2737
2734
عنوان

رِوایَتِ تِرور

| مشاهده متن کامل بحث + 371 بازدید | 35 پست
هاااا نميبينم     ولي اين بنر ك گفتي .... سلاخي...تو دلم خالي شد

الانم ورودی شهر هست فک کنم، شایدم برداشتن یادم نیست.

داستان داشتیم هر سری این اتفاقا میافتاد.

یه عده بی شعور هم برا خودشون شهید شهید میکردن و از خونواده های شهید پرور تشکر میکردن!

فک کن پاره ی تنت قطعه قطعه شه و یه عده هم ماهی بگیرن این وسط!

ادب مرد به از دولت اوست 👌 (میتونم به سوالات حقوقیتون در حد دانش و توانم و یاری حافظم پاسخ بدم ❤ از کمک کردن بهتون خوشحال میشم. شرطشم یه صلوات برای نتیجه ی آزمون وکالتمه ❤❤❤)

عزیزم😔😔😔😔 هیچ کس نمیتونه بگه درک میکنه مگه اینکه قبلا خودش همچین اتفاقاتی رو از سر گذرونده باشه💔💔💔 حس ناامنی و ترس جزو بدترین حسای دنیاست. خدا باعث و بانیش رو لعنت کنه.

این فیلمو ندیدم، اما در اولین فرصت می بینمش.

مرسی❤

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خیلی دوس دارم فیلمش‌و ببینم 

خیلی تاثیر گذار بود. حتما ببین اگه اهل سینمایی

ادب مرد به از دولت اوست 👌 (میتونم به سوالات حقوقیتون در حد دانش و توانم و یاری حافظم پاسخ بدم ❤ از کمک کردن بهتون خوشحال میشم. شرطشم یه صلوات برای نتیجه ی آزمون وکالتمه ❤❤❤)
2731
عزیزم😔😔😔😔 هیچ کس نمیتونه بگه درک میکنه مگه اینکه قبلا خودش همچین اتفاقاتی رو از سر گذرونده باشه ...

به خدا حتی نمیشد با خیال راحت توی مراسمای عزاداری عاشورا و تاسوعا بشینیم، موقع دهه ی فاطمیه هم که میشد که هیچی دیگه...

یه استانو به *** کشیده بودن.

نمیدونم خدا دقیقا تو جهنم اینا رو چجوری میخواد مجازات کنی واقعا! هرچند به خیال خودشون شهدان و نزد خداوندشون روزی میگیرن 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

تا حالا نبودی توی تاپیکام؟ 😐

نههه باید منو دعوت کنی تو تاپیکات😒😂

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من                                 وین حرف معما نه تو خوانی و نه من                       هست از پس پرده گفتگوی من و تو                            چون پرده برافتد ، نه تو مانی و نه من                            📖 #ترانه_های_خیام                                              ✍🏻#صادق_هدایت
به خدا حتی نمیشد با خیال راحت توی مراسمای عزاداری عاشورا و تاسوعا بشینیم، موقع دهه ی فاطمیه هم که می ...

😅😅😅 حقیقتش خیلی دوس دارم نظرات واقعیمو در راستای حرفای شما بگم ولی اصلا حوصله ی بحث ندارم تو این ساعت...تازه شما به جهنم و اینا هنوز معتقدی ؟و میری مراسم تاسوعا عاشورا میشینی!؟...چند سالتونه مگه؟البته نظر و عقیده ی هر کسی کاملا محترمه و این سلیقه و انتخاب شماست شکی نیست.من میخواستم راجع به کنش ها و فلسفه ی مبارزه صحبت کنم البته نه عقیده و اینا

😅😅😅 حقیقتش خیلی دوس دارم نظرات واقعیمو در راستای حرفای شما بگم ولی اصلا حوصله ی بحث ندارم تو این ...

همونطور که گفتی اعتقادات شخصیه. مهم نیست من معتقدم یا نه، اعتقاد من باعث به وجود اومدن یا از بین رفتنشون نمیشه.

مراسم عاشورا یا تاسوعا رو هم چیز شرم آور یا باعث افتخار نمیدونم، دایی من از هیئت مدیره ی یک مدرسه ی تقریبا مذهبی در زاهدان بود و هر سال این مراسم رو برگزار میکرد و منم میرفتم، قطعا ترس توی دلم بود.

یکی از مواردی که توی قانون اساسی ایران و صد البته حقوق بشر روش تاکید شده آزادی افراده برای داشتن مراسم مذهبیشون، خب نداشتیم!

مفاهیمی که گفتید تک تک شهودی هستن، هیچوقت نمیتونم براتون هیچ مقاله ی علمیی بیارم که من راست میگم، همینطور شما هم نمیتونید. پس مفهوم "هنوز" به جهنم اعتقاد داریدو درک نمیکنم چون هنوز علم ثابت نکرده وجود نداره و اعتقاد به تناسخ و یا پوچی هم مسائل به روز و جدید و خیلی جدی و علمیی نیستن واقعا که بخواید باهام بحث کنید، پس ممنون میشم نظرتونو برای خودتون نگه دارید همینطور که من نگه میدارم.

متولد سال ۷۱ هستم.

بحثتون و نظر واقعیتون چیه؟ خوشحال میشم بدونم.

2740

چه جمله ایی بود "هنوز علم# ثابت نکرده جهنم# وجود نداره 😮 حالا از این بگذریم ما قرار نیست سرش بحث کنیم بعد یه چیز دیگه هم گفتی که همه جای دنیا جز حقوق اولیه هر انسانه که بتونه توی مراسم مذهبی خودش شرکت کنه ولی سما تو زاهدان نمیتونستی و حقوق بشرت از طرف اون مبارزین نقض شده بود درسته؟ آخه عزیز دلم توی کل خاک ایران دقیقا همین موضوع بصورت عکسش وجود داره برای اقلیت بهایی یا زرتشتی یا دراویش و ..دیدی چه دردی داره نتونی آزادانه به مراسمت بپردازی؟

چه جمله ایی بود "هنوز علم# ثابت نکرده جهنم# وجود نداره 😮 حالا از این بگذریم ما قرار نیست سرش بح ...

من مجری قانونم؟ چی قراره بگم؟ خب طبق قانون اساسی این ادیان آزادن که مراسمشون رو داشته باشن. متاسفانه من مسئول اجراش نیستم، خوشحال میشم جنبش اعتراضیی باشه تا توش شرکت کنم حتما‌.

شما به سادگی یک منع رو مقایسه کردید با ترس مردم از "مرگ" توسط تروریست؟ با ترس از این که یکی خودش رو منفجر کنه وسطتون؟ 

جمله واضحه، دارم صریح میگم شما از اثبات وجود یا عدم وجودش عاجزید پس وارد بحث عقیدتی نشید. اگه حس بهتری بهتون میده تصور کنید من یک آتئیست هستم.

من به وضوح از "کشته شدن" افراد کاملا بی گناه و غیر نظامی و ترس و وحشت توی یک شهر گفتم. میخواید این رو با چی دقیقا مقایسه کنید و به کجا برسید؟

من مجری قانونم؟ چی قراره بگم؟ خب طبق قانون اساسی این ادیان آزادن که مراسمشون رو داشته باشن. متاسفانه ...

عزیز من فکر میکنی من از مریخ اومدم؟اولا اونها تروریست نیستن و مبارز هستن دوما همه میدونن که هدفشون افراد غیر نظامی نیست بههیچ وجه من خودم از اخبار شنیدم که چه جاهاییمورد هدعشون بوده یا قربانی های تاسوکی کیا بودن اونها با طرف خودشون میجنگن حالا این وسط وحشتی ایجاد میشه به تبع جنگ دو طرف یا ممکنه غیر نظامی ها هم در گیرو دار جنگ کشته بشن مثل همه ی جنگها این یک موضوع طبیعیه .شما چرا فقط یک طرف جنگ رو میکوبید؟اون یکی طرف هم عامل بوجود اومدن این دغدغه س .

عزیز من فکر میکنی من از مریخ اومدم؟اولا اونها تروریست نیستن و مبارز هستن دوما همه میدونن که هدفشون ا ...

انتحاری زدن وسط توده ی مردم توی مسجد و خارج مسجد دقیقا به کدام هدف مبارزه ای بوده؟ وسط یه مشت آدمی که نه دین حالیشونه نه سیاست. جایی که بچه و خونواده هست!!!

تاسوکی قربانیاشو خوندید؟ دیگه یه نماینده ی ولی فقیه اون جنایت رو کرد مبارزه؟ بقیه ای که دانش آموز و سرباز و شاغل بودن چی؟

ترور میدونی اصلا واژش ینی چی؟ یه دیکشنری بردار عزیزم، میبینی نوشته وحشت. 

آره از دور تو اخبار هیچوقت نمیتونی درکش کنی، ولی وقتی از نزدیکانت توی خطری باشن که این وحشی ها به وجود آورده باشن میفهمی "وحشت" چیه و اون موقع شاید باعث و بانیشو تروریست بدونی. 

هدفشون احقاق حق بوده؟ حقوق بلوچ؟! پس چرا خود بلوچا روز مرگش توی مغازه هاشون شیرینی گذاشنه بودن میدادن به مردم؟ 

چطور میتونید به این راحتی کسی که هم وطن بی گناه شما رو تیکه تیکه کرده رو مبارز بدونید؟

دیدگاه اونا بله همینه، مبارزست برای هدف احمقانشون، ولی دیدگاه شما چی؟ میتونید چشمتونو رو قربانیاش ببندید و بگید خب مبارزه بوده دیگه؟

عزیز من فکر میکنی من از مریخ اومدم؟اولا اونها تروریست نیستن و مبارز هستن دوما همه میدونن که هدفشون ا ...

این مسئله هیچ وقت جنگ نبوده. بله ما جنگ ایران و عراق رو هم داشتیم و غیر نظامی های زیادی هم کشته شدن توی بمب باران.

چیزی که واضحه اینه که کسی که وسط خیابون عادی بین توده ی مردم خودش رو منفجر میکنه، قصدش فقط و فقط کشتن و به وجود آوردن "ترور" هست!

وگرنه نه از نظر استراتژیک نه از نظر منافع کوچیک ترین منفعتی براشون نمیتونسته داشته باشه.

انتحاری زدن وسط توده ی مردم توی مسجد و خارج مسجد دقیقا به کدام هدف مبارزه ای بوده؟ وسط یه مشت آدمی ک ...

آخه عزیز دلم با این پاسخ به این واضحی که شما به من میدید که  انقدر صریح و روشنه ...دیگه من از ادامه ی بحث با شما معذورم .چون حقیقتا بحثی بین من و شما اصلا وجود نداره.شما روی چیزهای بسیار واضحی دارید بحث میکنید که البته فکر نکنم مثل خیلی از افراد جامعه "عامدانه"باشه و این "عامدانه" نبودن خودش خوبه....شب بخیر

الانم ورودی شهر هست فک کنم، شایدم برداشتن یادم نیست. داستان داشتیم هر سری این اتفاقا میافتاد. یه ع ...

اه منم از این موضوع اعصابم خورد میشه انقد جسارت ندارن که بگن ببخشید که ما بی عرضه بودیم نتونستیم امنیتتون رو تامین کنیم اونوقت میگن شهید شهید شاید یکی دلش نخواد شهید بده بابا زوریه مگه

2706