2733
2739
عنوان

تکنیک های اشپزی خوب

1462 بازدید | 32 پست

سلام

خانما گل و اشپزای ماهر بیاین هر ترفندی بلدین برای خوشمزه کردن غذا به هم دیگه یاد بدیم چه غذاهای سنتی چه فرنگی در کل بگید راز دستپخت خوب چیه ادویه های خاص معرفی کنید .

در ضمن به نظر بقیه دوستامونم احترام بذاریم ...

ممنون

💖 آرزوهای قشنگتون واقعی بشه💓.

چون فصل گرماس از شربت و چیزای نوشیدنیم ایده بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

خودم قرمه رو با اب قلم میپزم

سوپ جو فکر میکنم جو پرک لعابی میکنه

یا خوراک لوبیا سیب زمینی رنده میکنم داخلش عالی میشه

هر کی لازانیای خوشمزه بلده به من یاد بده واسش صلوات میفرستم😄😄

من هر چی تا حالا پختم چرب شده و شل

من به قيمه ادويه زنجبيل،فلفل قرمز يكمي،دارچين،يكك ميخك ميزنم.مثل قيمه هاي نذري ميشه.

قرمه سبزيو از شب بار ميذارم واسه فردا كه خوب جا بيوفته و روغن بندازه،اخرم يه قالب يخ ميندازم تا روغن پس بده

يكمم سبزي قرمه ي خشك هميشه دارم اخراي پخت خورشتم با روغن يكم تفت ميدم مثل نعنا داغ و ميريزمش تو خورشت عالي ميشه عطر و بوش

من به قيمه ادويه زنجبيل،فلفل قرمز يكمي،دارچين،يكك ميخك ميزنم.مثل قيمه هاي نذري ميشه. قرمه سبزيو از ...

من تا حالا از میخک استفاده نکردم بوش غذا رو خراب نمیکنه؟میشه بگی مثلا چقد میریزی برای یه خورشت ۴ نفره

2738

در مورد خورش بامیه هم بگین چه جوری میپزید خوشمزه میشه

من به قيمه ادويه زنجبيل،فلفل قرمز يكمي،دارچين،يكك ميخك ميزنم.مثل قيمه هاي نذري ميشه. قرمه سبزيو از ...

مقدار اين أدوية ها رو دقيق تر ميگي مثلا برا چهارنفر چقدر بريزم اخه زنجبيل و ميخك تا حالا استفاده نكردم و اينكه دقيقا چه مرحله اي هر كدوم رو ميريزي؟پيشاپيش ممنونم عزيزم

هر کی لازانیای خوشمزه بلده به من یاد بده واسش صلوات میفرستم😄😄

من با گوشت و قارچ درست ميكنم

گوشت چرخ كرده و پياز نگيني و تفت بده ادويه مخصوصشو يكم پودر سير و فلفل سياه و اويشن بزن.حسابي سرخ كن بعد قارچو اضافه كن و فلفل دلمه نگيني(من يكمم گشنيز ميزنم اخر سر كه طعم و بو بهش بده)

بعد لايه به لايه مواد بزن و پنير مازرلا و فتا بريز و لايه ي بعديه لازانياتو بذار اخرسر سس سفيد غليظ و بريز روشو بپوشونش روش فويل بكش بذار تو فر

يا رو گاز با حرارت خيلي كم

اگه رو گاز ميپزي ته قابلمه قبل اينكه موادو بچيني يه بشقاب بذار كه لايه تهش ته ديگ نشه

رازش اینه با علاقه و انرژی آشپزی کنید نه از روی اجبار و با تنفر

دوم نوع خرد کردن گوشت مهمه، سعی کنید در جهت بافت برش بزنید

برای خورش های ایرانی حتما از استخوان استفاده کنید واقعا در طعم موثره

به غذا زمان لازم برای جا افتادن رو بدید و از آردسفید و پودر بامیه خشک برای غلیظ کردن خورش استفاده نکنید

هر غذایی ادویه خاصی داره ، لطفا همه چیزو با هم قاطی نکنید

من با گوشت و قارچ درست ميكنم گوشت چرخ كرده و پياز نگيني و تفت بده ادويه مخصوصشو يكم پودر سير و فلفل ...

فویل ابکی نمیکنه مواد؟

من تا حالا از میخک استفاده نکردم بوش غذا رو خراب نمیکنه؟میشه بگی مثلا چقد میریزی برای یه خورشت ۴ نفر ...

واسه چهارنفره قد نصف قاشق چاي خوري بريز.

خيلي خوب ميشه

البته اگر از عطرش خوشت نمياد كمتر بريز يا استفاده نكن

مثل قيمه هاي نذري ميشه

2706