2733
2739
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 900967 بازدید | 5926 پست
هیچ کس نمیتونه بزرگ فکر کنه، مگر اینکه رشد کنه. جایگاه فکری اش رو تغییر بده. مقاومت نکنید در برابر ت ...

خیلی ممنون 

لطفا مصداقی توضیح بدین.

من چطوری باید این کارو انجام بدم؟

مطالعه؟

با تمرکز روی علایق خودم؟

سرکار نمیرم و قصد تحصیل آکادمیک ندارم.

این نیز بگذرد...                                                       
سلام بچه ها لطفا در مورد بددلی هم یکم توضیح بدین اینکه در کنار کسی زندگی کنی که خیلی بددله و از کاه ...

باهاش صبوری کن. هر بار بددلی کرد حقیقت ماجرا رو براش روشن کن و بگو دیدی داری اشتباه میکنی، هر دفعه باهاش حرف یزن و روشنش کن تا بپذیره، کمکش کن تا ترک کنه این وسواس فکری و قلبی رو.

خوشا راهی که پایانش تو باشی...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من اعتماد به نفسم خیلی. خیلی پایین هست حوری که همه بهم میگن.و اراده خیلی خیلی ضعیفی دارم. هیچ کاری ر ...

خوش اومدی عزیزم.اراده که دست خودمونه. مثلا خونه نامرتبه. بگو من الان همه چی رو میگذارم کنار و اول خونه رو تمیز میکنم و اینکارو بکن. کم کم خودت رو باور میکنی.

سلام خدمت دوستان خوب این تاپیک خصوصا پرنسس و مانترا ی عزیز یه موضوعی که ذهنم را درگیر کرده کرده چند ...

با رسم و رسوم نجنگ عزیزم. فقط خودت رو فرسوده میکنی.بعضی رسم و رسومات توی دل چندین نسل ریشه دوونده، نمیتونی یک تنه این ریشه رو بکشی بیرون. اگر کار اشتباه و رسم غلطی بود، حتی اگه جونش رو هم آدم بده ارزش داره برای اصلاح یک رسم خطا. اما برای چیزهای خنثی و بی ارزش نجنگ.به احترام همسرت عیدی بده، بگذار مدیون بزرگیت بشه. ببین چی رو داری آتیش میدی بخاطر چی. اسکناس هات رو آتیش نزن تا چند تا سکه خرده از روی زمین برداری توی تاریکی.

2731
سلام ..ممنون بابت این تاپیک مفید من کلا زیاد اهل روابط و دوستی نیستم و مهمونی تو خونم همون سالی یکی ...

سلام عزیزم، خوش اومدی. هیچ وقت اختیار امور رو ندید دست بچه ها.در برابرشون احساس ضعف نکنید.نگذارید اونها برای شما برنامه بریزن، شما برای اونها برنامه بریزید. نگذارید کنترل امور رو به دست بگیرن.

سلام دوستان من مدتیه که با تایپیک شما آشنا شدم تعدادی از کتابهای معرفی شده رو خوندم ولی الان خیلی گی ...

طبیعیه عزیزم. اول همه چی قاطی میشه. کم کم درست میشه.

خیلی ممنون  لطفا مصداقی توضیح بدین. من چطوری باید این کارو انجام بدم؟ مطالعه؟ با تمرکز روی ...

با بالا بردن آگاهی. با مطالعه. با خواستن. مثلا به جای اینکه الان از حرف مادرشوهر زانوی غم به بغل بگیریم، بلند بشیم، یک دوش بگیریم، یک لباس خوب و یک چای خوب دم کنیم و با همسرمون بخوریم و بعدش چند صفحه کتاب بخونیم. کم کم فکرمون میره بالا. چیزهای دیگه برامون مهم میشه.

2738
سلام دوستان من مدتیه که با تایپیک شما آشنا شدم تعدادی از کتابهای معرفی شده رو خوندم ولی الان خیلی گی ...

ابتدای مسیر تغییر مثبت طبیعیه ...درون مغز من هم فعلا غوغایی ب پا است...

ای هیچ ،برای هیچ ، برهیچ، مپیچ ...کار خوب فقط زمانی ارزشمنده که فقط برای رضای خدا و خالصانه باشه...ما باید حتی برای تک تک کلمات در فضای مجازی اون دنیا جواب پس بدیم...
افرین ب فهم و درایت شما، از کاربرای مفید و به درد بخور اینجایید  واقعا بعضی احادیث یا صحبتها ک ...

لطفا باز هم بگو ...

ای هیچ ،برای هیچ ، برهیچ، مپیچ ...کار خوب فقط زمانی ارزشمنده که فقط برای رضای خدا و خالصانه باشه...ما باید حتی برای تک تک کلمات در فضای مجازی اون دنیا جواب پس بدیم...
لطفا باز هم بگو ...

کلا من توصیه میکنم هر زن و مردی که میتونه بره حوزه

فقط برای خودش در وهله اول، چون واقعا آدم بهتر میشه اونجا چون هروز بمباران میشه بامباحث اخلاقی، عرفانی، قرانی، الهی و ناخوداگاه کم کم حس میکنه بهترشده هرکسی.

زندگی شخصیو بهترمیکنه.خوبیش اینه درس حوزه طولانیه و عین یونی نیس مثلا ۲ الی۴ سال یکجا بایکسری آدمای ناهمگون باشی و تهشم هرکی بره سی خودش.

فکرکنید ۱۰ ،۲۰ سال حداقل آدم یه محیط خوب بره، باافراد همسان، افراد پاک و اهل تعالی یکجاباشه، مرتب این درسای اخلاقیو بشنوه چقددد میتونه یکسری صفت خوب درونش نهادینه شه و همون آدم خوبه تزکیه شده و درمسیر کمال باقی بمونه.

و بااطلاعات خوبی که کسب میکنی ب خیلیا هم میتونی کمک کنی تو زندگی

هروز حوزه پر از درسای خوبه برای من، کلاس تاریخ، کلاس اخلاق، کلاس ذی طلبگی، مفاهیم و روانخوانی قران ، فقه...آموزه های دانشمند بزرگ شهیدمطهری و....

مثلا از چیزایی که گفتن بهمون: یکی از احادیث امام علی ع: طوبى لِمَن شَغَلَهُ عَيبُهُ عَن عُيوبِ النّاسِ .خوشا به حال آن كس كه عيب خودش، او را از پرداختن به عيبهاى مردم باز دارد...

یا اینکه امام علی ع میفرماین: انحج الامور ما احاط به الکتمان؛ موفقترین کارها، کاری است که با کتمان کامل صورت گیرد و امام جواد ع می فرماید: « اظهار الشئی قبل ان یستحکم مفسده له- آشکار کردن چیزی پیش از آنکه استوار گردد موجب تباهی آن می شود....

ینی همونکه میدونید لابد...نباید قبل انجام کاری، اونو جار بزنیم...

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
2706