2733
2734
عنوان

✨🌄✨تاپیکِ جامعِ زندگی پس از مرگ (در جهتِ تسکینِ داغدیده ها)✨🌄

| مشاهده متن کامل بحث + 373423 بازدید | 4015 پست
عزیزم چرا انقد نا امیدی از زندگی😔😔

آدم از ی جایی ب بعد دیگه نمیتونه نه اینکه فکر کنید لوسما نه خیلی چیزا رو تحمل کردم ک عمرا کسی جای من بود تحمل می‌کرد من ب اندازه ی خودم زیباییمو دارم تحصیل کرده هم هستم اما خیلی چیزا رو تو زندگیم تحمل کردم 4 ماه کارتن خواب بودم اخم ب ابروم نیاوردم دیگه ببین چی شده ک میگم نمیخوام بمونم 

مهربان جان وقتی ی نفر میگه برام دعا کن یعنی دستش از خیلی جاها کوتاه شده ولی امیدش همچنان اونو ب تقلا وا میداره.... مهربان جان  برام رسیدن ب آرزوم میشه 1 صلوات مهمونم کنی؟ با قلب مهربونت ک ب خدا نزدیکه 
اخه چراااا

دیگه تحمل ندارم... مبینی کلی مسئله پیش میاد همه رو تحمل میکنی بعد در آخر ی چیز فاجعه پیش میاد میگی این یکی دیگه ن دیگه نمیتونم؟ من الان تو اون مرحله ام

مهربان جان وقتی ی نفر میگه برام دعا کن یعنی دستش از خیلی جاها کوتاه شده ولی امیدش همچنان اونو ب تقلا وا میداره.... مهربان جان  برام رسیدن ب آرزوم میشه 1 صلوات مهمونم کنی؟ با قلب مهربونت ک ب خدا نزدیکه 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آدم از ی جایی ب بعد دیگه نمیتونه نه اینکه فکر کنید لوسما نه خیلی چیزا رو تحمل کردم ک عمرا کسی جای من ...

کارتن خواب چرا؟اگ دوسداری بگو اگه نه ک فقط لایک کن.. میتونی بامن درد و دل کنی عزیزم ناامیدنباش

گاهی "هیچکس" را نداشتـه باشی بهتـر است...            باور کن بعضیـها تنهاترت میکننـد...  
2728
دیگه تحمل ندارم... مبینی کلی مسئله پیش میاد همه رو تحمل میکنی بعد در آخر ی چیز فاجعه پیش میاد میگی ا ...

خدا خودش صلاح هرکسیو بهتراز خودش میدونه

اینجوری میگی خداقهرش میگیره

😔نوش جانش بشود هرکه حرم رفت حسین؛؛؛؛من به جا ماندن از این قافله عادت کردم😢                                                                                                                                                                                        آقا جان گدانمیخواهی؟دختر بی وفا نمیخواهی؟😔         کاش میشد ز من سوال کنی؛دخترم کربلانمیخواهی؟😢                                                                                                امسال دلم خیلی پره آقا....همه دارن میرن،،دارن میان پیشت،،چجوری طاقت بیارم و دلم نگیره؟       یعنی میان اینهمه زائر اضافی ام؟!😢.                     آقا چطوری دووم بیارم تا اربعین بعد....خدایا چرا قسمتم نکردی؟خدایا تو که داری میبینی دلم تو چه حالیه؟خدایا تو که بغضمو میبینی...چجوری ببینم همه میرن ولی من...😢.       
خدا خودش صلاح هرکسیو بهتراز خودش میدونه اینجوری میگی خداقهرش میگیره

خدا مهربون تر از اونیکه قهر و آشتی کنه... بعدم من خودم ک توده توی شکمم ب وجود نیاوردم ک ب وجود اومده و من دلخوشم ب بودنش

کارتن خواب چرا؟اگ دوسداری بگو اگه نه ک فقط لایک کن.. میتونی بامن درد و دل کنی عزیزم ناامیدنباش

شرایط بد همسرم ک ترد شده بود بیکار شده بود پولشو گرفته بودن... تازه بداخلاقی دست بزن و فحاشی و بد دهنی شوهرمم تحمل کردم و آخ نگفتم اما این آخری رو ک نمیتونم بگم چیه رو دیگه تحمل نمیکنم از خدا بخاطر توده ایی ک توی دلمه و بسیار امیدوارم ی توده ی سرطانی بد خیم باشه بسیار سپاس گذارم 

2738
شرایط بد همسرم ک ترد شده بود بیکار شده بود پولشو گرفته بودن... تازه بداخلاقی دست بزن و فحاشی و بد ده ...

عزیزم خدایی نکرده مشکل اعتیاد داری؟اگ اره بهت راهکار بدم

گاهی "هیچکس" را نداشتـه باشی بهتـر است...            باور کن بعضیـها تنهاترت میکننـد...  
عزیزم خدایی نکرده مشکل اعتیاد داری؟اگ اره بهت راهکار بدم

ن عشقم من ارشد یکی از رشته های گروه علوم پزشکی ام مثلا محقق این مملکتم اعتیاد کجا بود 

شرایط بد همسرم ک ترد شده بود بیکار شده بود پولشو گرفته بودن... تازه بداخلاقی دست بزن و فحاشی و بد ده ...

این چه حرفیه عشقم؟؟

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم
این چه حرفیه عشقم؟؟

ی حرف متفاوت 😁🤓

عزیزدلم زندگی و شرایط سختی داشتی، معلومه دختر قوی هستی که تا الان دووم آوردی، تحمل شرایطی که تو تجربه کردی کار هرکسی نیست آفرین، حتی تصورش برای خیلی‌ها غیر ممکنه چه برسه تحمل کردنش ، نمی دونم مشکل آخریت چیه که باعث شده دختر قوی و محکمی مثل تو از زندگی دل بکنه و آرزوی مرگ کنه ولی از ته ته دلم و با تمام توان و ایمانم به درگاه خدا برات دعا می کنم که خودش مشکلت رو هر جور که به صلاح و مصلحتت باشه و به بهترین شکل حل کنه و خودش هرجور که مشیت الهیش هست دستتو بگیره و بلندت کنه 🙏

عزیزم لطفا سرگذشت عجیب و دردناک خانم لادن ژاوه وند رو که توی پست بعدی میزارم حتما بخون، امیدوارم انگیزه زندگی بهت بده یا لااقل تسکینی با‌شه برای شرایط سختی که تو‌ش هستی 👇

لادن ژاوه وند که روزگاری کارتن خواب ومعتاد  بود و جسم بی جانش روزگاری نه چندان دور در جوی آب به مدت سه روز رها شده بود حالا در 63 سالگی همبازی نوید محمدزاده در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده شده است. 
این فقط روایتی از بخش کوچکی از زندگی لادن است👇
از کودکی، پدرش معتاد بوده و زندگی‌‌ از 4سالگی با او سر ناسازگاری داشته، در 4 سالگی با موهای تراشیده شده و لباس پسرانه  مجبور به تهیه مواد مخدر برای پدر می شده و  خودش اعتیاد رو  از 14سالگی شروع کرده ، بعد از آن، فروش مواد‌مخدر، مبتلا‌کردن خواهرها و برادرها به مواد، ازدواج نا موفق در سن 13 سالگی  و سپس خیانت همسرش جوانش که با صاحبخانه 40 ساله اشان ازدواج می کند و با تهدید چاقو و مجروح کردن لادن، او را در سن 15 سالگی مجبور به طلاق کرده و فرزند نوزادش را از او گرفته و در گوشه ای از خیابان رها می کند و به این باعث جدایی چندین ساله لادن از جگرگوشه اش می شود  ، قاچاق مواد مخدر، زندان و حکم اعدام (که بعد با حکم عفو، نجات پیدا می کند) ، ازدست‌دادن فرزند37 ساله اش که بعد از سالها دوری او را پیدا کرده ، کارتن خوابی به مدت 23 سال، تصادف و مرگ هفت‌روزه (سه روز در جوی آب زیر برف بوده و 4 روز هم در سردخانه بیمارستان) ،گم کردن و بی خبری از یکی از برادرانش  به مدت 18 سال، ازدست‌دادن خواهر کارتن‌خوابش در اثر سرما، اعدام یکی از برادر ها به جرم حمل مواد مخدر، خودکشی‌های نافرجام، 23سال کارتن‌خوابی و 106مرتبه ترک اعتیاد را تجربه کرده است.

برشی از زندگی لادن ژاوه‌وند از کارتن خوابی تا پرده سینما👇
* ۳روز افتاده بودم تو جوب آب . بدنم از چند جا شکسته بود و بیهوش شده بودم. برف سنگینی اومده بود که روی من‌و پوشونده بود.
* بعد از 3روز کارگرای شهرداری جسم بی‌جونم ‌و پیدا کرده بودن. 4روز هم تو سردخونه بیمارستان مونده بودم تا شاید خونواده‌ای‌، آشنایی، کس‌وکاری برای جنازه‌م پیدا بشه.
* بعد از 4روز جنازه‌‌م‌و از سردخونه بیرون آورده بودن تا به بهشت‌زهرا منتقل کنن اما پرونده‌م گم شده بود و جنازه‌م داخل کاور روی یه تخت وسط راهروی بیمارستان مونده بود. چند ساعت بعد گرمای بیرون از سردخونه بدنم‌و زنده کرده بود. معجزه شده بود و من به هوش اومده بودم.به محض به هو‌ش اومدن به دکتری که بالای سرم بود گفتم دکتر من معتادم و او دوان دوان رفت و با سرنگ مرفین برگشت. 
*به جرم فروش و مصرف مواد مخدر به زندان محکوم می شود، لادن از زندان آزاد می‌شود اما به خانه نمی‌رود؛ مستقیم به خانه ساقی محل می‌رود تا یک دل سیر - به اندازه همه سال‌های حبس‌- مواد بکشد و دوباره روز از نو، روزی از نو؛ دوباره اعتیاد و به این در و آن در زدن برای به‌دست‌آوردن پولی که خرج مواد کند.
* با دلالی و جنس‌فروختن به تازه‌واردها پول درمی‌آوردم؛ جوری که هیچ‌وقت مواد همراه خودم نباشه و دوباره حبس نکشم. همیشه 6-5نفر دوروبرم بودن و به اونا هم جنس می‌رسوندم. دلم برای خماری‌کشیدنشون می‌سوخت و می‌گفتم: «امشب مهمون من»!
* سرقفلی پارک شده بودم. در گوشه ای از پارک لابلای شمشادها با چندتکه پلاستیک برای خودم سرپناهی درست کرده بودم همه می‌دونستن که جایی ندارم، از بقیه هم بزرگ‌تر بودم؛ حتی کلانتری که چند وقت یه‌بار می‌اومد معتادا‌رو جمع کنه، می‌گفت با لادن کاری نداشته باشین؛ جز اینجا جایی نداره!
* سال93 بود که یه روز یکی از دوست‌هام گفت لادن من چندساله تو رو می‌شناسم. دستور اومده که تا چند روز دیگه پارک دروازه‌غار رو خراب کنن. بهتره برای خودت دنبال جا و مکان باشی.این یه تیکه از پازل ترک اعتیادم بود.
* تیکه بعد وقتی جور شد که یه نفر کاملا اتفاقی 500هزار تومن به من داد و گفت لادن توی همین محله دروازه‌غار هم می‌شه با این پول یه اتاق اجاره کرد. تو پیر شدی و تو سرمای امسال دوام نمیاری.
* اما تیکه سوم پازل وقتی بود که یکی از خانمای مسئول توی مرکز ترک اعتیاد فهمید که تصمیم به ترک دارم. گفت: «بابا تو دیگه 60سالت شده؛ یه ‌پات لب گوره. بزن حالش‌و ببر»! اینجا دیگه واقعا بهم برخورد.
* یه ساک برداشتم و راه افتادم سمت مرکز ترک اعتیاد میدون قیام. داد می‌کشیدم و فریاد می‌زدم و می‌گفتم که «می‌خوام ترک کنم». قبل از اون هم 106بار ترک کرده بودم اما این بار، بار آخر بود.
* قبل از واردشدن به ساختمون جمعیت، یه شیشه متادون رو که برای مصرف یه هفته به من داده بودن سر کشیدم و قسم خوردم که همه‌‌چیز همون‌جا تموم بشه. خبر اینکه لادن با پای خودش رفته جمعیت، مث بمب توی دروازه‌غار پیچید. پشت سر من‌هم گروه‌گروه از بچه‌‌های دروازه‌غار راهی جمعیت شدن.
* من عاشق سینما‌م. جوون که بودم زیاد سینما می‌رفتم اما هیچ‌وقت به مغزم خطور نمی‌کرد که یه روز بازیگر بشم. کی؟ لادن؟‌ اصلا کی میاد به یه معتاد پیشنهاد بازیگری بده؟‌
* سر ضبط نه فیلمنامه رو می‌خوندم نه تمرین می‌کردم؛ فقط آقای سیدی می‌گفت لادن این حرف رو بزن یا این کار رو بکن؛ منم همونی که می‌خواست رو اجرا می‌کردم.
* بچه‌های پشت صحنه می‌‌گفتن لادن بازیگری توی خون تو هست؛ انگار از بچگی بازیگر بودی. آره! از بچگی بازیگر بودم؛ از همون 4سالگی که بابام سرم‌رو می‌تراشید و لباس پسرونه تنم می‌کرد. آره من نقش‌های زیادی توی زندگی‌ام بازی کرده‌ام.
* حالا هم سیب دنیا چرخاش‌و زده و توی فیلم ؛ «مغزهای کوچک زنگ‌زده» به کارگردانی هومن سیدی؛ با بازی نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، فرید سجادی حسینی ایفای نقش کرده. 

ن عشقم من ارشد یکی از رشته های گروه علوم پزشکی ام مثلا محقق این مملکتم اعتیاد کجا بود 

وای توروخدا ببخش گفتی کارتون خواب سریع فکرم رفت سمت اعتیاد،،معذرت میخوام گلم،،ایشالله هر مشکلی داری حل بشه،این حرفم دیگ نبینم میزنی،بمیرم راحت شم چیه این جمله رو آدمای ضعیف و بدون هدف میزنن شما واس خودت یه شیر زنی این چ حرفیه فداتشم،،ب خدا توکل کن همچی درست میشه

2706