2726

به عنوان يك زن ايرانی:

.

.

اگه ظاهرت ساده باشه ميشی آدمی كه به خودش نميرسه...

.  اگه به خودت برسی ميشی كسیكه می شنگه و تنش می خاره كه مردا ببيننش!

_خب حقته، تا نباشد چيزكی مردم نگويند چيزها

.

.

تو فضای كار اگه خيلي جدی باشی ميشی كسی كه خودشو ميگيره و خوددرگيری داره،

.

.

اگه زياد جدی نباشی هم ديگه مهم نيست كه چقدر سواد و تخصص داري، مهم اينه كه زني و زنانگيت ميشه آماج توجهات جنسی

.

.

وسط بحث مهم كاری كه به خاطرش مدتها مطالعه كردي، براش هيجان داری، ايده داری، ميفهمي كه هيچ كس گوش نمي كنه چی داری ميگي، ولي چشم ها مثل عقاب كار مي كنه چون يه دكمه مانتوت باز مونده و بعضیا ديگه كلا تو هپروتن

.

_خب حقته! مي خواستي وسط يه مشت مرد كار نكنی

.

تو فضای خانواده بايد حيله گری و مكر زنانه بلد باشي كه حرفت بدون اينكه ديگران بفهمن برش داشته باشه وگرنه نظر تو هميشه دومه چون زنی

.

.

_خب حقته! زن چه ميفهمه زندگي چيه كه بخواد نظر هم داشته باشه، تو برو تو مطبخ آشپزيتو بكن بابا!

.

.

تو خيابون هرگز با دل راحت نمي تونی راه بری چون هميشه يكی هست كه عمدا تنه بزنه، يا متلك بگه .

.

.

_خب حقته! زني كه بعد از تاريكي هوا تو خيابون باشه همينه!

.

.

پشت فرمون هم آزادت نميذارن، ماشين به ماشين، بغل به بغل، شماره بگير، شماره بده، كجا ميري؟ كجا مياي؟ چند سالته..

.

.

_حقته! لابد خودت سنگين رنگين نمي گردي، لابد باز صداي پخش زياد بوده، باز روسريت عقب بوده، باز خودت يه كاري كردي كه مردم بيفتن دنبالت!

.

اينستاگرام، توييتر، و هرجا كه دايركت داشته باشه روزانه باكسش دست كم يه پيام عاشقانه يا يه متلك سخيف جنسی داره از طرف مردايي كه نمي شناسی

.

.

قانون؟! شوخيه! فقط كافيه نگاهي به حقوق زن در مبحث طلاق بندازين! .

.

.

شروط ضمن عقد راه حل جبران خلاهاي قانونه اما كافيه تو جلسه خواستگاري بگين حق طلاق تا كل خاندان داماد سگرمه شون بره تو هم. حق طلاق؟

ازدواجي كه با فكر طلاق شروع بشه مفت نميارزه.

.  كات به چند سال بعد...

.

.

طلاق ميخواي؟ بدو تو دادگاه ها! خيانت، اعتياد، كتك زدن، بيكاري، هرزه گردي... هيچ كدومش به لحاظ قانوني حق طلاق رو به زن نميده. تو اختيار سرنوشت خودت رو نداري چون زن هستي!

.

.

_حقته! اگه زن زن باشه كه هيچ وقت تحت هيچ شرايطي به جدايي فكر نمي كنه!

.

.

اين قصه سر دراز دارد اما همين چند موردي كه گفتم صرفا براي اين بود كه يادآور بشم زن ايراني بودن خيلي سخته باور کنید سخته ...

.

.  

اين نگاه از بيخ و بن مردسالار يه جايي بايد تموم شه.يه جايي كه جاش از  ذهن و فكر اینروزای مردم خیلی فاصله داره ...

پ.ن : این متنو چند وقته پیش برای پیج اینستام نوشته بودم اما راستش از وقتی میام اینجا (نی نی سایت) دیدم اینجا خیلی این متنو لازم داره
فضای اینجا پر از زن ستیزی هست (زنان علیه زنان)
بیشتر  دوستا و خانومای اینجا دوس دارن ستیز کنن با همجنسشون تا رفاقت
اول مردارو میبینن بعد زنارو 

انگار از دید خانوما هم زن جنس دومه....
فقط باید گفت متاسفم...
به امید روزای خوب...

انسان ها , شبیه هم عمر نمیکنند  یکی زندگی میکند یکی تحمل ....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

به امید روزای خوب...

میشه لطفا برای شادی روح پدرم،پدرشوهرم،خواهرزادم و پدرش یه صلوات مهمونم کنید؟❤..............................خدای من نمیدانم گاهی کجای دنیا گم ات میکنم در هیاهوی بازار … در خستگی هنگام نماز ! در وسوسه های نفس ام… نمیدانم…. اما ، گاهی تو را گم میکنم مثل کودکی که در بازار دستان مهربان مادرش را رها کرده به تماشای عروسکی مشغول است…! بعد میبیند مادرش نیست و هیچ عروسکی او را خوشحال نمیکند…! 💙💙💙💙💙💙درمانگر طب فشاری هستم،اصلاح مفاصل وماساژ پیشرفته سوالی داشتید درخدمتم 😊😊
خودت باش.بزار مردم بگن.مردم که همیشه و همجوره میگن.

اره منکه خیلی وقته خودمم
بیخیال حرفای بی ربط
اما دلیل اینهمه ستیز چی میتونه باشه؟

انسان ها , شبیه هم عمر نمیکنند  یکی زندگی میکند یکی تحمل ....
2706