2737
2734
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 900558 بازدید | 5926 پست
مثلا دو تا خانم در یک شرایط مساوی هستند. یکی کانون روابطش روی دیگران زوم شده و اون یکی روی خودش و اه ...

عالی بود پرنسس. 

من تشخیص میدم مادرم جزوافرادی

بود که تمرکزش بشدت روی خودش بود واهدافش. 

اماااااااا

به علت این تمرکز، از مکروسیاست اطرافیانش

غافل شد. 

بنظرم خوبه که تمرکزمون روی خودمون باشه

ولی بنابه اطلاعاتی که جدیدا اشناشدیم(حداقل برای خودم جدیده) ازجهان بینی ونوع مکر اطرافیان هم تاحدی

مطلع باشیم. 

فکرمیکنم گروهی که شما ذکرکردی تمرکزشون

روی اطرافیان هست.... درواقع زیادی

نگران مکراطرافیان هستن واین درصد ازنگرانی

هم اشتباهه. البته من برداشتموگفتم. ونمیدونم

درست موضوع رومتوجه شدم یانه

شکرت خداجون
بیتا جون در این مورد اگه ممکنه با جزئیات بیشتری توضیح دهید  چطور میشه مرد رو از جهت قدرت ارضا ...

راستش بنابه تجربه خودم این حرفارومیگم. 

ازنظرمن مهارت مردپروری خیلی برای یک

زن نیازه. 

ما مردهامونو دوباره تربیت میکنیم

میتونیم باهرجمله که اززبونمون

خارج میشه اعتمادبنفسشو بکوبیم یابسازیم. 

یه مرد درحالت ایده ال قوی وتوانمند وارد

زندگی زناشویی میشه. 

اماحقیقت جامعه چیز دیگه ای هست. 

اصولا بعلت تربیت مادرهاشون

گاها بچه ننه. بی عرضه. تن پرور. تنبل

بارمیان وزن مجبورمیشه جورهمسر روبکشه. 

ولی بنظرم راهش این نیست. وباید

خودمون دوباره مرد رو تربیت کنیم

ومسیولیت پذیرباربیاریم. 

مثل یه بچه پابه پاش بریم ولی مثل یه مادر

مسیولیتهاشو سبک نکنیم

چون بعدمدتی اتفاقی که خودت گفتی

میفته. یعنی مرد براحتی خودشوکنارمیکشه

وزن ازپادرمیاد. 

شکرت خداجون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
در مورد آدمهای دخالت گر چیکار میشه کرد ؟ خصوصا اگه این افراد از نزدیکان باشند . یک مورد از این افراد ...

تو یه وب سایتی در مورد دخالت دیگران خوندم که:

دخالت دیگران، می  تواند انسان را عصبانی و ناراحت کند. در این مواقع:

۱) آرامش خودتون را حفظ کنید. حرفی نزنید یا کاری نکنید که بعدا پشیمون بشید. اگر خیلی عصبی می شوید، بلند شوید و برید حای دیگه چند تا نفس عمیق بکشید و بعد برگردید. « مدیریت خشم»

۲) دخالت دیگران را به خودتون نگیرید.فکر نکنید آدم هایی که دخالت می کنند خصومت شخصی با شما دارند.  آنها یا واقعا از سر خیرخواهی و کمک این کار را می کنند( چون خودشون تجربه قبلی داشتند) یا می خواهند احساس کنند آدم مهمی هستند. پس حقیقت اینه، دخالت آنها به خاطر بی کفایتی شما نیست با به دلیل حسن نیت یا عدم اعتماد به نفس آنهاست. 

۳) سعی کنید به نظرهاشون توجه کنید.  خیلی وقت ها، وقتی کسی نظر می دهد، فقط می خواد که نظرش شنیده بشود.همین براش براش کافیه که احساس کند دیگران حرفش را شنیدند و خیلی دنبال اجرای نظرش نیست.  برای همین وقتی نظر می دهند به چشم هاشون نگاه کنید و خوب به حرفاشون گوش بدهید. حتی جمله ای بگید که یعنی متوجه نظر آنها شدید. مثلا بگید، واقعا! شما خودتون اینجوری بچه داری می کردید؟ یا چه جالب! شما این مدلی را پیشنهاد می دهید.برای اینکه بفهمند خوب حرفاشون را شنیدید، حتی نظرشون را تکرار هم بکنید. 

۴)  نادیده بگیرید!!  اگر دخالت هاشون زیاد نیست یا فقط رو یه موضوع خاص، نظر می دهند و به بقیه کارهاتون کاری ندارند، ازش بگذرید و خودتون را درگیر نکنید.

۵) اگر می خواهید باهاشون صحبت کنید، فقط در مورد احساستون حرف بزنید. جمله ای بگید که با «من»،  شروع بشود. مثلا،من ناراحت می شوم، وقتی بهم می گید....... یا احساس می کنم بچه داری منو قبول ندارید  وقتی که......

۶) مرزها را مشخص کنید و به آن پابند باشید. اولا، خیلی مختصر و خلاصه، مرزهاتون را بیان کنید. به این می گویند، «بیان خشم»، بیان ناراحتی و خشم باید کوتاه و.مختصر باشه...نباید عصبانی بشید، انتقاد کنید، سرزنش کنید..بحث کنید....کوتاه حرفتون را بگید و برید...اگه نگرانید بحث بشود، بعد اینکه حرفتون را زدید، بلند شید و به یه بهونه ای برید آشپزخونه...اتاق....ولی تحت هیچ شرایطی، به بحث بر نگردید... 

مثلا خیلی آروم و محکم بگید، ممنونم که می خواهید کمک کنید ولی این بچه خودم است. یا شنیدم که چی گفتید ولی من سبک بچه داری خودمو دارم.

تمام، ختم کلام.

و برید...

و دوم اینکه به مرزهایی که تعریف می کنید پابند باشید. هر بار که دخالت کردند، همین جواب را بدهید. یعنی یه جواب داشته باشید و.مدام اون را تکرار کنید. 

اینجوری متوجه می شوند شما از موضعتون کوتاه نمی آیید. 

تو یه وب سایتی در مورد دخالت دیگران خوندم که: دخالت دیگران، می  تواند انسان را عصبانی و ناراحت ...

در مورد بیان کوتاه خشم، باز هم یه مثال از اقوام همسرم دارم. 

مراسم ختم پدرشوهرم، دو تا برادرها ( همسر من و برادر شوهرم)، هزینه ها را پرداخت می کردند. شاید هشتاد یا نود درصد هزینه ها را همسر من پرداخت کرد. من اصلا با این موضوع مشکلی نداشتم. چون پدر شوهرم را خیلی دوست داشتم. 

ولی جاری ام از این موضوع خوشحال نبود. 

یک روز که همه خواهرها جمع بودند، رو به جمع گفت:« ما سالها پول پس انداز کردیم که خونه بگیریم.  حتی من برای خرید خونه تمام طلاها و بیشتر جهیزیه ام را فروختم.  انصاف نیست همسر من   هزینه ها را بده و بیشتر پس اندازمون خرج هزینه های کفن و دفن بشود. در حالی که بقیه بچه ها،  با وجود اینکه وضع مالی خوبی دارند هیچ مشارکتی تو دادن هزینه ها نداشته باشند. پیشنهاد من این است،  هزینه های کفن و دفن به نسبت سهم الارث،  پرداخت بشود.  »

این را گفت و سریع رفت سمت آشپزخانه...بعد رفتن او، بلوایی به پا شد...خواهر شوهرهای من که خیلی آدم های با سیاست و.خودداری بودند، شروع کردند به اعتراض.... یه واکنش های عصبی نشون دادند و. حرف هایی زدند که من خودم متحیر مونده بودم.... ولی جاری ام از آشپزخونه بیرون در نیامد..هر چه گفتند، همونجا موند.....همین رفتارش خواهر شوهرهام را بیشتر عصبی کرد...هر چه می گفتند، جاری ام بیرون نمی آمد...

اخر، همسرم دخالت کرد و با تعجب دیدم که چطور در دفاع از جاریم، روبروی خواهراش ایستاد....

نهایتا هم حرف جاری ام را انجام دادند و همه هزینه ها را از محل دارایی پدر شوهرم پرداخت کردند....

سلام . دوره های خاصی داره و شرایطش چطوره؟ توضیح میدین کمی

عزیز من خودم سه تادانشگاه درس خوندم، اما اونچه تو دانشگاه میگن اغلبش به کار زندگی روزمره نمیاد، درس حقیقت و زندگی و رفتار و اخلاق چندان درش نیست

اما تو حوزه آدمای پاک میان و ایمانشون واقعیه، ادمایی که فقط حرف دین نمیزنند عمل میکنن، ب زندگی آدم نظم میده چون صبح باید بخاطر حوزه رفتن بلندشی و نماز صبح بخونی، بعد یک ساعت و خورده ای کارای خونت رو بکنی یا غذا بزاری.

بعد از ۸ صبح هست تا یک و نیم ظهر حدودا ، ۳ تا کلاس داریم، بین کلاسها هم آنتراکت هست

که توش درسهای زندگی میدن بهمون، مارو با مفاهیم واقعی قران آشنا میکنن، از اخلاق میگن ، کلاس استاد مطهری و اشنایی با اندیشه های والای شهیدمطهری داریم، کلاس فقه داریم که بااحکام روزمره زندگی آشنا میشیم، کلاس قران داریم که استادش روش صحیح خوندن قران و روان خوانی اون و تجوید رو یادمون میدن

یه محیط پویا و گرم... که کمک میکنه واقعا آدم در زندگی بهتر رفتار کنه و تمام لحظات از خدا غافل نشه، ظهرا نماز جماعت تو مسجد میریم که همون بغل حوزه هست و هرکی بخادمیتونه بره برا خودش چایی بریزه، غذا گرم کنه و بخوره

یخچال و سینک و گاز داره، دسشویی، وضوخونه

خلاصه ده ها بار از تصورات هممون بهتره و من مدام فکرمیکنم حوزه برای هر انسانی واجبه! چون چه زن باشی چه مرد، اثرات خیلی مثبت رو ایمان و اخلاقت میزاره و بهت درس اخلاق و صبر میده .

فکرت انقد مشغول درس و تحصیل معارف و تعالی معنوی و علمی میشه که کینه های قبلیت و مشکلاتت کم رنگ میشن...

تازه میفهمی علوم دینی، معارفی، قرانی چقدر گسترده و متنوع هستن و چقدر علم ماکمه. من خیلی استادهامو دوسدارم چون خودشون آدمای بزرگ و گلی هستن که بعضا خیلیم مشاوره های خوبی میدن...

تازه کلی برنامه های فرهنگی کنارش میزارن مثل مباحث تربیتی، سمینارهای روانشناسی، اردوهای تفریحی زیارتی، تحصیل اونجا رایگانه، مهد هم داریم برای بچه ها

عزیز شهریور ثبت نامش هست، پاره وقت داره که سه روز در هفته هست و تمام وقت که ۵ روز هست در هفته. همه سنی هم میتونه ثبت نام کنه، هرسال دوترم هست.سال دیگه میتونید شهریور برید تو سایتش ثبت نام کنید

https://whc.ir

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
2740
سلام . دوره های خاصی داره و شرایطش چطوره؟ توضیح میدین کمی

بعد اینکه حوزه از سطح دو شروع میشه، در بدو ورود ما سطح ۲ حساب میشیم.

که گرفتن مدرک سطح ۲ معادل کارشناسی هست و همه جا کارایی کارشناسی رو داره.

بعدش سطح ۳ که معادل ارشد هست و سطح ۴ دکترا، برو بالا خلاصه...

بعدم اینکه بعد تحصیل هرکدوم از مقاطع میشه ۳ تاشغل داشت: معلم و مدرس علوم دینی معارفی / مبلغ یا محقق و پژوهشگر.

افسوس که خیلی دیر رفتم، اما بازم شکر، جدا یه توفیق هست بنظرمن

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
ممنونم از توضیحات مفیدتون .

تازه کلی هم دوستای خوب آدم پیدامیکنه و گاهی سفره احسان یا مراسمات مذهبی هم میندازن و بچه ها غذا درست کردن و میزارن...

قربونت

راستی عزیزان من شنیدم کلاسهای خانم پرتو اعلم و کانال تل گرامیشون هم خیلی خوب بوده و به زندگیها کمکهای شایان کرده. میزارم اگر مایل بودید استفاده کنید، تهران هستن

🌹برنامه کلاسی یکشنبه
۲۸مهر
مدرس استاد پرتواعلم

🥰کلاس تربیت فرزند ۲تا۷سال جلسه سوم
🙋‍♀کلاس همسرداری جلسه سوم
🔥کلاس حفظ ایمان در آخر زمان جلسه بیستم

✅موسسه راه روشن

میدان شهدا خیابان قادری کوچه شکری پلاک یک طبقه سوم
@mth_1
همراه با

نمایشگاه کالا ایرانی 🇮🇷
نمایشگاه کتاب 📚
ژلاتین حلال 🙋‍♀
قرآن رنگی🌷

ثبت نام کلاس مجازی صوتی
مدرس استاد پرتواعلم
@khanevade_baneshat1
✨انتخاب همسر
💖همسرداری
👶بارداری و شیردهی
🙋‍♀نظم و برنامه ریزی

مدرس استاد پرتواعلم
ثبتنام
@mth_1

تازه کلی هم دوستای خوب آدم پیدامیکنه و گاهی سفره احسان یا مراسمات مذهبی هم میندازن ...

هزینه هاش چطوره؟ غیر از دروس دانشگاهی کلاسهای اخلاق هم برگزار میکنن؟ مثل کارگاه باشه . 

هزینه هاش چطوره؟ غیر از دروس دانشگاهی کلاسهای اخلاق هم برگزار میکنن؟ مثل کارگاه باشه .  

حوزه کلا رایگانه. فقط اول هرسال پول کتاب دو ترم رو میگیرن و کتاب دوترم رو میدن. که اونم نصف قیمت حساب میکنن. مثلا مال ما شد سیصد و خورده، ۱۷۰ گرفتن فقط همین. تازه اونم میتونی ازکسی ک قبلا درسهاشو خونده بگیری.

ساعت فرهنگی دارن که اونجا بیشتر درمورد اخلاقیات هست. استاد اخلاق ما گفته نمیخاد نمره بده و نمره براش معنا نداره پایان ترم، چون معیار سنجش اخلاق نمره نیست.

کارگاه اگر باشه خارج از درس هست و در ساعات غیر درسی.مثلا ممکن هرازگاهی تراکت اعلام اینجور کاراگاهای اموزشی رو بزنن

اما درسامونم خوبه واقعا.

نمیدونم کدوم شهرید، اما مثلا تهران ب جز حوزه ها، مدرسه های قران و عترت هست که اونجا هم ازینجور کلاسای آموزشی و اخلاقی و تربیتی میزارن

یا مثلا موسسه احیای ثقلین درتهران شنیدم کلاسهای خوبی داره

یا بعضا فرهنگسراها ازین برنامه ها و کارگاهها میزارن، جهادهای دانشگاهی،مساجد، بسیج....البته باید مراکز فعالی باشن...