2737
2739
عنوان

به عنوان یک زن ایرانی ((حرف دلم که خیلی وقته میخوام بگم))

| مشاهده متن کامل بحث + 1444 بازدید | 139 پست

چقدر خودتونو دست کم میگیرید واقعا اطرافیانتون اینطورین؟!

من تا قبل بارداریم و زایمانم  دوتا شغل داشتم اصلا همچین چیزایی نبود 

این چیزا نسبیه نمیشه به همه تعمیم داد 

صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ   سوره بقره آیه ۱۸                       ((لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَک إِنِّی کنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ)) 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

والا من تا حالا هیچ کدوم از این اتفاقات منفی که گفتی برام نیافتاده اتفاقا مهندس هم هستم و کاملا تو ج ...

عزیزم ی چیزی رو نمیشه نادیده گرفت و اونم اینه که توی موقعیت برابر، ما خانما برای رسیدن و حفظ جایگاهمون، خیلی بیشتر از آقایون باید تلاش کنیم چون موانع بسیاری سر راه ما هست. به عنوان مثال من خودم با مدرک دکتری و رزومه خوب هنوز نتونستم هیات علمی بشم، چون خانم هستم و خیلی جاها (مثلا شهرستانها حتی شهرستانهای نزدیک) میگن شما ازدواج کردیو نمیایو همسرتو میخوای چکار کنی و ... . با وجود اینکه میگفتم همسرم مشکلی نداره ( و واقعا هم نداره) ولی هم دوره ای های آقام با رزومه ای که در بهترین حالت میشه گفت برابره، خیلی راحت جذب دانشگاهای شهرستان شدن، چون همچین محدودیتی رو کسی برای اونا قایل نبود.این ی مثال بود. از این موارد خیلی هست...

عشقم ديانا دختر نازم😍😍 كاربر قديمي شيرين_بانو٢٦ هستم
2731
عزیزم ی چیزی رو نمیشه نادیده گرفت و اونم اینه که توی موقعیت برابر، ما خانما برای رسیدن و حفظ جایگاهم ...

بحث استخدام تو جاهای دولتی برای رشته های مهندسی مخصوصا رو قبول دارم بشدت محدودیت میذارن برا ورود زن ها

خب بعضی از پسرا هم تو همین شرایطن..دانشگاه رفتن و درس خوندن واسشون یه وسیله‌ست... پس اوناهم قربانی ت ...

بله کاملا درسته

قربانی این تفکر هستند که چون تو پسری هر غلطی میخوای میتونی بکنی! چون تو پسری برات هرزه بودن معنایی نداره چون بلاخره نیاز داری دیگه ! چون تو پسری میتونی دست درازی کنی دختر باید مواظب خودش باشه ! چون تو پسری فقط برو یه مدرک بگیر خانوادت ساپورتت میکنند نیازی به استقلال مالی و اقتصادی و ... نیست ! و ....

به خاطر همینه که میگم اگر ما زنها تفکر خودمون رو درست کنیم خیلی از مشکلات حل میشه چون القا کننده اصلی این تفکرات و تربیت کننده اصلی این پسر ها مادرها و مادربزرگ هاشون و ... هستند

بله کاملا درسته قربانی این تفکر هستند که چون تو پسری هر غلطی میخوای میتونی بکنی! چون تو پسری برات ...

شما فرمودین دانشگاه رفتن برای بعضی از دخترا یه وسیله‌ست برای رسیدن به خواسته‌هاشون، منم عرض کردم واسه بعضی از پسرا هم یه وسیله‌ست برای رسیدن به خواسته‌هاشون... اگر دخترا تو این مورد به اسم قربانی شناخته میشن، پس احتمالا پسرا هم تو این مورد قربانی هستن... حرف من این بود، نه دست درازی و اینکه هرکار میخوان بکنن و این حرفا !!!!

💙 دلیل نفسام 💙 پسرام 💙 دارم میرسم به آرزوهام کم کم💙
نه بابا اینطوریام نیس که جو میدی  چرا ماها هر کی خوبه واقعا میگیم فلانی خیلی خانمه و...

من حرف دل خودمو زدم 

انسان ها , شبیه هم عمر نمیکنند  یکی زندگی میکند یکی تحمل ....
2740
دلسوز زنی هستم که زنانه ترین احکامش را مردها می نویسند اینجا زنها هیچ حق و حقوقی ندارند

همسر و خانواده همسر من خیلی مذهبی هستن 

یک بار این جمله رو به همسرم گفتم 

محکوم شدم به کافر بودن به نفهم بودن به ستیزه با دین و.....

ولی سوال و حرف من خیلی ساده بود چه طور مردی که هیچی مثل پریود و خونریزی بعد زایمان و استحاضه و... رو تجربه نکرده میتونه حکم حیض و نفاس و استحاضه رو بگه ؟؟؟ چه طور ممکنه ؟؟ مثل اینکه یک زن بیاد حکم مسائل مربوط به آقایون رو بده !!

من خودم خیلی خانم ها رو دیدم که میرن حوزه علمیه و درس طلبگی میخونند ولی جالبه از بین این همه زن قد انگشتای یک دست  هم مرجع تقلید خانم بیرون نیومده یا حتی خانمی که فقط توی بشه توی مسائل زنان بهش رجوع کرد!!

من که هیچوقت به خودم اجازه نمیدم درمورد کسی نظر بدم و رفتار بقیه رو اونجور که دلم میخواد تعبیر کنم و ...

من توی تاپیکم گفتم زنان علیه زنان زیادن عزیزم
چرا جبهه گیری میکنین؟

والا من چیزی که دارم میبینمو دارم میگم نمیگم دختر درسخون نداریم ها تازه تو رشته های ما دخترا خیلیا ...

خداروشکر ک توی دبیرستان ازدواج میکنن؟!!!!
سن پایین...
خب همین میشه ک طرز تفکرشون ب جامعه و همجنساشون بد میشه

کلا سطح تحقیق و دانش الان اومده پایین اونم بخاطر تربیت اشتباست ولی قطعا اینطور نیس ک دخترا برا چیز دیگه برن دانشگاه...

با احترام به نظر شما  باید بگم که نباید به این موضوع صفر و صدی نگاه کرد کسی منکر وجود زنان پر ...

دقیقا قبول دارم حرفتو اینا قربانی تربیت غلط خانوادشون هستن

من توی تاپیکم گفتم زنان علیه زنان زیادن عزیزم چرا جبهه گیری میکنین؟

نه سوال من این نبود

بحث زنان علیه زنان یه بحث جداست که خودم بارها تجربه کردم... سوال من این بود که آیا به نظر شما هیچ زنی مقصر نیست،خطاکار نیست و فقط مردا مقصرن؟  جوابتون‌و میتونم حدس بزنم، فقط میپرسم که مطمئن شم

💙 دلیل نفسام 💙 پسرام 💙 دارم میرسم به آرزوهام کم کم💙
ولی اقایون چون به فکر سربازی و پول در اوردن بعدشن غالبا جدی تر وارد دانشگاه میشن ولی شاید بخاطر همون ...

من دانشگاه غیرانتفاعی تدریس دارم
درسی ک دارمم نیمه عملی هست
اونقد ک دخترا دنبال انجام پروژه ها و برنامه ها هستن اقایون نیستن

2706