2737
2734
عزیزم تو روخد طرز تهیشو کااامل برام مینویسی؟؟و چن کیلو آلبالو گرفتی؟شربتم بگو چه جوری درس کردی کدبان ...

ببین عزیزم من ۵کیلو آلبالو گرفتم(سعی کن رسمی باشه،پیوندی ها مرباش جالب نمیشه) اول بشین همشون و تمیز کن و چوبشو بگیر..بعدش تو یه ظرف بریز و آب خنک روشون بگیر و چندبار این کارو بکن و تمیز بشور..بعدش انتقالشون بده به سبد آبکش  و یه ظرف بذار کنارت و آلبالو ها رو دونه دونه هسته هاشو جدا کن و بریز توی ظرف(سعی کن جوری هسته هاشو جدا کنی که آلبالو له نشه)..بعدش قابلمه ای که میخوای توش مربا رو بپزی بیار و یه مقدار از آلبالوها رو برز روش یه لایه شکر دوباره یه لایه دیگه آلبالو باز یه لایه شکر(تاوقتی که تموم‌شه این کاروبکن) بخاطر اینکه شکر لابلای آلبالو ها بره و قشنگ جذبش بشه....

وقتی این کارو کردی قابلمه رو بذار توی یخچال(من یه شب تا صبح گذاشتم تو یخچال).بعدش که از یخچال درآوردی بذار روی گاز با شعله متوسط(نه خیلی کم و نه خیلی زیاد)..درب قابلمه رو بذار اما کامل نبند..حواست باشه که مربا زود سر میره ..و هی تند تند هم بزن و اگه تونستی گاهی کف هاشو جدا کن و بریز دور(چون زیاد کف میکنه)..وقتی که جوش اومد نذار بیشتر از ده دقیقه یا یه ربع بجوشه..چون رنگش تیره میشه بد میشه.نزدیک به خاموش کردنش یه مقدار کم آبلیمو هم اضافه کن(برای جلوگیری از شکرک زدن یا کپک زدن)..گلاب و وانیل هم اختیاریه..اگه دوست داشتی اضافه کن.

من خودم به مربام هیچ وقت گلاب نمیزنم..حس میکنم باعث میشه کپک بزنه..همینطور آب..من اصلا آب اضافه تو مربا  نمیریزم..خود آلبالو و شکری که قاطیش کردی کلی آب میندازه..

برای اندازه شکر هم که فک میکنم به ازای هر یک کیلو،۲کیلو شکر میخواد..اما به نظر من اینم یکم اختیاریه و بستگی به ترش و شیرین بودن آلبالوهات داره..مثلا من تقریبا به ازای هر یک کیلو آلبالو،۱/۵کیلو شکر ریختم.هرسال هم همینطوری درست میکنم و‌مشکلی پیش نمیاد..

آخر سر که خاموش کردی بذار سرد شه و ظرفهای مرباتو بیار و آلبالوهارو تو ظرفا بریز ..مطمئنا شربتش زیاد میاد که اون‌و جدا تو شیشه های شربتی بریز تا بعدا به عنوان شربت استفاده کنی

.من شربت و از همین مربای آلبالو جدا میکنم اما هستن کسانی که جدا شربت میپزن با آلبالو ،،چون نمیخوان خیلی شیرین باشه.

شاد بودن یک انتخاب است؛ نه صرفاً یک احساس!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728