2733
2739

روى برگاش آب ريختى؟؟؟؟

خداجونم ٧ماه منتظرم گذاشت تا فندقمم مثل خودم ته تغاريش بشه 😍😍😍😍                           اسفندى که باشى میشى ته تغارى خدااااااااااااا😍😍😍

1- بیماری قارچی سفیدک پودری

سفیدک پودری (Powdery Mildew)، نوعی بیماری قارچی است که معمولاً گیاهان زیادی را درگیر می کند. این بیماری در خصوص بنفشه آفریقایی نیز شایع هست و به جرات می توان گفت تمامی افرادی که بنفشه آفریقایی نگهداری می کنند حتما با این پدیده روبرو بوده اند.

آثار این بیماری معمولاً با ایجاد یک لایه سفید رنگ روی برگ ها، روی ساقه گیاه و حتی پشت غنچه ها و گل ها نمایان می گردد. این لایه سفید رنگ به گونه ای است که در نگاه اول به نظر می رسد آرد روی برگ های گیاه ریخته است. 

خوشبختانه این بیماری به راحتی قابل درمان است. در مراحل ابتدایی، با شستشو برگ ها به وسیله صابون مخصوص شستشو برگ این مشکل برطرف می گردد.

اگر این بیماری گسترش پیدا کرده باشد و یا تعداد زیادی از بنفشه های آفریقایی شما را درگیر کرده باشد، توصیه می شود از قارچ کش مخصوص بنفشه آفریقایی استفاده نمایید. با دو بار سم پاشی به وسیله قارچ کش، سفیدک پودری کاملاً از بین خواهد رفت.

ذکر چند نکته در اینجا ضروری است. در نظر داشته باشید تا زمانی که عامل ایجاد سفیدک پودری را از بین نبرید، مجدد روی بنفشه هایتان ایجاد خواهد شد. برای جلوگیری از ایجاد سفیدک پودری، در نگهداری بنفشه های آفریقایی خود به نکات زیر توجه بفرمایید:

1) گلدان های بنفشه آفریقایی خود را خیلی فشرده و متراکم در کنار یکدیگر قرار ندهید. همواره یک فاصله مناسب بین گلدان ها را رعایت کنید تا هوا بین گلدان ها گردش کند.

2) معمولاً سفیدک پودری در فصول سرد سال (زمستان و پاییز) روی بنفشه های آفریقایی ایجاد می شود. یکی از دلایل ایجاد سفیدک پودری اختلاف زیاد بین دمای روز و شب است. در فصل های سرد سال، دمای شب کم شده و دما در روز افزایش پیدا می کند. توصیه می شود که اگر بنفشه ها یتان را پشت پنجره قرار می دهید فاصله مناسب را از پنجره رعایت کنید (حدود 30 تا 40 سانتیمتر) تا گل های زیبایتان از سرمای شب در امان باشند.

3) اگر سفیدک پودری را روی گل ها و غنچه های بنفشه آفریقایی خود مشاهده کردید، حتماً گل ها و غنچه ها را جدا کرده و دور بیندازید.

4) سفیدک پودری فقط روی سطوح گیاه ایجاد می شود (ساقه، برگ یا گل ها). اگر سفیدی هایی روی سطح خاک مشاهده نمودید با سفیدک پودری اشتباه نگیرید. سفیدی های سطح خاک معمولاً تجمع باکتری های خاک هستند که برای گیاه مضر نیستند.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سفیدک پودری (Powdery Mildew)، نوعی بیماری قارچی است که معمولاً گیاهان زیادی را درگیر می کند. این بیم ...

بعععععععله كاملا درسته-و اگه خيلي خاكش هميشه خيس خيس باشه اين اتفاق ميوفته بىيا اينكه اگه از بالا بهش آب بدى-گلدونتو ببر پيش گياهپزشك.مامانم برد خوب شدن گلاش.فقط زودتر ببر تا نپوسونده گلتو😍😍😍

خداجونم ٧ماه منتظرم گذاشت تا فندقمم مثل خودم ته تغاريش بشه 😍😍😍😍                           اسفندى که باشى میشى ته تغارى خدااااااااااااا😍😍😍
2731
سم پاشی باید بشن

به مامانم ي دارويى داد كه تو آب حل ميكرد و ميداد بهشون

2738
میشه اسمشو بگی 

نميدونم عزيزم اسمش ننوشته بود روش-ريخته بود تو اين بسته پلاستيكي هاى كوچيك داده بود مامانم

خیلی سخته نگهداری از بنفشه

آره سخته.حساسن خيلي.من ٦تا رنگشو چن ساله دارم خداروشكر هميشه سالمن

سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه.دوستان من یه فیکوس داشتم که هم گرون خریده بودم هم برام با ارزش بود. ولی برگاش شروع کرد به زرد شدن وقتی داشتم داخل ایترنت دنبال مقاله ای میگشتم که علت زرد شدن گیاهم ر و پیدا کنم با سایت جوانه بان آشنا شدم. وقتی وارد سایت شدم کلی مقاله از گیاهان  

از جمله علت و درمان گیاه پتوس، شرایط نگهداری از سینگونیوم در آپارتمان، علت سوختن زرد و خشک شدن برگ انجیری، و کلی مقاله دیگه که مربوط به گل و گیاه آپارتمانی هست داخل سایتشون بود. در ضمن یه خوبی که این سایت داره اینه که بسته مشاوره داره یعنی میتونید مشاوره چند روزه رو با یه قیمت خیلی کم خریداری کنید و به صورت مستقیم با یک متتخصص گل و گیاه در ارتباط باشید