان

خانوما ، زندگی دیگران هیچ ربطی به ما نداره

| مشاهده متن کامل بحث + 3516 بازدید | 311 پست

این درست مثل اینکه شما بگی یکی می خواد مواد مخدر استفاده کنه به ما ربطی نداره ازدواج تو سن پایین تبعات اجتماعی داره به به خاطر همین تو اکثر جوامع متمدن روش حساسیت هست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بحث دخالت و قضاوت نیست بحث مبارزه با یه فرهنگ غلطه که دختر ها رو به زور و در سن پایین شوهر میدن . بدون اینکه درک درستی از زندگی داشته باشن و جایگاه موجه اجتماعی داشته باشن یا تحصیلات و موقعیت شغلی مناسبی داشته باشن بحث این چیزاست . وگرنه 8 سالگی ازدواج کردن یا 50 سالگی ازدواج کردن یه نفر چه نفع یا ضرری برای کسی داره

خدایا ازت ممنونم که بهترین شوهر دنیا رو نصیبم کردی   
2728

خانوما ، 

فیلم " من ترانه ۱۵ سال دارم " رو نگاه کنید ...   

پایِ دوست داشتنت❤️، دخترانه ایستاده‌ام👰، درست مثلِ درختِ کاج🌲روبرویِ پاییز🍂🍁...           🚫 مخاطبِ پست ها و تاپیک های بنده ، خانوم های سایت ♀️ هستن وَلا غیر ! 🚫                                            

با بچه جماعت بحث منطقی کردن بی فایده اس. 

کریستین بوبن نویسنده مورد علاقه من تو کتاب دیوانه وار می‌گه هنر اصلی هنر فاصله هاست. زیاد نزدیک به هم می سوزیم. زیاد دور از هم یخ می زنیم. باید جای درست را پیدا کنیم و همان جا بمانیم.برای من عجیبه ما معتقدیم به دوری و دوستی ولی اصرار به ازدواج داریم. بله فرار از تنهایی نیاز به حس امنیت و یک رابطه جنسی مستمر و سالم و در نهایت فرزند آوری هست ولی باید به این جنبه هم فکر کرد که چقدر دوست داشتن واقعی را با عادت کردن به ف*اک دادیم؟ حسابش را کردیم که چقدر استعداد خصوصا زنان به تبع ازدواج از بین رفته؟ حسابش رو کردیم که چقدر آدم مهاجرت تحصیل تو بهترین دانشگاه ها شغل در یک شرکت بین المللی و یا دنبال کردن هنر و کار مورد علاقه رو گذاشتن پای این حضور همیشگی کنار هم ؟ پس اگه زندگی شما از عشق ناب به عادت رسیده اگه ازدواج شما چیزی شبیه به توقف پروژه توسعه فردی بوده اگر برای رشد یک نفر باید جای پایش روی شانهء له شده دیگری باشد اگر فارغ از فشار خانواده و دید جامعه و قانون آدم ثروتمند و قدرتمندی بودید انتخاب شما در این لحظه دیگه همسر شما نیست باید بگم چیزی شبیه به مرگ تدریجی رو تجربه می کنید. برای دوباره عاشق شدن و عاشق موندن تلاش کنید به طول زندگی فکر نکنید مهم نیست چند روز و چند سال کنار هم هستید به عرضش فکر کنید به اینکه از لحظه لحظه ی زندگی کنار هم لذت بردید یا نه برای من خیلی عجیبه آدم ها از خیانت می ترسند اما از عادت نمی ترسند آدم مگر چند بار زندگی می کنه که بیست سی چهل سال رو با کسی بگذرونه که لاجرم باید با اون باشه دوستش نداشته باشه و مثل یک کارمند مثل یک هم‌خانه باهاش ادامه بده.
2738
😊  این دقیقا دخالت توو زندگی دیگرانه ... اگر غیر قانونیه ، خودقانون باید پیگیرش شه ، نه این ...

تجربه ثابت کرده قانون هیچ غلطی نمیکنه تو اینجور مواقع تا مردم سفت سخت پیگیر نباشن مثل دزدیده شدن نوزاد تو بیمارستان مثلا قانون چیکار کرد این مردم بودن که پیگیر شدن و بچه پیدا شد یا خیلی ازین جور مثال ها که اینروزا شاهدش هستیم 

این اسمش دخالت نیست اگه همه کلشونو تو برف کنن جامعه ازینم وحشتناک تر میشه 

کاش اول فرق بین دخالت و فرهنگ سازی رو متوجه بودی 

😊  این دقیقا دخالت توو زندگی دیگرانه ... اگر غیر قانونیه ، خودقانون باید پیگیرش شه ، نه این ...

اون خانم تایپک زد و از دوستان نظر خواست

جالبه که خودش انقدر منطقی برخورد کرد..ما اونجا دخالتی ندیدیم...این تایپک شما هم صرفا برای بیان عقیده تون هست و با عنوانتون کاملا مخالفه..عدم دخالت جالبه

بزرگتره آره به ما ربطي نداره چون عاقل و بالغ هست ولي دختر كوچيك كه خونوادشم آدماي نفهمي هستن بايد راهنمايي شه و حمايت شه ازش ! اون هيچ گناهي نداره كه توي اون شرايط قرار گرفته ! ما مردم بايد اونقدر اطلاع رساني كنيم تا به گوش همه برسه تا بشه ازش حمايت كرد

به نظر من سکوت در برابر همچین مسائلی بی وجدانی هست از انسانیت و اخلاق به دور هست

چون اون دختر خیلی کوچیک بود و اصلا متوجه نبود که این ازدواج چه تاثیری تو زندگیش داره

پدر و مادر و اطرافیانش هم که اگر فهم و درک و شعور و فرهنگ درستی داشتن این بلا رو سر بچه نمی آوردن

بی انصافی هست دیگران سکوت کنن بگن به ما چه؟!به جهنم!به درک!بچه خودشونه اصلا بزار آتیشش بزنن!!!

دل داده ام بر باد * بر هر چه بادا باد...
2706