2737
2739
عنوان

ایا درسته مطرح کنم؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 419 بازدید | 51 پست

اخه با این گرونی هم باید خودش خونه درست کنه هم عروسی بگیره و سرویس و...تنها رو دوش خودش دلم نمیخاد انقدر فشار بیاد بهش قربونش برم خودشم همیشه میگه تو نگران هیچی نباش من شده زیر کلی وام برم همشو محیا میکنم حتی میگفت جهازم درحد نیازمون خودم میخرم بعدا تو زندگی بقیشو میخریم اما ما رسممون دختر جهاز بده

تو مرد باش اشک کسیو در نیار نمیخاد مردباشی گریه نکنی
مبحث خرید طلا رو بهتره بذارین وقتی رسمی شدین(عقد کردین) از موقع عقد تا عروسی وقت دارین خرید کنین به ...

اره نمیگم دیگه ممنون ک راهنمایی کردین

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خانوادشون هیچی نمیخرن همه چیز باخود پسره پارسالم یه پسراشون ازدواج کرد همه چی خودش خرید فقط اونا نصف ...

اشکال نداره حالا برا عقد اگ واقعا نداشت برا عروسی بخر.دیگ ظریف ترین و که میشه خرید.ماهم ی عروسی داشتیم قبل عید ک طلا خیلی گرون بود داماد هم بدون پشتیبان بود عروس فقط ی گردن بند و گوشواره ست خیلی ظریف خرید.درس میشه این چیزا.فکرتو مشغول نکن.کو تا عید و...

اره نمیگم دیگه ممنون ک راهنمایی کردین

میتونی هم اگر میخوای هم رعایت جیب اون رو بکنی هم خودت به خواستت برسی خرید سرویس عروسی رو محول کنی به بعد عروسی منظورم اینه با کادوهایی که از جشنتون جمع میشه بخری! اینجوری سر فرصت هست و پولم تو دست و بالش هست.

در ضمن برای صرفه جویی بهتره پدر شما براتون جشن عقد نگیره و در عوض نصف هزینه عروسی رو به عهده بگیره.

اینجوری مجبور نیستین دو بار هزینه جشن کنین و از طرفی به همسرتونم فشار نمیاد.

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    
2728
اشکال نداره حالا برا عقد اگ واقعا نداشت برا عروسی بخر.دیگ ظریف ترین و که میشه خرید.ماهم ی عروسی داشت ...

دست خودم نیس خیلی هی میرم تو فکر باور میکنین از اون دسته گل عروس بگیر تاااا خونه و جهاز و...هی میگم چجور جور بشه باز میگم توکل بخدا

دست خودم نیس خیلی هی میرم تو فکر باور میکنین از اون دسته گل عروس بگیر تاااا خونه و جهاز و...هی میگم ...

اینا طبیعیه😂همه چیز در وقت خودش درس میشه.توکل برخدا.توقعاتت در حد تعادل و درست باشه تعصبات نباشه همه چیز حل میشه.همه چیو بسپر به خدا.

میتونی هم اگر میخوای هم رعایت جیب اون رو بکنی هم خودت به خواستت برسی خرید سرویس عروسی رو محول کنی به ...

ن اخه سرویس رو توی روز عروسی میندازیم گردن عروس 

فامیل های ماهم ک یه ادمایین از الان پیگیرت هی میپرسن طلا خریدی یا ن اگه بابام قبول کنه و دست شوهرم اون موقع خالی باشه نقره میخرم ک مهموناهم فک کنن طلاس دوس ندارم بعدا به شوهرم چیزی بگن ک خوردش کنن

اینا طبیعیه😂همه چیز در وقت خودش درس میشه.توکل برخدا.توقعاتت در حد تعادل و درست باشه تعصبات نباشه هم ...

ممنون عزیزم منم توقعم زیاد نیست امیدبخدا خدا به همه جوونا کمک کنه

2740
میتونی هم اگر میخوای هم رعایت جیب اون رو بکنی هم خودت به خواستت برسی خرید سرویس عروسی رو محول کنی به ...

ن ما رسم نداریم جشن عقد بگیرن خانواده عروس و اینا محضریه ولی حنابندون اگه خونه پدر عروس بزرگ باشه تو خونه اگه ن مدرعروس حنابندون یه تالار میگیره به صرف شیرینی شربت

فامیل و حرف مردم و بیخیال...چه بدترین و ارزون ترین چیزهارو بخری چه بهترین و گرون ترین حرف هست در هر ...

اره واقعا

دست خودم نیس خیلی هی میرم تو فکر باور میکنین از اون دسته گل عروس بگیر تاااا خونه و جهاز و...هی میگم ...

یک سری مسایل رو میتونین حذف کنین.

مثلا خرید ساعت، همه خودشون ساعت مچی دارن واجب نیست حتما واسه عروس ست بخرین. خصوصا که خیلی از اقایون هم اون ساعت ست رو اصلا استفاده نمیکنن.

یا مثلا خرید آینه واجبه و استفاده داره ولی شمعدون به نظرم فقط جا میگیره و هزینه اضافیه. کاربرد نداره.

یا دسته گل عروس هم فقط واسه لحظه ورود به تالاره بعدش که میخوای برقصی مزاحمه!

در مورد دعوت مهمون هم واجب نیست اقوام 3 پشت اونورتر دعوت بشن. مختصر و مفید باشه مدیریت کردن جشن هم ساده تره و استرس اون شب کمتر. جو هم صمیمانه تره چون همه همدیگه رو میشناسن. خاله دایی عمه عمو هم مال داماد و هم مال عروس بعلاوه بچه هاشون، پدر بزرگ مادر بزرگ  دو طرف بعلاوه چنتا از دوستا و همکارا و همکلاسی ها که باهاشون صمیمی هستین کافیه.

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    
نقره تا نگی کسی متوجه نمیشه چون الان همه طلا سفید میخرن.

اتفاقا یه سرویس نقره هم برام گرفته نگین دار

ن ما رسم نداریم جشن عقد بگیرن خانواده عروس و اینا محضریه ولی حنابندون اگه خونه پدر عروس بزرگ باشه تو ...

به هر حال دو شب برنامه هست واسه اون حنابندون هم هزینش کم از عروسی نداره اتلیه و فیلمبردار و دی جی و ارایشگاه و....

فقط عروسی باشه هزینشم نصف نصف به نفع هر دو طرفه. به هر حال داماد نه نمیاره و برات میگیره ولی موضوع اینجاست که فشار قسط پرداخت کردن در نهایت به شما هم میاد. یه شب جشن کمتر =قرض و قسط کمتر.

من جای شما باشم هزینه عروسی رو نصف میکنم.

باز انتخاب با خودتونه فقط یه پیشنهاد بود.

2706