2737
2739

از شکاف فرق سرت ای قبله گه عدل جهان،

بشکسته دلم ناطق فرقان...

دل من وصله آن موی پریشان تو بود...

فرسود بعد تو ای سرور خوبان...

کاش میشد نگهی میکردی بر کلبه احزان...

دلم؛ همچو آن طفلک، پسرک، تنگ است، داد، ستان...

پیج من: http://www.instagram.com/Garahun_Charm 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

قشنگه عزیزم اجرت با مولاعلی 

تمام عالم فدای ائمه.تویی که علیه اسامی ائمه میگی فردوسی شاعر و حماسه سرای بزرگ ایرانی رو میشناسی؟همون که نماد ادب وفرهنگ ایران هست ،میدونی اسمش چیه ؟ ابوالقاسم 🤭آره گلم فردوسی یه ایرانی اصیل هست وکل جهان ایران رو بافردوسی میشناسن اما اسمش عربیه و با اون مقامش ادعای امثال تو رو نداشت پس تربیت نداشتتو نشون نده.  تو نه تنها روشنفکر نیستی بلکه اصلا اهل تفکر هم نیستی و باعث میشی آبروی روشنفکرهای واقعی مثل آقای گاندی بره هرجای دنیا بگی به اسم روشنفکر تو مجازی علیه خدا و اعتقادات مذهبیون میگی بهت میخندن .درحدی نیستی که رو حرف خدا حرف بزنی و علیه ائمه بگی فقط خودت حقیتر میشی خدا خودش فرموده دنیارو واسه خاطر حضرت محمدو حضرت زهرا و مولاعلی و فرزندانش آفریدم آخرش هم همه چی میرسه به وارث حقیقی غدیر به حضرت مهدی.امروز هم نهضت عاشورا ادامه داره و پیروان یزیدو قاتل حضرت زهرا دارن ازشون جلو میزنن اما روسیاهی واسه زغال میمونه .خدایا شکرت که من از دشمنان ائمه و یزیدی و پیرو قاتلین و خائنین نیستم .لعنت خداوند بر تمام دشمنان ائمه و لعنت بر قاتلان آقا امام حسین . .پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله می فرماید: علی با حق و حق با علی است و از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض کوثر در قیامت بر من وارد شوند .حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود/ خلقت از روز ازل مدیون عطر یاس بود/ ای که ره بستی میان کوچه ها بر فاطمه /گردنت را می شکست آنجا اگر عباس بود .

قشنگه...

به نظرم شعرت از نظر وزن کمی مشکل داره. 

مثلا 

از شکاف فرق سرت ای قبله گه عدل جهان،

را مقایسه کن با

از شکاف  سرت ای قبله گه عدل جهان. 

دومی وزن داره و  اولی نداره. درسته؟ در حالیکه هر دو از نظر معنی کامل هستند.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
قشنگه... به نظرم شعرت از نظر وزن کمی مشکل داره.  مثلا  از شکاف فرق سرت ای قبله گه ...

آره شعر بی وزنه عزیزم ...آخه دوست دارم واسه کانال خودم متن بذارم کپی نکنم دیگه خودم مینویسم همینجور..بیشتر دکلمه مانند مینویسم

2738
آره شعر بی وزنه عزیزم ...آخه دوست دارم واسه کانال خودم متن بذارم کپی نکنم دیگه خودم مینویسم همینجور. ...

آره مطمئن بودم کپی نیست. آفرین.  ولی حتی در شعر نو و دکلمه مانند وزن خیلی مهم هست. مثلا شما به شعر شاملو نگاه کن

در اینجا چند زندان است

به هر زندان دو چندان نقب، در هر نقب چندین حجره در هر حجره چندین بند!

ببین چه وزنی داره. با اینکه شعر کلاسیک نیست. در هر صورت نظری که من در مورد شعرت دارم اینه که سعی کنی بهش وزرن بدی. لازم نیست هر بند دقیقه وزن یکسان داشته باشه ولی کمی وزن لازمه. با کمی دستکاری هم می‌تونی این کارو بکنی. مثلا من از خط اولش یک کلمه کم کردم (معنی کامل بود همچنان) و وزن گرفت. یه همچین تغییراتی می‌تونی ایجاد کنی.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
آره مطمئن بودم کپی نیست. آفرین.  ولی حتی در شعر نو و دکلمه مانند وزن خیلی مهم هست. مثلا شما به ...

فدات عزیزم شما خودتون شعر میگین؟ معلومه دستی تو ادبیات داری عزیزم

فدات عزیزم شما خودت شعر میگین؟ معلومه دستی تو ادبیات داری عزیزم

خیلی ساله که نگفتم... نه شعر نمی‌گم دیگه. ولی همیشه عاشق شعرم و ادبیاتم. خیلی برای هر کسی که تلاش می‌کنه احترام قایلم. 

خیلی ساله که نگفتم... نه شعر نمی‌گم دیگه. ولی همیشه عاشق شعرم و ادبیاتم. خیلی برای هر کسی که تلاش می ...

مشخصه عزیزم ممنون که نظر دادی اینو چند دقیقه ای نوشتم زیاد وقت نذاشتم، یه متن دیگه در مورد معلم نوشتم به نطرت چه قالبی میشه بهش گفت؟ مثلا دکلمه؟ الان میدارم بیزحمت اونم بخون گلم

معلمم؛

ای بهترین؛

روزها و هفته ها از تو خاطره دارم... ای مهربان؛

پای تخته سیاه، گچ های سفید، با دستان پر مهرت چه کردند؟

ساعت ها برایم بی هیچ دریغی گفتی... آیا من قدر تو را دانستم؟

نه، نه....

هرگز نمیتوانم آنگونه که شایسته توست قدرت را بدانم...اما با تمام وجودم میخواهم بگویم: دوستت دارم....

پیشاپیش روزت مبارک استاد ایثار...

@Garahuncharm

معلمم؛ ای بهترین؛ روزها و هفته ها از تو خاطره دارم... ای مهربان؛ پای تخته سیاه، گچ های سفید، با د ...

قشنگه موفق باشی

2706