2733
2734
سلام اقای دکتر میشه لطفا جواب ازمایشهای منم ببینید 

سلام. وقت بخیر

جهش در ژنهای PAI-1  و MTHFR دارید که میتونند باعث مشکلات انعقادی بشند و یا باعث سقط یا نازایی بشند. چگونگی درمان دقیق رو یک فوق تخصص خون میتونه راهنماییتون کنه و اما در مورد بارداری، مصرف قرص آسپیرین (بعضیها معتقدند از سه ماه قبل از بارداری) و آمپول انوکساپارین (به همراه اسید فولیک و ویتامینهای ب6 و ب12 ) در زودترین زمان ممکن، میتونند کمک کنند

دکتر کامران بهادری مشاور ژنتیک بالینی و پزشکی بیمارستان فوق تخصصی زنان صارم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام. وقت بخیر جهش در ژنهای PAI-1  و MTHFR دارید که میتونند باعث مشکلات انعقادی بشند و یا باعث ...

سلام اقای دکتر من دوتا سقط تو هفته های ۱۲داشتم ..جنین و بار دوم دادم برا آزمایش گفتن ک کاملا سالم بوده و از نظر کروموزمی مشکلی نداشته..آز انعقادی mthfrدادیم منو شوهرم ..میگن ک دوتامون هتروزیگوت داریم ایا درمانی داره ؟؟؟دیگ این مشکل برامون تکرار نمیشه؟؟؟؟؟؟؟ 

2728
سلام اقای دکتر من دوتا سقط تو هفته های ۱۲داشتم ..جنین و بار دوم دادم برا آزمایش گفتن ک کاملا سالم بو ...

سلام. وقت بخیر

جنین در هفته 12 معمولا به میزان کافی نمونه برای بررسی ژنتیک نمیده و در نهایت بشه کروموزومهای 13 و 18 و 21 و جنسیها رو براش چک کرد

بهتر هست که شما و همسرتون حتمن آزمایش کاریوتایپ (بررسی کروموزومی) رو بدید

آزمایش ژنهای انعقادی رو فقط خانم بده کافی هست و به غیر از mthfr چند ژن دیگر هم هستند. کلن اگر این انعقادیها مثبت بشند باید مصرف قرص آسپیرین بصورت مادام العمر شروع بشه و حداقل سه ماه قبل از بارداری، آسپیرین و ب6 و ب12 و اسیدفولیک باید مصرف بشند و در طول بارداری، آمپول انوکساپارین روزانه تزریق بشه و در کل بهتر هست که یک فوق تخصص خون ویزیت کنه

جهت اطلاع از مشاوره ژنتیک اینجا را کلیک کنید

این ژن به نیاز بدن به ویتامین B هم ربط داره. من یه تست ژنتیکی دادم که توش این مورد رو بررسی میکرد. نیازمم بالا بود فکر کنم برای جلوگیری از سرطان ها باید بیشتر ویتامین B مصرف کنم.  سایتشون مای ژن عه. برای لاغری هم خوبه

سلام. به زبان خیلی ساده خون شما کمی زودتر لخته میشود. در سنین پایین بصورت سقط و ناباروری خودش را نشا ...

سلام ...من 27 فروردین سقط کردم ازمایش انجام دادم هتروزیگوت هستم...پروتئن c بالا هست 150 و انتی ترومبین پایین 76....یه سوال دارم من چون تخمک اهدایی گرفتم ژن تخمک تاثیر گذار هست رو علت سقطم...میدونم که اولش 8 یا 6 سلول بیشتر نداشته اون جنین اما ذهنم خیلی درگیره....ممنون میشم جواب بدید...به نظرتون با این ازمایشات متخصص خون هم لازمه برم

خدا جونم ...برای تو غیر ممکنی وجود نداره.                  خدایا حسرت شنیدن کلمه "مامان"رو تو دل هیچ زنی نزار ....الهی امین
سلام ...من 27 فروردین سقط کردم ازمایش انجام دادم هتروزیگوت هستم...پروتئن c بالا هست 150 و انتی ترومب ...

سلام. وقت بخیر

بابت سقطتان متاسفم.

آیا شما و همسرتان آزمایش کاریوتایپ داده اید؟ و اصلا چرا از تخمک اهدایی استفاده کردید؟ اگر دوست ندارید اینجا جواب بدید میتونید به پروفایل من پیام بدید

ژن تخمک روی سقط معمولا تاثیر ندارد. ولی اختلالات کروموزومی نظیر جابجاییهای کروموزومی میتوانند تاثیرگذار باشند. برای بررسی این امر بایستی سابقه فرد اهدا کننده بررسی شود که آیا تخمکهایش موفق بوده اند؟ یا خودش بچه (خصوصا بچه سالم) دارد؟ من فکر نمیکنم با یک بار شکست تخمک اهدایی نیاز به چنین بررسیهایی باشد. در ضمن احتمالن خود مراکز باروری، از افرادی که بارداریهای موفق دارند (لذا احتمال مشکلات کروموزومی در ایشان بسیار پایین است) تخمک قبول میکنند

این بحث پروتئینهای سی و اس بهتر هست با یک فوق تخصص خون مشورت بشود

بحث چند سلولی بودن جنینها هم از تخصص من خارج است و متخصص نازایی که برایتان IVF را انجام داده باید پاسخگوی شما باشد

موفق باشید

2740
سلام. وقت بخیر بابت سقطتان متاسفم. آیا شما و همسرتان آزمایش کاریوتایپ داده اید؟ و اصلا چرا از تخمک ...

ممنونم اقای دکتر ...من fsh بالا دارم به طور طبیعی 2 ساله پریود نمیشم ..و 1 سال دارو استفاده کردم اما فقط یه تخمک داشتم اونم. خوب نبود ...و راضی شدم به اهدایی اولین انتقالم مثبت شد اما 10 هفته رشدش متوقف شد .همسرم ازمایش نداده فقط خودم اونم پنل سقط رو و به اصرار خودم دکتر گفتن 2 سقط به بالا اما واقعاتحمل این همه درد و رنج رو ندارم دیگه

خدا جونم ...برای تو غیر ممکنی وجود نداره.                  خدایا حسرت شنیدن کلمه "مامان"رو تو دل هیچ زنی نزار ....الهی امین
سلام. وقت بخیر بابت سقطتان متاسفم. آیا شما و همسرتان آزمایش کاریوتایپ داده اید؟ و اصلا چرا از تخمک ...

اقای دکتی سی دی مارکر ها رو برام درخواست ندادن ایا نیازه انجام بشه؟

سلام. وقت بخیر

بابت مشکلاتی که در امر باروری دارید واقعا متاسفم

شما حتی اگه از تخمک اهدایی هم استفاده کنید بازهم همسرتان بی نیاز از بررسی اسپرم و کاریوتایپ نمیباشند

این آزمایشی که فرستادید ظاهرا به نظر میاد که فقط سه آیتم از تمام آن آیتمها را چک کرده اند و بایستی کاملتر انجام بشوند اما در همانها هم مشکل وجود دارد. مشکلات انعقادی که در سنین پایین به صورت سقط و نازایی و در سنین بالا خدای نکرده با "احتمالات" سکته و آمبولی همراه هست. دقت بفرمایید:احتمال.

باید همیشه آسپیرین رو مصرف کنید. روزی یک آ.اس.آ 80 میلی همراه غذا و با وعده ای که تا یکساعت بعدش دراز نکشید

همچنین در این فرمهای اختلال انعقادی، دیده شده که مصرف روزانه اسید فولیک (یک میلیگرم) و ویتامینهای ب6 و ب12 کمک کننده است

و باز هم توصیه بر این است که حداقل سه ماه قبل از بارداری، آسپیرین و سه ویتامین فوق را مصرف کرده باشید

و در صورت بارداری، آمپول انوکساپارین روزانه تزریق کنید

البته پزشکان زیادی با موارد فوق مخالفند و معتقدند که تاثیر ندارند. ولی آمارهای کلی به نفع موارد فوق موجود میباشند

موفق باشید

سلام. وقت بخیر بابت مشکلاتی که در امر باروری دارید واقعا متاسفم شما حتی اگه از تخمک اهدایی هم استف ...

سلام ممنونم اقای دکتر...متاسفانه دکتر ازمایش های ایمنی. و سی دی مارکرها. رو ننوشته ...ممنون از توضیحاتتون....ممنون که وقت گذاشتید

سلام ممنونم اقای دکتر...متاسفانه دکتر ازمایش های ایمنی. و سی دی مارکرها. رو ننوشته ...ممنون از توضیح ...

سلام

خواهش میکنم. آزمایشات ایمنی در محدوده تخصص من نیستند وگرنه راهنماییتون میکردم

امیدوارم موفق باشید

سلام خواهش میکنم. آزمایشات ایمنی در محدوده تخصص من نیستند وگرنه راهنماییتون میکردم امیدوارم موفق ب ...

شما لطف کردید از دکتر زرنانی برای هفته دیگه وقت گرفتم که هر چی لازمه بنوویسن برام و ویزیت بشم ...شما هم همچنین