2737
2739
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 900809 بازدید | 5926 پست
در مورد بیان کوتاه خشم، باز هم یه مثال از اقوام همسرم دارم.  مراسم ختم پدرشوهرم، دو تا براد ...

جالب بود کار جاری تون. به جای خودخوری و اذیت کردن خودش، راحت حرفش رو زد.حرفش هم منطقی بود.اما انسان فقط وقتی میتونه همچین حرفی بزنه که مطمئن باشه همسرش پشتش هست. اون موقع به نتیجه میرسه.

خوشا راهی که پایانش تو باشی...
عزیز من خودم سه تادانشگاه درس خوندم، اما اونچه تو دانشگاه میگن اغلبش به کار زندگی روزمره نمیاد، درس ...

چقدر خوبه که از همه قشر اینجا داریم.هر کس باید راه خودش رو بره.بنا به علایقش.همه راه ها به دانشگاه ختم نمیشه.هر راهی که توش رشد فکری و پیشرفت باشه عالی هست.عزیزم یکم از احادیث کاربردی و خوب برامون بگو.نکات مفیدی که به درد زندگی میخوره.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

از همممه چییی میپرسن.نه فقط از من از همممه دوست فامیل همسایه آشنا و تو ذهنشون درگیرن همیشه ک کی چی ...

"من هروقت برم خونشون همش این بحثا هست ک مثلا فلانی چکار کرد و کلب پشت سرش بدگویی میکنن."اصلا تو بحث غیبت نشین. بگذار بدونن خوشت نمیاد.به کسی هم نگو غیبت حرامه، بگو انرژی منفی تولید میشه. با اولی شدید مخالفت میکنن، اما با انرژی منفی نه.

"مثلا باید از ساعت رفت و آمد من و شوهرم دقیق مطلع بشن اگر از من نپرسن از شوهرم میپرسن که ثمین کجا رفت کی رفت؟ با کی رفت؟!" بعضی حرفها توی معاشرت پیش میاد. آدم ها اگه از هم نپرسن کجا بودی؟بیرون میری و اینا که دیگه نمیشه معاشرت کرد. به نیت بد نگیریم، دخالت تعیین تکلیف کردن لجوجانه هست.

"مثلا چرا بچه دار نمیشین برین دکتر.دکتر رفتین،دکتر چی گفت؟" گاهی واقعا حرفی ندارن بزنن، یا نگرانن، خیلی کارهارو دیگران مدام نگن، آدم پشت گوش میندازه، میگن بچه دار شین که زندگیتون دوام داشته باشه، نخوان کسی رو میگن بگذار بچه نیاره جدا بشن از هم.

"حتی از خانوادم و فامیلم سوال میپرسن و بهم میگن مثلا چرا مامانت بدون بابات رفت مسافرت؟نباید میرفت" بعضی چیزهارو خودمون اطلاعات اولیه اش رو میدیم. اگر نمیخواهیم کسی چیزی بفهمه، بهتر همسر هم ندونه اون نکته رو.

منم یه موضوعی ذهنمو مشغول کرده..آدمای زیادی رو میبینم که در ظاهر خیلی گرم وصمیمی هستن اما پشت سر حرف ...

بهترین سیاست صداقت و درستی هست از نظر من. محبت و دوستی و مدارا و دانایی.این تنها سیاستی هست که عواقب بدی نداره.

2728
آره چند روز پیش باهاش حرف زدم گف تو آخه اخلاقت خاصه نميتونم باهات خوب باشم گفتم آره چون من مث تو بی ...

فقط و فقط بی توجهی. هرچقدر ببینه بیشتر حرص میخوری، بیشتر آزارت میده.

عزیزم من مجبورم ببینمش رفت و آمد کم نميشه متاسفانه من اصلا کاری بهش ندارم اما این ک با اون جاریم ببخ ...

عزیز شدن اون جاری و بی ارزش شدن شما اصلا ربطی به تعریف یک نفر دیگه نداره. همه چیز به خود آدم بستگی داره، وقتی ناراحتی و حرص میخوری، از خودت انرژی خوبی ساطع نمیکنی، فکر نکن کسی نمیدونه درونت چیه، همه میتونن هاله های همدیگه رو حس کنن. بدون کلامی حرف میتونن انرژیت رو بگیرن. شما انرژی کلافگی ساطع میکنی، اون جاریت چون با اهداف پلید موفق شده، انرژی موفقیت. این کارها مقطعی هست. بدی همیشه در کوتاه مدت خیلی خوب جواب میده.اما وای به روزی که دست صاحبش رو بشه. برای همیشه منفور میشه.خدا الان مهلتش داده تا ببینه چه میخواد بکنه. برو سراغ خوبی که خوبی همیشه برنده است.

" من هروقت برم خونشون همش این بحثا هست ک مثلا فلانی چکار کرد و کلب پشت سرش بدگویی میکنن."اصلا تو بحث ...

واقعا هم غیبت انرژی منفی داره..

متاسفانه همسرم از هرچی باخبر بشه میگه ب خانوادش

چون تو اون جو بزرگ شده این کار رو بد نمیدونه

برعکس من کم حرف و تودارم

چقدر خوبه که از همه قشر اینجا داریم.هر کس باید راه خودش رو بره.بنا به علایقش.همه راه ها به دانشگاه خ ...

افرین ب فهم و درایت شما، از کاربرای مفید و به درد بخور اینجایید 

واقعا بعضی احادیث یا صحبتها که میشه عالین و اگر گوش کنیم خیلی کمک کننده هست در زندگیمون.

مثلا استادمون امروز از اهمیت نماز بطورکلی و حتی جهت حل مشکلات مادی و دنیایی میگفت، گفت برای اینکه بتونیم نماز خوبی بخونیم و به یکسری نکات مهمش پی ببریم، کتاب (چگونه یک نماز خوب بخوانیم) از پناهیان رو بخونید

گفت این کتاب برای اشنایی دادن بچه ها و نوجوانها بانماز هم خیلی مفیده.یعنی مثلا میشه بزرگتر بخونه و باکمک اون ب بچش هم یاد بده

و همینطور کتاب عبدو مولای پناهیان رو هم توصیه کرد

کتاب سقای آب و ادب رو هم من معرفی کردم درباب فضایل و ادب حضرت عباس ع که شنیدم خوندنش ب افراد کم ادب کمک میکنه.

بعد گفتم استاد یعنی چی خداگفته درقران که : یهدی من یشا و تضل من تشا

چرا خدا باید برخی افراد  رو گمراه بخواد....گفت بخاطر ظرفیتی هست ک مااز خودمون نشون میدیم و گفت بحث ژن خوب و بد از پناهیان رو گوش کنید ،کمک میکنه در این باب

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
2740
اون شخص همسر برادرم هست و از من بزرگتر . توی هر چیزی نظرشو به حالت دستوری میگه بدون اینکه ازش نظری ب ...

ببین پگول جان، به هر حال داری آزار میبینی از این رفتار و میتونم درکت کنم.گاهی اوقات بعضی حرفها و کارها روی مغز آدم هست.خیلی خوبه که آدم مردمداری هستی و رعایت نسبت و سنش رو میکنی. هر حرف مستقیم ممکنه بد تعبیر بشه و اون دیگه ممکنه کمتر بره و بیاد. دو تا راهکار میگم بهت، ببین کدوم برات خوبه. یا یکبار جلوش بگو (وقتی که اون چیزی نگفته همون لحظه) ای بابا بعضی ها مدام نصیحت میکنن آدم رو، در حالی که چیزی نپرسیدی. یا راه بهتر برو بهش بگو چون من شمارو خیلی عاقل دیدم، میخوام یک مشورت باهات بکنم. یکی از اقوام همسرم مدام به من راهکار میده و منو نصیحت میکنه، من نمیخوام ناراحتش کنم، چون بزرگتره، اما واقعا من ناراحت میشم و چند تا مثال مشابه کارهای خودش، با تغییرات بزن براش. بگو به نظرت چیکار کنم؟مطمئن باش خودش میفهمه. یاد اون داستان افتادم که یکی جلوی امام حسن (ع) و امام حسین (ع) که بچه بودن اشتباه وضو میگیره، و میخوان که به طرف بگن وضوت اشتباه هست. میرن و بهش میگن ما دو تا جلوت وضو میگیریم، شما بگو وضوی کدوم ما اشتباه هست. و اون مرد متوجه میشه که اشتباه از خودش هست.رفتار بزرگان این هست و خوشحالم که برای فهموندن اشتباه دیگران، دنبال راه خوب هستی و احساس طرفت برات مهم هست.

سلام عزیز برای این مشکل بزرگ من چه راهی دارید؟ مشکل من اینه شوهرم والدینش اولویتن براش.خیلی وقتا ا ...

مثال بزن عزیزم، چی گفتن؟میگم مثال، چون باید ببینیم اصلا حق با کی هست؟چی گفتن؟ چه جوری گفتن، شاید ما حساسیم، شاید مشکل از طرف مقابله.شاید حرفی سخنی منجر شده.باید ریشه ای بررسی بشه هر حرف و سخنی.

سلام دوستان من مدتیه که با تایپیک شما آشنا شدم تعدادی از کتابهای معرفی شده رو خوندم ولی الان خیلی گیج و سردرگمم یه جورایی انگار درونم جنگی به پاست از همه کتابها ، وبلاگ های معرفی شده و  تایپیک نت برداری کردم نمیدونم مشکل از کجاست انگار فکرو ذهنم به هم ریخته شده کمک کنید لطفا چطور آروم شم؟

خدا جون ممنون بابت این همه خوشبختی      همه چیز همونجوریه که دلم میخواد باشه  
بنظرتون همسر و مادرشوهر متفاوت نیستن؟ متوجه اصل مطلب شدم. اما من بعنوان یه زن که همیشه درکنار همسر ...

"من به کارهای هنری علاقه دارم و سعیم بر اینه که خودم رو با اونا مشغول کنم و سرگرم باشم.". ببین عزیزم، اگه به علاقه ات برسی، بقیه مطالب زندگی میشن حاشیه.هر زندگی یک اصل داره و یک حاشیه.خانواده همسر و کارهاشون تا وقتی کار دیگه ای برای انجام دادن نداشته باشید اصل هستند. چیز دیگه ای رو جایگزین کنید تا اونها تبدیل بشوند به فرع. تحمل فرعیات زندگی هم راحت هست. با فکر کردن بهشون، انرژی ندید به این مشکل.فقط و فقط سخن امام علی (ع): اگر برای ذهنت، مشغولیتی درست نکنی، ذهنت تورو به خودش مشغول میکنه.کار ندی دست ذهنت، ذهنت کار دستت میده.دوستان عزیزی که از احادیث اطلاع دارند، دقیق این احادیث رو بنویسند، من از ذهنم بصورت ضمنی می نویسم.شما علمی اش کنید و ترجیحا با رفرنس.

بزرگ فکر کردن چطوریه؟ تو شرایط من:من یه خانم خانه دارم با دو فرزند و هم خانواده خودم و هم همسرم &nb ...

هیچ کس نمیتونه بزرگ فکر کنه، مگر اینکه رشد کنه. جایگاه فکری اش رو تغییر بده. مقاومت نکنید در برابر تغییر.همه ما اینجا این راه هارو رفتیم و موفق شدیم و تنها راهش همین هایی هست که میگیم. بزرگ فکر کردن در پله اول یعنی اینکه بپذیری طرز فکر دیگری هم جز طرز فکر شما ممکنه وجود داشته باشه.نکات مهمی برای تمرکز روی اونها هست که حیف عمر و وقتمون هست. البته همه باید این مرحله رو بگذرونن و نمیشه از روی پله های رشد و ترقی پرید. برای موفقیت هیچ آسانسوری وجود نداره، باید پله پله برید. همه این بچه ها اینجا هستند تا با حوصله دست شمارو بگیرن و پله پله ببرن بالا.لطفا دوستان پله های بالاتر با صبوری با دوستان پله های پایین تر رفتار کنند و کمک کنند در این راه به دوستانشون.

" من به کارهای هنری علاقه دارم و سعیم بر اینه که خودم رو با اونا مشغول کنم و سرگرم باشم.". ببین عزیز ...

من با خانواده همسرم مشکلی ندارم.تقریبا یادگرفتم باهاشون چه کنم.

اما همسرم...

کلا هرمشکلی پیش میاد آخرش من مقصرم.کلا باید تسلیم بشم.

این نیز بگذرد...                                                       
سلام عزیزم اگه بگم ده سال قبل دقیقامشکل شماروداشتم باورتون میشه؟  همسرم توجمع خونواده اش واقع ...

اینقدر خودتون رو دوست داشته باشید و به خودتون احترام بگذارید تا از محبت و توجه دیگران بی نیاز بشید. دقیقا وقتی انرژی بی نیازی از خودتون ساطع می کنید، و عشق محبتی که به خودتون دارید ازتون پراکنده میشه، ناخودآگاه همه بهتون عشق و احترام میدن.هر انرژی ای هم جنس خودش رو جذب میکنه در این دنیا.