2733
2739
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 903689 بازدید | 5926 پست

دوستان عزیزم سلام

من دارم کتاب "زنان زیرک" رو مطالعه می کنم چون قبلش کتاب" خود برتر" رو مطالعه کردم و واقعا کتاب زنان زیرک به من کمک کرده اون شخصیت خود برتر رو بسازم و این واقعا عالیه.

یه نکته ی مهمی که از کتاب زنان زیرک یاد گرفتم این بود که یاد بگیرید برای همسرانتون مادری نکنید. بچه ها همیشه نسبت به مادرانشون مطمئن هستن و میدونن که هرچقدر هم شیطنت کنن بازم مادرشون هست و هواشونو داره برای همینم هست که شما وقتی برای همسرانتون مادری می کنین اونا با خیال راحت هر کاری دوس دارن انجام میدن و همین طور بی توجهی نشون میدن.

دوستان حالا یه سوال پیش میاد که چطوری مادری نکنیم؟ به نظر من خوب به رفتارهای مادر همسرتون با همسرتون دقت کنید مادرا معمولا نگرانن بچه هاشون کجا رفتن، چرا دیر اومدن، غذا خوردن یا نخوردن، چی دوس دارن بخورن و ...

من تجربه ی خودمو میگم

تقریبا ۱۰، ۱۲ روز پیش منو همسرم بحث کردیم و من واقعا از رفتار همسرم ناراحت شدم. شب رفتم خونه پدرم اما خودم به همسرم زنگ نزدم دعوتش کنم برادرم تماس گرفت و دعوتش کرد. شب وقت برگشتن تمایلی به بازگشت نشون ندادم و خونه ی پدرم موندم، دیگه نه تماسی گرفتم نه پیامی دادم فرداشب همسرم پیام داد: بیام دنبالت؟

تازه با کلی ناراحتی و منت رفتم خونه ی خودم و البته اجازه ندادم کسی هم بفهمه

۴ روز پیش بحثی بین همسرم و خانواده ش پیش اومد که از اون روز تا حالا هر روز مادرش زنگ میزنه همسر من جواب نمیده، مادر همسرم به من زنگ میزنه میپرسه خونه ست یا رفته بیرون؟ غذا خورده؟ زنگ میزنم ولی جواب نمیده!

همسرم الان ۴ روزه خونه پدرش نرفته و به قولی ناز کشیدن اونا باعث شده طولانی تر بشه!

تفاوت رفتار من با مادر همسرم: ایشون مکررا تماس می گیرن حتی اگر جواب نده ولی من نه تماس می گیرم نه پیام میدم اگرم بگیرم فقط یکبار نه بیشتر، ایشون احوال پسرشو از من میپرسه که باعث میشه همسرم متوجه بشه مادرش تماس گرفته ولی من تحت هیچ شرایطی احوال همسرمو از مادرش یا کسی دیگه نمی گیرم، ایشون نگرانه پسرش غذا خورده باشه یا نه ولی من همیشه با خودم میگم گشنه نمیمونه یه فکری به حال خودش میکنه و ...

با تمرکز روی رفتارهای مادر همسرتون یاد بگیرید فقط همسری کنید نه مادری!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یه نکته ی جالب دیگه از کتاب زنان زیرک: 

غر زدن شما در واقع نوعی جایزه به مرد است.

"هنگامی که شما شروع به غر زدن کردید، رفتار شما داستانی دیگر را به نمایش گذاشت: " کوچکترین کارهایی که انجام می دهی، روی من تاثیر می گذارند." به همین دلیل او لذت می برد و با این کار به او اطمینان خاطر می دهید که اهمیت زیادی برایش قائل هستید."

من خیلی زیاد شنیده بودم و خونده بودم که غر نزنید اما دلایل منطقی این کتاب کاملا منو قانع کرد که چرا نباید غر بزنیم.

توی این کتاب اشاره کرده وقتی رفتار خوبی نمی بینید یا همسرتون بی توجه هستن وقتشه که کمی عقب بکشید. ولی مثال های ملموسی براش بیان نکرده! از بانو آرتمیس عزیز و بقیه ی دوستان عزیز میخوام لطفا با مثال و یا تجربه ی شخصی این عقب کشیدنو واضح تر بیان کنن. ممنونم

2728
ملکه جان به نظرم خود عدم اعتماد به نفس هم از دوست نداشتن خود هست یا برعکس . اینا بهم وابسته هستند . ...

اوهوم 

الان مثلا منم شماها گفتین ک خواهرشوهرتو محل نده ندید بگیرش اما اگ یکی دیگ مث مامان یا خواهر یا یکی از شماها بهم بگین اون نفهمی کرده موضعم سریع عوص میشه

البته این ی مثال بود

و گرن این چند روز هم خودش اینقد بچه جلوه داده ک اصلا دوس ندارم برم خونشون  و خالمم شستشو مغزی داده اونم خیلی تحویل نمیگیره

کاملا موج های منفیشونو دریافت میکنم

تعجبم از اینه اون نمیفهمه اما خالم ک میفهمه باید بهش بگ زن و شوهرن شاید خلوت کردن

ن اینک خودشم بازیچه حرفای دخترش بشه

ی صلوات‌برای حاجتم‌میفرستی ممنون
توی این کتاب اشاره کرده وقتی رفتار خوبی نمی بینید یا همسرتون بی توجه هستن وقتشه که کمی عقب بکشید. ول ...

منم این سوالم بود

خیلی فک کردم

ب این نتیجه رسیدم ک مثلا بیشتر سر خودمو با کار خونه گرم کنم مثلا تو اشپزخونه ک مدامم نگ چرا تو قیافه ای یا حرف نمیزنی

یا برم تو اتاق مشعول ی کاری مث کتاب خوندن یا کار هنری بشم یا حتی ارایش برای خودت

اگ اینام‌نمیشه دور تر ازش بشینم و تو خیالات خودم باشم

من نتیجه گرفتم از اینا

ولی نمیدونم دیگ چ چیزایی هست

بیشتر مثالا برا ققبل ازدواجه مثلا میتونی دیر زنگ بزنی دیر اس بدی دیر جوابشو بدی

همیشه باهاش بیرون نری و اینا ولی خب مثالاش حدقل برای من کارساز نیس

یا برای کساییک زیر یک سقف رفتن دیگ

ی صلوات‌برای حاجتم‌میفرستی ممنون

سلام خانما.

منم دارم کتاب زنان زیرک رو میخونم ... چقدر برای من کارساز هست. یه جورایی هم یادت میده و هم یادآوری میکنه که چقدر باارزشی...

من چندتا کار انجام میدادم که فکرشو نمیکردم مادرانه باشه..!!!

هنوز اولای کتاب هستم و امیدوارم تا آخرش که میخونم چیزای زیادی یاد بگیرم و قوی تر بشم.

راستش دقیق یادم نیست که این مساله رو توی کتابی خوندم یا نه، چون این تصمیم رو من تقریبا 10سال پیش گرف ...

خدا رو شکر عزيزم ولي من متاسفانه نمي تونم  بهش اعتماد کنم چون خراب ميکنه ... ترجيح ميدم بگم که درست انجام بده تا دوبارع کاري نشه ولي من فعلا دارم کتاب زنان زيرک رو ميخونم و  سعي دارم رفتار هاي مادرانه مو کنار بزارم  

نياز دارم  يه روز از خواب بيدار شم و ببينم  همه چي کابووووس بوده  و من دوباره همون دختر کوچيک 5 ساله ام که کنار مامانش ميخوابيد و تا دستاي مانش رو نميگرفت خوابش نميبرد  لطفا برام دعا کنيد  از اين برزخ بيرون بيام و همه چي درست بشه .درضمن من کاربرقدمي ام 
2738
خدا رو شکر عزيزم ولي من متاسفانه نمي تونم  بهش اعتماد کنم چون خراب ميکنه ... ترجيح ميدم ب ...

به نظرم شما بعد از زنان زیرک "زن واسپرده" رو هم بخونید

اون‌ کتاب کمک می کنه سپردن کارها به همسرتون و اعتماد کردن براتون راحت تر شه.

به نظرم شما بعد از زنان زیرک "زن واسپرده" رو هم بخونید اون‌ کتاب کمک می کنه سپردن کارها به همسرتون ...

ممنون از راهنمايتون گلم 

نياز دارم  يه روز از خواب بيدار شم و ببينم  همه چي کابووووس بوده  و من دوباره همون دختر کوچيک 5 ساله ام که کنار مامانش ميخوابيد و تا دستاي مانش رو نميگرفت خوابش نميبرد  لطفا برام دعا کنيد  از اين برزخ بيرون بيام و همه چي درست بشه .درضمن من کاربرقدمي ام 
راستش دقیق یادم نیست که این مساله رو توی کتابی خوندم یا نه، چون این تصمیم رو من تقریبا 10سال پیش گرف ...

چطور میشه توی مسائل مالی دخالت نکرد؟

من خیلی حرص میخورم سر این مسئله!!

و نمیدونم چیکار کنم که برام مهم نباشه

همسر من دست و دلبازه، برای من کم نمیذاره اما برای خونوادشم خرج میکنه بدون حساب

برای مادرشم خرج میکنه و خیلی دوس داره هرکاری از دستش برمیاد براشون انجام بده و حتی با هزینه خودش دکتر ببرتشون و دارو بخره و....

من خیلی دوس دارم از اینکاراش قلبا راضی باشم و خودمم آرامش داشته باشم

ولی نمیتونم

نمیدونم باید چیکار کنم که ذهنمو درگیر نکنم

من آدم مقتصدی هستم متاسفانه یا خوشبختانه!

بخاطر همین دوس دارم بتونیم پس انداز هم کنیم

راجبه پس انداز باهم حرف زدیم قبلا 

ولی وقتی پای خونوادش وسط باشه دوس داره خودش پوله همه چیو حساب کنه و اعتقادش اینه چون براش زحمت کشیدن دوس داره جبران کنه براشون

من نمیدونم چجوری باید هضم کنم اینو و به آرامش برسم

شرایط زندگی شما رو نمیدونم ولی همسر من نرم افزار حسابداری داره که تمام هزینه ها رو ریز به ریز هرروز ...

پدرمادرایی که دختر ندارند یا پسر ندارن چی میشه پس بنده های خدا، 

این حرف منطقی نیست اصلا

سلام دوستان عزيز کسي هست کتاب  زن کامل رو خونده باشه اره راجبش  بهم بگيد چه طور کتابيه 

من اصلا سرو زبون ندارم حتی تو حرف زدن با بچه ها هم کم میارم مثلا تو کل کل یا بحث های عادی میخوام جواب کسی رو بدم هیچی تو ذهنم نمیاد یا طرف مقابل راحت میتونه نظرمو عوض کنه یا وقتی مطمئنم چیزی درسته اصلا نمیتونم دلیل بیارم ثابت کنم در کل بی سروزبونم لطفا راهنمایی کنین

من اصلا سرو زبون ندارم حتی تو حرف زدن با بچه ها هم کم میارم مثلا تو کل کل یا بحث های عادی میخوام جوا ...

عزیزم زیاد کتاب بخون چون باعث میشه هم آگاهیت بالا بره و حرف برا زدن داشته باشی هم دایره ی واژگانت میره بالا

پیشنهاد دیگه م هم اینه که هر روز یه متنی بنویس مثلا حرفهای معمولی که باید بزنی یا هر چیز دیگه بعد با گوشی صداتو ضبط کن گوش کن ببین کجاش گیر می کنی دوباره از اول تمرین کن و باز ضبط کن اینقدر تکرار کن تا کاملا مسلط بشی

یه پیشنهاد دیگه هم اینه که اعتماد به نفستو ببر بالا عزیزم دیگه سر و زبونت خودش باز میشه

2706